bugün

Bu hizmeti istanbul'a kazandırdığı içindir.
tek ayağın havada kalarak, istanbul kartlar arkadan öne verildiğinde geri gelmediği zaman, üflediğinde kırılacak olan pasolar için edilen duadır.
babasının evinden getirmiştir o metrobüsleri allah razı olsun. nereden çıkardığını da söylerdim ama sözlükten silinirim.
istanbulun trafik sorununu, bulunan yolları iki şerit daha genişleterek, ve genişletilen şeritlere otobüs (evet, yanlış duymadınız. yıllarca sizi kandırdılar, metrobüs diye bir şey yok) koyarak çözüme ulaştırma kisvesi taşıyan kişiye dua etmek gibi bi' şey bu. yada özel şeritten giden otobüse, milyonlarca kişi sokarak, minimum araçla maksimum kazancı sağlamaya çalışan insana dua etmek. gariptir.
kiminin koltuk altı ağzına girerken,kimi arkadan dayamış her frende irkilirken,kimi duraklarda binmeye çalışan insanların ittirmeleriyle tartışmalar çıkıp küfürler havada uçarken edilen dua dinimizce caiz değildir.
(bkz: dua değil küfürdür o)
metrobüs son yıllarda istanbul için gerçekleştirilen en faydalı hizmettir.

yıllarca iş'e giderken gelirken o trafikte ayakta saatlerce yolculuk yapan birisi olarak konuşuyorum, metrobüs konusunda olumsuz fikir beyan edenlerin aklından şüphe ederim.

artık insanlar saatlerce otobüs beklemek veya gitmek istediği yere trafik yüzünden geç kalmak zorunda değil.

metrobüs ulaşımını şu an ki seviyesinden çok daha iyi bir seviyeye getirerek istanbulun her ucuna yayılması temennimizdir.
(bkz: allah belanı vermesin kadir topbaş)*
(bkz: koyunun olmadigi yerde keciye abdurrahman celebi)

Metronun olmadığı yerde metrobüs çakmasını bir halt sanıp bir de topbaş'a benim paramla 10 koyup 1 lik iş yaptığı için dua etmektir. Metrobüs işimizi kolaylaştırdı mı? evet. Sen bir de gerçekten belediyelerin iş yaptığı büyükşehirlere yani ülkelere git de ondan sonra topbaşa dua mı edersin istanbul'un bütçesi bu belediyelerden bile büyük ne iş lan bu mu dersin orası senin akıl kapasitene kalmış bir şey.
istanbul'dan başka metropol görmemiş insanın metrobüsle yaşadığı mutluluğu dua ederek ifade etmesidir.
beddua.
(bkz: metrobüse her binişte kadir topbaş a sövmek)
akbili bastıktan sonra sövmeye dönüşecek eylem.
olmayan hadisedir. 'binemeyişte' demek istendi sanırım. bi' binsem o zaman karar vereceğim ama binemiyorum ki amk, millet metrobüs kapısının camında pandomim yapıyor kalabalıktan.
Ankaralı olduğum için yapamadığım eylemdir...
beddua etmek şeklinde gerçekleşen eylemdir:)