bugün

Midye haram diyen ahiretini yakar..
o kadar yaşıyorsun. kaç yıllık hayatında sadece midye yediğin için cehenneme gidiyorsun. ne yıkıklık. dsjgjgdfkdg
olm manyak mısınız sizin gibiler yüzünden insanlar dinden tiskiniyor. yalan yanlış çıkarımlarda bulunup insanları soğutmayın.
Peki midyenin bu durumdan haberi var mı haberi olur ise çok ağlar midye.
Midye omurgasız bir hayvandır adet görmesine imkan yok. Fakat sıkça tüketilen keçi, inek, koyun adet görmektedir.

Yani neymiş? Adet görüyor midye haram diyenler inanilmaz bir paradoks yaratmışlar.
Hayır regl olsa nolur anlamıyorum, hepimiz oluyoruz.

Hem midye bira yanında yenir. Bira için endişelenmeyip midye için mi endişeleniyonuz?
Hiç midye yemediğim için, cenneti de garantilediğimi ve huriler kaptığımı gösteren beyandır.
70 tane huri yerine 70 tane midye yerim daha iyi. şöyle bol limonlu...
Çok yiyen de mideyi yakar.
bunu söyleyen "müslüman" kardeşime, yargı dağıtmadan önce inandığı kur'an dan Enam suresini okumasını öneriyorum.

Ben aşağıya bir kaç ayet bıraktım, oku canım kardeşim. bir ayeti anlamak için önceki ve sonraki ayetleri de okumak gerekir. o yüzden sen mümkünse tamamını oku!

peşin edit: mesheplere ve haliyle arasındaki farklılıklara inanmıyorum. meshep dediğiniz şey peygamberin ölümünden 400 yıl sonra ortaya çıkmış, uygulama biçimleridir.

ve ayetler:

﴾145﴿ De ki: "Bana vahyedilende, murdar et (meyte) veya akıtılmış kan yahut domuz eti -ki pisliğin kendisidir- ya da günah işlenerek Allah’tan başkası adına kesilmiş bir hayvandan başka, yiyecek kimse için yasaklanmış bir şey bulamıyorum. Başkasına zarar vermemek ve sınırı aşmamak şartıyla, kim (yasaklananlardan) yemek zorunda kalırsa, bilsin ki rabbin bağışlayan ve esirgeyendir."

﴾150﴿ De ki: "Allah şunu yasak etti diye şahitlik edecek tanıklarınızı getirin." Eğer onlar şahitlik ederlerse, sen onlarla birlikte (bu yalana) şahitlik etme; âyetlerimizi yalan sayanların ve âhiret gününe inanmayanların arzularına uyma. Onlar rablerine başkalarını eş tutuyorlar.

﴾151﴿ De ki: Gelin, rabbinizin size neleri haram kıldığını okuyayım: O’na hiçbir şeyi ortak koşmayın. Anne babaya iyilik edin. Fakirlik korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin; biz, sizin de onların da rızkını veririz. Kötülüklerin açığına da gizlisine de yaklaşmayın. Haklı bir sebep olmadıkça Allah’ın yasakladığı cana kıymayın. işte bunları Allah size emretti; umulur ki düşünüp anlarsınız.
﴾152﴿ Rüşdüne erişinceye kadar yetimin malına, onun iyiliğine olmadıkça el sürmeyin. Ölçü ve tartıyı adaletle yapın. Biz herkese ancak gücünün yettiği kadarını yükleriz. Söz söylediğiniz zaman, yakınlarınız hakkında bile olsa, adaletli olun. Allah’a verdiğiniz sözü eksiksiz yerine getirin. işte düşünüp öğüt alasınız diye Allah size bunları emretti.
﴾153﴿ Şüphesiz bu benim dosdoğru yolumdur. Buna uyun; (başka) yollara sapmayın; sonra onlar sizi Allah’ın yolundan ayırır. işte günahtan korunmanız için Allah bunları size emretti.
haram ye,rüşvet ye ama cennete gidersin ama midye yeme. hmmmm.