bugün

biraz yazsa kendini sevdirecek yazardır. bekliyoruz artık açıl biraz.
(bkz: #3759720)

anneeee deyip, koşar adım uzaklaşılması gereken yazar*.
call of duty 4'ü kendisi gibi 7 kez değil 4 kez bitirmemden ötürü bana ayar verme gereği duymuş yazar. ifademi yeterince iyi inceleseydi farkına varırdı ama sağlık olsun başka ayarlarda görüşürüz nasılsa.
(#4892012)

kendisine bakara suresi 17-20 yi yazmak istiyorum.

17. Onların (münâfıkların) durumu (karanlık bir sahrada) bir ateş tutuştur(up aydınlan)mak isteyen kimse gibidir ki, o (ateş yanıp da) çevresini aydınlatınca (faydalanmadılar), Allah da onların ışığını giderip kendilerini (yine) karanlıklar içinde, görmez (ve şaşkın) olarak bıraktı.

(işte cehâlet ve küfür karanlığında iken, Allah'dan bir meşale olan Kur'an gelince o, aydınlatıcı olmasına rağmen faydalanmadılar. Allah da onların basiretlerini bağladı. Böylece yine dünya ve âhiret karanlığı içinde kaldılar ve kalmaya da devam edecekler.)

18. (Onlar mânen) sağır, dilsiz ve kördürler. Artık onlar (bulundukları sapıklıktan Hakk'a) dönemezler.

19. Yahut (onların durumu), yoğun karanlıklar, gök gürlemesi ve şimşek(ler) içinde gökten boşalan şiddetli bir yağmur(a tutulmuş kimsenin hali) gibidir. Onlar, yıldırımlardan ölüm korkusuyla parmaklarını kulaklarına tıkarlar. Oysa Allah, kâfirleri (ilim ve kudretiyle) çepeçevre kuşatmıştır.

20. O şimşek, neredeyse gözlerini kapıp alıverecek. Onlara aydınlık verince ışığında (biraz) yürürler, karanlık tekrar basınca da dikilip kalırlar. Allah dileseydi elbette onların işitmelerini ve görmelerini de giderirdi. Şüphesiz Allah, her şeye gücü yetendir.(1)

DiPNOTLAR:

1-Kâfir ve münâfıklar bazen hakikat ışığını görmekle beraber yine de nefislerinin karanlığı içinde kalırlar. islâm'a asıl düşman kesilen onlardır. [Münâfıkları ve hallerini tanıtan diğer âyetler için bk. 3/167; 4/141, 145; 5/41; 9/62-69; 57/13-15; 59/11-17; 60/9; 63/1-11]

(bkz: suphesiz allah herseye gucu yetendir)
ayet vererek imana getirilmesi gereken yazarlardandir.
gökten inen kitaba inanmazken, imana, yine bu kitaptan yapılan inanılmaz tatlı alıntılarla getirilmeye çalışan bir yazar.
yahu hiç güleceğim yoktu.
biraz bilim bilin. biraz bilim.
bilim gökten inmedi, biz keşfettik.
çok heyecanlı.

gerekir ise herkesi öldürebilirmiş. özellikle söyledi 'hatta seni bile'.

(bkz: gta uludag city)
daha bugün farkettiğime şaştığım, takip edilecek nesildaş.
t cetveli ile vampir kaçıran komik yazar.
kemalizm ve kemalistler ile ilgili saçma sapan, başlıklar açılmasa gayet düzeyli yazan yazar. neymiş
(bkz: bilim kurgu sinemasının kemalistlere etkisi)
(bkz: kemalistlerdeki alınganlık)
(bkz: atatürk hacca gitti mi sorunsalı)

eleştirilecekse bu tarz saçma başlıklarda olmamalı.
çok seviyeli bir arkadaş. seviyesine bayıldım. süper neden sonuç ilişkisi kuruyor ve çok iyi hedef gösteriyor. ben sevdim.
(bkz: polemik yaratıp dikkat çekmeliyim)
youtube'da her video'nun altında ana avrat küfürleşen, henüz olmak istediği kişi olamamış -18 seviyesindeki süper çağdaş modeller var ya; onlar bu arkadaşla karşılaşsalar kilitlenir, susarlar...
bursa zirvesine gelirse kendisine türkü tüttüreceğim yazar.
cem garipoğlu ile ilgili bir başlıkta onun 2000 ytl günlük harçlık aldığını yazan, ardından da özel mesajla "cem gerçekten de alıyormuymuş bu kadar?!" diye bu kadar ayrıntı bi şeyi nerden bildiğini ima ederek soru sormama şaşıran ve ilginç, akla mantığa sığmayacak şekilde beni cem garipoğlu'nu tanımakla suçlamış, onu tanıyorsam polisle iletişime geçmemi söylemiş, fazla polisiye roman okuduğunu, fazla cem garipoğlu haberi izleyip senaryo ürettiğini düşündüğüm yazar.

allah akıl fikir versin. ne diyeyim?

edit: espriymiş ya. vay anasını. espri olduğunu smileysiz bi yazıdan anlamamı beklemiş. tuhaf...
#5439337 no'lu garip entry'i girmiş yazardır.
kendisine demek isterim; 'bu ülkeyi peygamber değil atatürk kurtardı' diyebiliyorsan peygamberin varlığına inanıyorsun demektir. şimdi daha eskiye gidelim, peygamber efendimiz istanbul için; 'Orayı fetheden komutan ne güzel komutan, orayı fetheden asker ne şanlı askerdir.' demiştir ve fatih sultan mehmet dini inançları sağlam olduğundan ve peygamber efendimizin bu sözüne layık olmak istediğinden istanbul'u fethetmiştir; bunu da biliyoruz. şimdi peygamber efendimiz bu güzel sözü söylemeseydi, fatih sultan mehmet belki istanbul'u fethetmeyecekti. ve kurtuluş mücadelesinde istanbul'un önemli yerinin olduğunu da biliyoruz. bundan sebep belki kurtuluş mücadelesi olmayacaktı. istanbul fethedilmeseydi belki atatürk türk askeri olmayacaktı. yine dolayısıyla büyük ihtimal kurtuluş mücadelesi olmayacaktı. yani senin böyle saçma bir başlıkla bazı şeyleri, kimseleri provoke etmene gerek yok. *
ayrıca şunu da o beyninize sokun bu ülkeyi sadece atatürk kurtarmadı, sadece çanakkale'de 'kayıtlara geçen' 45.000 şehit var, onları yok saymayınız. evet atatürk önderlik etti ama sadece o kurtarmadı bu vatanı. böyle atatürk üzerinden bir şeyler yapmaya çalışan insan çok bu memlekette yazık vallahi, adamın kemikleri sızlıyordur; sizin önderimizin ismini kullanarak sesinizi çıkardığınızı görünce.
aman efendim dikkat çekeyimde tutamadim kacirdim gibi birkaç yavşak nick altıma entry girsin diyen yazardır.
*
http://images.buycostumes...en/merchandiser/31795.jpg
shp'yi sol parti sanan yazar. *
koparmıştır gece gece.
ebabil kuşları.

(bkz: #6016128)
aklı sıra millete laf sokmaya çalışan basit yazardır.
kanarya sikenler derneği gibi yaratıcılıktan bir kaç mil uzak bir başlığı buraya taşıma gibi bir yanlışa düşmüş yazar. insan kendini alamıyor derbi sonrası "ne alaka?" diye ama yine de bir şey demiyorum.

burası türkiye, birileri kaldırmışsa birileri de indirir hepiniz de biliyorsunuz nerenizi indireceğimizi..
çaylak olmuş boş yazar.
bunun aynısından ama fenerli olanı gece silik oldu.

(bkz: samuel etooooo)

bir galatasaraylı olarak samuel etooooo'ya ne kadar kızmışsam buna da o kadar kızıyorum. silinip gittikten sonra geride kalanlar sana küfrediyorsa nasıl bir insan olduğunu var kendin tasavvur et!
(bkz: yazık lan çaylak da olsa yazar yazardır)