bugün

öylesine değil, harbiden inanarak söylüyorum bunu. salt bir gerçek.

yahu şu adamların kafa siken müziklerine "hocu bunlar aşmış yaaa" diye diye yıllardır dinleyenleri enayi olarak görüyorum. ulan ne yaptıkları müzik bir boka benziyor; ne de karakterleri... para canlısı üç beş barzo'nun 3. dünya ülkelerinin zavallı ezik gençlerini kıytırık bir isyanla birleştirme çabası.

bunu dinleyeceğime, iki ilahi dinlerim de kafam huzur bulsun hiç olmazsa. elbette slow parçaları da var bu grubun. mama said, nothing else matters ve bir cover olan turn the page filan falan. bunları dapdaracık deri pantolonlarla ve ciddiyetsiz tavırlarla yorumlayınca zaten bir anlamı da kalmıyor ki.

ölen grup üyelerinin üzerinden ajitasyon ile popülarite sağlamış bir gruptur metallica. paragöz adamlardan oluşan, kapitalist düzenin bir oyunu ve oyuncağıdır da ayrıca.
metallica öncelikle kafa siken bir grup değildir zira death metal gibi brutal vokal içermez ve riffleri de rahatsız edici düzeyde değildir.ayrıca metallicanın isyankarlıkla da pek bir alakası yoktur.

dipnot = death metal de güzel bir tarzdır yanlış anlaşılmasın ama ilk kez dinleyen insanı rahatsız edebilir.
(bkz: göreceli)
bir (bkz: espri yapamayan adam) klasik saçmalığı olarak, aslında kaale alınmaması gereken iddiadır ama yine de anlatmalıyız; metallica zaten kendini kanıtlamıştır ulan, sen ister beğen ister beğenme.

metallica; yaptığı müzik tarzından bile daha ünlü olan gruptur *
şaşırmıyoruz, tepki göstermiyoruz artık level atla, başka parkura geç sayın yazar. bak sayın dedim. sana dedim.
katılmadığım düşünce. metallica isyan etmemektedir (bkz: tercume). grup üyelerinin ölümünü art niyetle reklama çevirmemişlerdir.
(bkz: saçmalık)
(bkz: acınası yazar)
(bkz: espiri yapamayan adam ın ölmesi)
(bkz: neye göre kime göre)
bu laflarla çok önemli ve çok egzantirik bir şey bulduğunu zanneden ve hala bununla prim yapmaya çalışan insanların ağzından düşmeyen laftır.
yanlış bir önermedir. dandik bir müzik grubu dünya çapında kitlelere hitap etmez asla.
kapitalist düzen? 1-2 slow(!) parça bilgisi, ve ilahi öyle mi?

sen ilahin ile mutlu ol kardeşim, biz leper messiah ile mutluyuz.
(bkz: dandik insanların metallicayı eleştirmesi)
katıldığım önermedir. serdar ortaç , ismail yk, demet akalın gibi büyük sanatçıları çıkarmış ülkemizde metallica niye dinlenir anlamış değilim.
kill em all albümü ile gereken cevabı vermişlerdir.
dandik demek hata olur belki ama metal namına başka bi halt bilmeyen ergenler tarafından hararetle savunulduğu için en abartılmış gruplardan biri olduğu aşikardır.
boys anılar, birkaç iyi adam gibi mükemmel grupların yanında elbette dandik bir müzik grubudur.
Metallica ya hakaret eden gereksiz bir başlıktır.
(bkz: karizma yapmak için metallica ya bok atmak)
serdar ortaç dinleyenler için kafa siken bir grup olduğu doğru olabilir, karşı çıkamam. aksine böyle denilmesine daha da mutlu olurum. zaten, mümkünse lütfen siz dinlemeyin metallica falan.
ekol yaratan ve kült olarak adlandırılan gruplara "dandik" demek dünya aslında bir kornfıleks bulutuydu demekle eşdeğerdir.
metallica değil genel olarak metal karşıtı bir kişi söylemidir bu. ama asıl konuya gelecek olursak ben de metallica sevmem. trash metal de kreator'u ve megadeth'i tavsiye ederim. zaten aslen death ve black' dir metalin ruhu ha bi de heavy'ciler var ama hepsi değil manowar mesela , para için değil ruhu yansıtmak ve yaşadıkları şeyleri paylaşmak için yaparlar metali. metalin aslı budur zatn , death metal para için yapılmaz ve sıradan bir müzik türü de değildir , bir savaştır yaşayış tarzı hayata karşı duruştur. piyasa mziğinden uzaktır ama gelin görün ki bu metaallica her ne kadar büyük de olsa ki bu büyüklüğünü zaten kaypaklığından alır her kitleye hitap etmesinden alır piyasa müziği yapmaktadır. sevmiyorum. sevenlere saygı duyuyorum köklü bir grup elbette. ama bir manowar değil. bir burzum değil. bir amon amarth değil.
1983 Kill 'Em All
1984 Ride the Lightning
1986 Master of Puppets
1988 ...And Justice for All

hepisi mükemmel albümlerdir. dinleyin bi, dinleyin ya.
aslında bakınız olarak vermek isterdim ama uzun olacağından dolayı şöyle yapayım;

bakınız : ergenlikte yeni gruplar keşfedip metallica ya bok atmaya başlama safhası.

örnekler çoğaldıkça daha çok emin oluyorum böyle bir safhanın gerçekten varolduğuna yahu.
gençliğinde fade to black,and justice for all, one gibi aşmış şarkılarla kopan ergen an gelir, başka gruplar tanımaya başlar; marjinal olacak ya, sırf popüler diye bu güzide gruba bok atmaya çalışır. dandikse dinlemeyeydin arkadaşım?

-nothing else matters çok sağlam parça..
-boku çıktı onun herkes biliyo artık.

bu yargıya varmana sebep olan şey gerçekten de nothing else mattersin aşmış bir şarkı olması değilmi?

tanım: görecelidir. en iyi diyemesek de hiç de kötü bir grup değildir.
(bkz: metallica trollüğü).

james hetfield'den gelsin troll arkadaşlara;

http://www.youtube.com/watch?v=pja2WYdMygc&feature=share

http://www.youtube.com/watch?v=x31Znufbyo8

(bkz: troll em all)

bonus: http://www.youtube.com/watch?v=mhSwldixHyQ
gugıl'a allah rızası için bir kere 'metallica xxxxxx çeviri' yazmamış, bencil, egoist insan güruhu.
(bkz: yav he gardaş he sen haklısın)
metallica yı sevmeyip, çekemeyen ergen beyanıdır.

kendisini çok sevdiği one direction ve justin bieber a yolluyoruz. onları dinleyip kendinden geçmeye devam etmelidir.

diye cevaplanacak olan entrydir.