bugün

2010 yılına geldiğimiz halde hala karşılaşılabilen tiptir. yediğimiz mamaların gidip asitler tarafından eritildiği yer mide. miğde ise olsa olsa niğde'nin yanlış yazılışıdır.
yapmayın artık bu kadar basit hataları. ya da gidip size eğitim verenlere sorun hesabını. "neden miğde diye öğrettin lan?" deyin.
bağırsak yerine baarsak, ciğer yerine ciyer yazan insandır.
okunduğu gibi yazan insandır. hakkı vardır, öyle okunuyor çünkü. tıpkı penguğen gibi...
az daha zorlarsa niğde diyecek insan evladı.
ufacık tefecikken yapmıştım bu hatayı. öyle bir ders aldım ki daha yapmam herhalde.
yeğen yerine yiyen de yazar bu insan.
(bkz: y ile ğ harflerini karıştırmak) *
tdk'ya ara ara göz atması önemle rica olunur.
türkçemizi katleden başlıca gruplardan birini oluşturur. daha kalabalık bir grup için;

(bkz: degil e deyil diyen zihniyet)

edit: imla. ne ilginç değil mi?*
"böğğğğrek" demesin de, ne yazarsa yazsın.
herkes yerine herkez yazan insan evladıdır.
tatil için siğde'yi tercih eden, piğde yemeyi çok seven insan evladıdır.
yazım yanlışı yapmış bir kişidir alt tarafı...

tamam vurmayın lan benim o.

-ama ben mifer yazmam, miğfer yazarım...

-değil yerine deyil yazmak gibi bir durumumda olmamıştır...

-herkes gibi, "herkez" yazan kişilere de bir gıcık olurum...

-bağırsak ve ciğer yazışta da problem yok ve hatta sanırım "miğde" yazmamın müsebbibi bu kelimelerdir.

her "şey" ayrı yazılırı da burada öğrendim, mide yazmayı da... okul hayatım çok boş geçmiş şimdi anlıyorum...

benim durumumda olanlar varsa diye (bkz: uludağ sözlük te sıkça yapılan dil yanlışları/#1485212)

bu entryi öneriyorum...
(bkz: kaan yerine kağan yazan sığır)
(bkz: necdet yerine nejdet yazan öküz)
arıza yerine ağrıza yazan insanın üç yan kuşaktan kuzenidir.
en yakın sözlük formatı yutmuş kişi güruhu tarafından linç edilmeye aday olandır.
mide diye yazıp miiiiiiiii de gibi niye uzatıp okuyoruz anlamdım hem miğde diye kelime daha uyumlu olur.
börek yerine böğrek,yalnız yerine yanlız, yanlış yerine yalnış vsvsvs..de yazar.
(bkz: bana deyişik bir şey söyle diyen kız)
Belki de o da benim gibi barsak mı bağırsak mı ikilemindedir.
yeğen yerine, allahın emri, yiğen yazan insandır da. üniversite mezunu bile olabilir.
çomardır. kimse kusura bakmasın.
niğdelidir. memleketlerini de yanlış yazıyor bu nideliler.
işte bunlar hep eyitimsizlikten.

*eksileyenin de hamuğa.