bugün

mutlaka gidilmesi gereken balodur. çok eğlencelidir.
ortaokulda belki gidilir de lisede orospuluk ve gavatlık yarışı hâlini aldığı için genel olarak akıllı kimselerce tercih edilmez.

not: (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
ortaokulda yapıldığına şahit olmadım , lisede yapılana ben gitmedim zira gitsem kesinlikle kan çıkardı , üniversitede yapılana da gitmeyi düşünmüyorum çünkü arkadaşlarımla aynı dönem mezun olamıyorum , insan mezun olamadığı halde mezuniyete gider mi bu ne yüzsüzlük , alt dönemle beraber de mezun olamıyorum tam ara dönemde mezun olucam amk o yüzden karlı bir ankara sabahında okul bahçesinden havai fişek atarak mezuniyetimi kutlama niyetindeyim.

şaka lan şaka , tipsizim aq , takım elbise de yakışmıyor zaten palyaço gibi oluyorum , herkes güzelliğinin veya yakışıklılığının doruğundayken ben orada sap gibi kalamam , o yüzden gitmiyorum.
mezun olduğum okullarda yok muydu yoksa vardı da benim mi hiç haberim olmadı diye merak ettiğim sınıf eğlencesi.

evet, bırak ortaokul liseyi fakültede bile böyle bir organizasyondan haberim olmadı.

ben hep amerikan filmlerinde oluyor zannediyordum. demek mal gibi gezmişiz okul koridorlarında.
Arkadaşlarıma onun yerine rakı balık yapalım diye öneride bulunarak önemsizliğini belirttiğim eğlencemsi şey.

Gereksiz olduğunu her seferinde gördük.
Lisede gitmediğim üniversitede zorla götürüldüğüm salak bir ortam.
Üniversite olayının en tatlı yanı.

Yaklaşık bir aydır siyah takım elbiseye hangi renk kravat olur diye düşünüyorum ama sonuçsuz.

Yardımcı olabilecek beyler bayanlar yeşillendirsin.
Aslında Gereksiz bulduğum organizasyon.kıyafeti ayakkabısı bilmem ne 2000 tlye gelecek.nasıl bir psikolojik baskıysa insan katılma zorunluluğu hissediyor ama insana katkısı ne bilmiyorum.
gecenin başında bi tane kız beni dansa kaldırmıştı , erkek olarak benim kaldırmam lazımdı sanırım ama nedense birinin suratına bakarak sallanmaktan hoşlanmadığım için dansa girişimim olmamıştı. kızla dans ettik sonra herkes birbiriyle etti.

balo biraz da ergenlikten çıkışın resmidir , suit up erkekler , tuvaletli kızlar , hormonlar , ter izi , artan yemekler , sonra ilkelliğe dönüş ve geleneksel oyunlar , kravatları başa bağlayan mallar , hiç kalkmayan kızlar , gecenin sonunda kusan kız , onu teselli eden meriçler...

balo abartılmış tırt bir organizasyondur. hepsi aynıdır.

lise üniversite ilkokul kuran kursu balosu bile.

ahah.
Katilmadigim aktivitedir.
100 liraymış. bulunur kolay da, gerek yok. yani bir sebebim yok o baloya katılmak için.
sırtı sivilceli kızların, sırt dekolteli elbiseler giydiği organizasyon.

anlaşarak mı yapıyorlar bunu?
Norveç'te böyle bir olay yok.

Bir arkadaşım değişim programıyla norveçte lise okudu. O anlattı.

Mezuniyet zamanı büyük bir otobüs kiralanıyormuş. Bu otobüslerin dışı boyalı. Camlar falan da boyalı. içerisi hiçbir şekilde gözükmüyor yani. Liseli gençler bu otobüse bindiriliyor ve baştan aşağı norveç gezdiriliyor. Tabii ki alkol ve seks eşliğinde oluyor bunlar.
Gidemediğim hede. Annem o gün yağmur yağacak saçın başın yüzün elbisen mahvolacak dedi otur evinde dedi gidemedim. O gün Cidden yağmur yağmıştı ama Keşke dinlemeseydim gitseydim.
Kendi gitmemiş diye beni de göndermedi hain kadın.

Hayatımdak katıldığım tek mezuniyet 5.sınıf mezuniyet gecem.
ilk hangover macerası.
erzincan universitesi düzenliyor sosyal bilgiler içki var mi diyorum yok dediler. galiba pasta kola ve ardından takı olcak. sonra dönecekler. ayrıca 3 senedir sevdiğim kızla gidemiyorum olsaydı takı törenine bile razıydım. başkasıyla gidecekmiş hanım efendi. içim içimi yiyor hiç sormayın. pis krolar zaten.
buradan mezuniyet töreni için takım elbise alanlara sesleniyorum sizin nesliniz hala devam ediyor mu ya?
kızların %70 inin afedersiniz ama pavyon karıları gibi makyaj yaptığı hele dışarısı soğuksa ter kokulu havasız bir ortamda gerçekleşecek hededir.

edit: şimdi bu balolar genelde yaz ayına denk gelse de kızlar açık giyindikleri için en basit yağmurda bile üşümeye başlarlar ve mecburen kapalı alanda olur bu balo yani bizde öyle olmuştu...
imam hatip liselerinde okutmalı digerlerinde alkollü olur. Yinede en iyisi üniversite balolarıdır.
Üniversite de katıldım benden başka 2 erkek daha vardı 20 tanede kız oyle bir ana denk geldim ki kız beni dansa davet etmek zorunda kaldı.
üniversitede olan kadar iki yüzlü olanı yoktur. 4 yıl boyunca birbirinin arkasından konuşanlar birbirinden not kaçıranlar birbirine iftira atan tipler can ciğer olup fotoğraf falan çekinirler. yazık. evet.
lisedekine gitmedim. üniversitedekine de gitmeyeceğim.
lisedekine gitmediğim için pişman oldum.
üniversite için pişman olacağımı sanmıyorum.
Bazen iki yakın arkadaşı bir kız için birbirine düşürebiliyor.
Hele ki o iki arkadaş da inatçı kişilerse al başına belayı, bir de kızın da başka okuldan sevgilisi varsa iki kat bela oluyor. Toparla toparlayabilirsen...
ben bizim mezuniyet balosuna gitmemiştim çok da bir şey kaçırmamışım. o geceyi başka bir yerde dolu dolu geçirdim zaten.
Saçma salak şeylerden bir tanesi.

Allah başka dert vermesin liseli.