bugün

politik taraflarını siyasi düşüncelerini bir kenara bırakarsak (banane bundan) efsane grup.
MFÖ Bodrum Konseri 0 bilet satıldığı için iptal edildi.

a haber: mfö nün biletleri bodrumda yok sattı.
Artık konserlerini akpli belediyelerin yarak kürek, döner ayran dağıtılan festivallerinde, tek şarkılarını bilmeyen kitleler önünde verebilirler. Bu utanç onlara yeter.
Maske tak mas maske tak, maske tak mas maske tak. Seviyorum bu ihtiyarları.
türkiye en iyi grubu diyebilirim. şimdiki genç kesim ünlülerin yapamadığını yapıp sözleriyle bizlere hitap edebiliyorlar.

(bkz: mazhar alanson)
(bkz: özkan uğur)
(bkz: fuat güner)
özkan: fuat nerde yav?
mazhar: bilmece çözüyordur nerde olacak.
fuat: bulmaca çözüyor..

pek birbirlerine tahamülleri yok ama işte grubu dağıtmamak adına mecburen mecburiyetten.
bu nasıl bir arkadaşlıktır dostluktur anlamıyorum. adamlar 40 yıldır bir aradalar. 40 yıldır arkadaşlıklarında sorun çıkmadı. keşke mfö'nün geçmişten bu güne nasıl geldiğini anlatan ve arkadaşlık ikişkilerinin nasıl olması gerektiğini anlatan bir kitap yazsalar da alıp okusak. uzun yıllar daha üretkenliklerinin devam etmesi dileğiyle...
geçen hafta sonu ibo show'a konuk olmuşlardır.
arayıp sormasan da, unuttum seni sanma sakın
dünya bir yana, sen bir yana.

ele güne karşı yapayalnız, böyle de olmaz ki.
nasıl da gittin insafsız, böyle bırakılmaz ki.
unuturum sandım güzelim, gözüm yollarda kaldı.

en sevdiğim müzik gruplarından biridir mfö, halen de taş gibiler.
onlar hep efsane ve hep 1 numara.
mazhar alanson farkı apayrı!
sude sude sude suuuuuuu!

onlarca yıl geçse de halen hepimizin kulağında veya dilinde bir yerlerde...
50 yıl bir müzik topluluğu veya herhangi bir müessese için aralıksız devam etmek zorlu ve uzun bir süreç. bu süreç içinde üretkenlik sağlamak, popülariteyi korumak, kemikleşmiş hayran kitlesine yenilerini eklemek ve şu dönem bile gözde olabilmek kolay başarı değil.
efsanedir. hep kaliteli, hep başarılı.
mazhar alanson farkıyla!
yazdıkları saçma sapan sözlerle müzik yapmaya çalışan bir gruptular maalesef.
edit:yalansa yalan deyin köftehorlar, hangi birini sayalım vak the rock, diday diday day, sude, ali desidero. Bir şeyin çok sevilmesi, bizim de seveceğimiz anlamına gelmez.
hiç kimse yokken onlar vardı...
sanat camiasında yerleri dolmayacak bir konumları vardır ve mfö nün kalitesi tartışmaya kapalıdır.
özkan uğur'un vefat etmesi onların ''efsane grup'' olarak anılmasına kapı aralamıştır.
mazhar alanson farkı...ve karizması yeter....
Benim için m ölmüş, fö kalmıştı.

Ö’de gitti.