bugün

oğlunun izmir alsancakta bi pasajda "metin oktay kıraathanesi" adlı mekanı vardır.
(bkz: taçsız kral)

müthiş galatasaraylı.
harika futbolcu.
file delen.
müthiş insan.

seni sevmeyen ölsün!
Türk takımlarının avrupa takımları ile yaptığı ilk resmi müsabaka olan Bükreş galatasaray maçında gol atarak resmi olarak avrupa takımlarına gol atan ilk futbolcu olmuştur.
Onunla aynı dünyada bir gün bile yaşayamamış olmak büyük üzüntü. Ne olurdu biraz daha yaşasaydın be efsane.
vefatının yıl dönümünde saygıyla andığımız büyük insan, taçsız kral.
bugün buraya yazarken o kadar utanıyorum ki kral. senin lakabını şimdilerde dangalağın tekine vermişler. senin pazubandını gamsız herifin tekine vermişler. tabi bizim armaya olan aşkımızı azaltmıyor bunlar ama için acıyor be kaptan. sen mezarında rahat uyuyamıyorsundur biliyorum bunları gördükçe. nur içinde yat mahallenin en yakışıklı abisi.

profesyonelliğe karşı metin oktay!
allah rahmet eylesin büyük adamdı. evet.
Ağları Delen futbolcu. Tek esprisi ağları delmesi bence o kadar. Ama günümüz galatasaray taraftarı onu yere göre sığdiramiyor.
türk sporunun "beyefendisi". kendisinin çok yakın arkadaşı olan amcamın anlatmasına göre hayatında kimsenin kalbini kırmamış bir adam. öyle ki, kadıköye gittiğinde oturduğu herhangi bir yerde kendisine fenerbahçe forması imzlatılır insanlar imza için sıraya geçerlermiş. fukara babasıymış hata bir kez izmir kordonda -ki bu gençliğinde oluyor- aldığı transfer parasını "onun benden daha çok ihtiyacı var " diye evsiz birine bağışlamış. hayatı boyunca rakipten kimsenin kalbini kırmamış centilmenliğin kitabını yazmıştır. jübilesinde sinyor bartu ile birlikte forma değiştirip 10 dk için ezeli rakip fenerbahçede oynamıştır. ağları delmiş o golden sonra rakip kaleciye gidip moral vermiştir. tek handikapı alkole olan düşkünlüğüdür zira boğaz köprüsünde alkollü iken kaza yapıp hakkın rahmetine kavuşmuştur. biz galatasaraylılar olarak nasıl ki alex saygı duyduğumuz bir insansa metin oktay da oyledir. türkiye cumhuriyetinde belki de3 büyüklerin tüm taraftarlarının saygı duyduğu tek isimdir.
klaslık, asalet, gol, beyfendilik.
görsel

iyi ki doğdun metin oktay. evet.
6 defa gol kralı olarak kırılması zor bir rekora imzasını atmıştır.
10'nun gibisi gelmeyecek olan efsanemiz.

Sevenlerin üzülmedi metin oktay.
Adamın hammaddesidir.
Volkan,Emre gibi sporcumsuları görünce; Can Bartu ile beraber saygımın daha da arttığı efsane.
Huzur içinde uyusun.
görsel
izlemedim yaşım yetmedi ama şişirilmiş balona benziyor.taçsız kralmış bilmem neymiş şimdikiler katbekat daha iyidir bundan eminim.bizim milletimiz bir şeyleri abartmayı çok sever bunu da bildiğim için,pabucumun kralı der geçerim ben daha iyi top oynarım.ha adam iyidir kötüdür orasını bilmem futbolculuğunu diyorum.
Seni sevenleri üzmedin kral. Ölümünün 25. Yılında saygıyla anıyoruz.

görsel
efsane gibi efsanedir. nurlar içinde yatsın.
Metin oktay ruhu vardır hadsizlerin bilemeyeceği. Ruhu şad olsun.
(bkz: efsane)
taçsız kral. mekanı cennet olsun. büyük golcü ahlaklı ve dürüst sporcu.
bugün doğum günü olan efsane. doğum günün kutlu olsun taçsız kral. mekanın cennet olsun inşallah.
Ünlü futbol isimlerinin ben da varım yarışında olduğu şu günlerde Türk futbolunun taçsız kralının unutturulmaya çalışılan siyasi yönüne değinmekte yarar var.

Oyunu türkiye işçi partisine veren sosyalist bir kralmış o.
Çetin Altan’a “Bizi sosyalist yaptın, ama sen aramızdan çektin gittin” diyerek sitem etmiş.
Deniz Gezmiş, Hüseyin inan, Yusuf Aslan’ın idamına karşı korkusuzca imza toplamış.

Yandaşlığına değil, futboluna güvenmiş ki bundan da türkiye'nin demokratik açıdan 50 yıl önce şimdikinden kat be kat ileri olduğu sonucu da çıkıyor.

Nereden nereye.

http://odatv.com/deniz-ge...utbolcu-1809111200_m.html
bugün doğum günüdür.

görsel
Seni sevenlerin hiç üzmedin.
Mekanın cennet olsun.
görsel