bugün

he amk aforizmanıza gaydıram

milleti dindar kindar deyip bölerken iyiydi,

dinimiz kinimzidir falan,

o kumarcı ayyaş çapaçul herifin

boklarını ağzınıza alırken iyiydi,

şimdi maaaadur olduk,

amanında ne gaddan da maaduruz

ühü hüüüüü.

yaprakları yerken, kıtır kıtır

sapı geldi, meeeeeeeeeeeee.

bu memleketi bu hale siz getirdiniz ulan

akabeliler, dinciler, ak-ülkücüler.

şimdi de ağlaşın bakalım.

kime yedireceksiniz.
Olmayan durum.

Marş söylemenin neyi taciz birader?
kendilerini çağdaş medeni gösteren kemalistlerin yaptıkları son terbiyesizliktir. yazıklar olsun.
ortada bir taciz yok, direkt elemanı hedef almamışlar, videoyu çeken bundan kendine görev çıkarmış ama nihayetinde bu tür davranışlar KEMALiST "YOBAZLARA" has bir özelliktir. sonuçta kendileri gibi görünmeyen, düşünmeyen herkes onlar için düşman.
cübbesini, sarığını mikeyim.

ne özgürlüğüymüş amq?

aleni din sömürücüsü bunlar.

birçoğu badeci, sapık zihniyet.

olanlar tabii ki bir traji-komik bir filmi andırıyor. bayrak sallamalar, 10. yıl marşı falan. şeytan çıkarma ayini gibi olmuş.

topunu hizaya getirmek lazım bunların.

biri de yazmış mini etek falan ahahah bu kadar gerizekalı olmayın lan.
Sarikli abime yaktim sigarami, bu ulke laik bir ulkedir herkez istedigi gibi yasayabilir.
(bkz: #42355029) niye cübbelilerin özgürlüğü yok mu? cübbe giyiyor diye nefret edip dışlamalı mıyız? bir tek cübbeliler mi s.kişiyor, senin gibi yobaz zihniyetler hiç s.kişmez zaten. kimseye taciz de de bulunmaz, hepiniz sütten çıkmış ak kaşık, cübbeliler öcü. cübbeli mi badeledi seni, ne bu nefret böyle. sen önce kendini hizaya getir habeş maymunu.
Ortada bir taciz göremedim ben. Metroda eğlenen cumhuriyeti kutlayan insanlar görüyorum. Hatta atatürkün resmini tutan beyamca da sakallı galiba. Niye yani insan gibi eğlenen insanlardan rahatsız olalım ki? O kenardaki duran sakallı cübbeli kardeş de gayet efendi ve utangaç bir şekilde duruyor orda. Dursun ne var? O bence herhangi bir düğüne de gitse yine öyle durur ve bir sakıncası da yok yani. Herkes istediği gibi durabilir. özel bir nedeni olduğunu sanmıyorum. Kameraya çekiyorlarmış da bu tacizmişmiş. Gören de adamı yatak odasında filan çekiyor zannedecek. Çeksin lan bu kadar sinameki olmayın geri zekalı bazı haberciler. Yada kasıtlı yapıyor bazı ibneler. Mağduriyet Algısı oluşturmak için. Buna ihtiyacı yok bu toplumun. Hem sonra bak kameraya da çıktı ne güzel o efendi duruşuyla meşhur bile oldu genç adam. Haber çarpıtma. Gereksiz bir algı haberi. Geçiniz..
Kendini laik zanneden üç beş 'çomar'in yaptığı insanlık dışı davranıştır. Yazık gerçekten yazık. Herşeye ön yargı ile bakmak yerine saygı duymayı öğrensek keşke.. o değilde o sarıklı cübbeli adam bu insanımsı yaratıklara cevap verseydi başlık ne olurdu onu da merak etmedim değil!!
"en büyük zalimler kafası kesilmemiş mazlumlardan çıkar" acıma yetime ve olaylar gelişir.
ne acıyacağım kodumun yobazına.
Ben taciz görmedim.

Cumhuriyeti kutlayan insanlar gördüm.

Hasbelkader arada kalmış bir sakallı cübbeli gördüm, beni taciz ediyorsunuz gibi bir uyarısı olduğunu da görmedim.

Yani bir coşkuyu kutlayanları kameraya almak artık taciz mi oldu.

Taciz dediğin tezcanın yaptığı gibi tüm atatürkçülere ve atatürke ağız dolusu sıçmık kusmaktır.
Taciz bunun neresinde onu anlamadım.
Oturdum izledim videoyu. Abi gayet efendi, gayet sakin, olması gerektiği gibi yolculuğunu yapıyor.

Işin tuhafı, özgürlük isteyen bu güzel insanlar bir başkasının özgürlüğüne pranga vuruyor, sadece çoğunluktan farklı diye görüntüsü alınıyor, atatürk fotoğrafıyla kışkırtılıyor.

Atatürk'ü çok seven bir türk genci olarak söylüyorum abiler yan-lış-sı-nız!

Mini etekle fatihte otobüse bindiğimde "çık çık" layan amcadan tek farkınız farklı partilere oy veriyor olmanız!

Yoksa aynı hadsizlik, aynı bağnazlık!
her şeyi uçlarda yaşamak isteyen ve seven bir millet olduğumuz için bu olaylar yaşanıyor benim asıl düşündüğüm konu marşı okuyorsun oku sonra neden eline telefon alıp o adama baka baka çeke çeke video atıyorsun ki kimse kimsenin özgürlük alanına giremez o kişiyi çekiyorsun ya alsa telefonunu senin elinden alsa sen orayı resmen panayır alanına çevirirsin yapmayın arkadaşlar her birey özürdür.düşünce de giyim kuşam fikirler senin istediğin gibi olamak zorunda değil biraz empati

not:kutlamalara katılan kişi
Aynı davranışı bir karıya yapsalar dünya ayağa kalkardı kıyameti koparırlardı. Kadın aşağılandı diyerek.işte bu kadar ikiyüzlüsünüz. Samimi değilsiniz.
Bunca şeyin arasında böyle bir saçmalığın oluşması, büyük bir çoğunlukla insanların yaşadığı çevre ile oluşan inanç ve siyasal düşüncesinin sömürülmesinin kanıtlandığı videodur.
O marş söyleyen arkadaşlar, videoya aldıkları kişinin çevresinde büyüseler o küçümsedikleri kişi gibi biri olmaları işten bile değildir.
Çoğu insan nedenini bilmeden yada bildiğini zannederek takım tutar gibi siyasal unsurlara tutulmaktadır. Bir marş ile vatan kurtarılmayacağı fakat vatan sevgisinin dışa vurumu olması gibi kurtuluş savaşında binlerce sarıklının da cephelerde şehit olduğu gerçeği mevcuttur.
Biz bir olmalıyız, birbirimizi böyle rencide ederek ancak siyaset denilen yalan konuşma sanatı ve istenilen kutuplaşmaların önünü açarız. O insan da diğerleri de bu vatan için canını verir emin olun.
Nefret değil, birlik lazım arkadaşlar. Birbirimize nefret aşılamanın bir manası yoktur sözlük ortamında olsanız bile. Biliyoruz ki siz hangi tarafta olursanız olun orada bu hareketi yapmaz, şuurunuzu kaybetmezdiniz. Önemli olan da budur.
Olayı dramatize edenler belli zaten, bu kafayla iyi yaşamışlar. Tersi bi durumda şeriatçi tayfa kafa bile alırdı ama kameraya çekmek insanlık suçu, funny.
Videoyu çekenin puştluğu.

Burada öncelikle şunu belirtmek gerekir; bayram günü kutlama yapan insanların bir hatasını göremedim. insanlar Cumhuriyet Bayramı günü "metroda bile" marş, şarkı, türkü söyleyebilir. Bunda yanlışlık yok, haklarıdır bence.

Ama kamerayı kullanan kişi art niyetli bariz. Görüntüyü Cübbeli beyefendiye zoomlaması içindeki fesatı açıklıyor.

Ancak Cübbeli şahıs son derece sağduyulu, videoyu çekene istediği pozu vermemiş.
metrodaki sozde atatürkçüleri alaşağı etmek lazım egerki ataturku gerçekten bu kadar çok seven varsa:
neden:
kemal
zübeyde
ali rıza
makbule
sabiha
ülkü
afet
isimleri neredeyse hiç duyulmuyor
ben atatürkçüyüm
ben kemalistim
ben cumhuriyetim
geçin bu ayakları
gidin öte de oynayın
sözde atatürkçüler.
işte medeniyet iş laiklik işte chp zihniyeti.
Metroda, farklı giyimli kişiyi kameraya alan dümbükten başka geri kafalı bir kişi bile yok gibi görünüyor.

Sarıklı cüppeli adam giyimi açısından kendi inandığını yaşıyor ve metroda kimseye ne saygısızlığı var ne olumsuz herhangi bir şeyi.

29 Ekim kutlayanlar ise sevinçlerini çok güzel bir şekilde yaşıyorlar.

Kimsenin kimse ile olumsuz herhangi bir etkileşimi yok.

Kendi kendine birşeyler çıkarmaya çalışan niyeti bozuk yobaz kamera sahibinden başka.
Eşitlikten, humanistlikten, anti ırkçılıktan bahsedenlerin daha bu en ufak konuda bile uymadıkları görülmüştür. Istediğin dilediğin gibi kutla bayramını gönlünce eğlen coş ama adamın önüne gelip baskı kurarak neyi amacliyorsunuz. Bu anca sözde atatürkçülüktür.
yapılan ahlaksızlığa karşı, ahlakını gösterip tepki göstermemiş hatta tek bir kelime bile etmemiş helal olsun.
ŞiMDi SADECE BELEDiYELERi ALDILAR SEN BiRDE BUNLARI iKTiDARAYKEN GÖR ÖTEKiLEŞTiRMEYi.
O ZAMAN METROYA BiLE ALMICAKLAR.
birbirimize ve farklılıklarımıza saygımız olmadığı sürece ne bu millet ne de bu ülke bir gıdım dahi ilerleyemez.
sarıklı cübbeli adam şikayet etse suç duyurusunda bulunsa yeridir. adamı özellikle nisbet yaparcasına vedoya çekmişler. bu davranışı sergileyenler atatürk’ün bize anlatmak istediğini, düşünce yapısını henüz kavrayamamış zihniyetten ibaretlerdir. bence siz hiç atatürk’çü olmayın. önce insan olmayı öğrenin.