bugün

türkiyeyi 37 ye bölecek içsavaş başlatacak meclistir.

not:mhp li değilim.
not : çevir kazı yanmasın.
ülke bölünmez, o kadar kolay değil bu işler ama geniş tabanı olan bir partidir ve mecliste yer alması gerekir.
şu kaset skandallarından sonra hala bu kadar yüzsüz olan bir partinin yer almayacağı meclistir. bunlara haktır bu. uçkuruna sahip olamayan ülkücüye oy vermem ben arkadaş.

not: mhp'liyim.

edit: neyini eksiliyorlar ki bunun? ülkücülükten bir gram nasibini almamış adamlar, alparslan türkeş'in çizgisiyle uzaktan yakından alakası olmayan insanlar yönetiyor mhp'yi. ve bu mhp koalisyon döneminde başa geldiğinde bürokraside önce kendi adamlarını yok etti, mhp'lilerin sırtından geçinenlere yol açtı. mhp'den ayrılanların çok da boş bahanelerle ayrıldığını zannetmiyorum ben. muhsin yazıcıoğlu gibi bir adam ayrıldı, namık kemal zeybek ayrıldı, bu adamlar 80 dönemind bu davanın başını çeken isimlerdi. şimdiki hazret lütfetmedi mhp'nin içinde bir yer bunlara. ya da belki de bunlar mhp'nin içinin çürüklüğünü anladılar. her neyse ne, genel merkez bu kadar çürümüşken bu iş olmaz arkadaş.
püskevitsiz çaya benzer.
bölücülüğe tepkisiz, atatürk ilkelerine kayıtsız, türklüğe duyarsız vekillerin;anayasadan türklük tanımını güle oynaya çıkarabileceği meclistir.

lakin mhp her türlü mecliste, hem de tarihinin en yüksek oylarıyla.
bu ülkenin bölünmesini mhp engelliyor ise derhal bölünmesi gereken bir ülkenin meclisidir. faşizmin birarada tuttuğu bireyler salt korku yüzünden biraradalar demektir.
çok ciddi olurdu.
chp'nin aynı şekilde ülkenin bütünlüğünü savunacağı ancak yeterli sandalye sayısı olmadığından ötürü akp'nin kürdistan hayallerini gerçekleştireceği meclistir. ancak bir sonraki seçimle oluşacak meclis söz konusu ise kesinlikle gerçekleşmeyecektir zira çok açıktır ki mhp barajı aşacaktır.
Ülke'nin bölünmesinin teminatı verilmiş demektir.