1. 1.
  metalci olmanın beş şartından ilkidir. kimileri "metallica bir pop grubudur" kimileri de "metallica metal grubu mu leaan" ifadeleriyle bu şartı yerine getirir. lakin yaş ve yöreye göre ifadeler farklılık da göstermektedir.
  3 ... sallasor
 2. 2.
  + ne dinlersin?
  - metal!!!
  + kimi?
  - metallica!!!!!
  + en sevdiğin şarkıları?
  - nothing else matters

  metal müzik hakkında bildikleri bu üç kelimeden ibaret olan geri zekalı metalci bozmaları yüzünden ilk okul yıllarımdan* beri tapar gibi dinlediğim gruba kendini bir bok sanat metalci tiplerde oluşan ön yargıdır. gereksizdir.
  3 -2 ... bahar ruzgarindaki ter kokusu
 3. 3.
  (bkz: yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmemek)
  4 ... orselendim
 4. 4.
  gereksiz eylemdir,enter sandman de ve git.
  ... venividivici
 5. 5.
  metallica yerine metalika da der bunlar. ben 6 yaşımdan beri metal dinliyorum ulan insanlarıdır. heavy metal gruplarının yaptıkları türlü kepazelikleri görmeyip metallica'nın kitlelere yayılmasını ibretle izlerler.

  (bkz: metallica ya bok atıp manowar dinlemek)
  2 ... blackened
 6. 6.
  (bkz: karizma yapmak icin metallica ya bok atmak)
  (bkz: metallica ya bok atarak karizma yapmak)
  ... schizofrenne
 7. 7.
  metal müziğe yeni gönül vermiş insanlara da bok atarlar bunu yapanlar. ne var yani nothing else matter biliyorsa? sen neyle başladın lan hırrım? gidip judas priestle mi basladın slayer la mı basladın (başka grup bilmiyorum yazmak icin) ha neyle basladın la söyle.. yok tiksinmişte, yok gereksizmişte.. siz dinleyince aykırı oluyonuz baskası dinleyince özenti he mi? yok ya.
  5 -1 ... martilarisevenadam
 8. 8.
  yapılmaması gereken bir iştir. sanki sen kimle başladın bu müziği dinlemeye. bu adamların yavaş şarkıları sevdirmedi mi sana metal müziği? sonra "ne kadar sert olabiliyor" diye başlamadın mı daha sert parçalarını dinlemeye? ondan sonra bıraktın veya devam ettin slayer la ne bileyim belki coştun ve behemoth a falan başladın. lakin nerden geldiğini unutmamak lazım. bu yediğin kaba s.çmak gibi bir şey olur. ayıptır.
  3 ... rotrima
 9. 9.
  (bkz: metal müzik dinleyene metalci demek)
  1 ... konserve