bugün

an itibarı ile kayıt oldum ilginç duruyor. 10 çaylak girisi istiyorum diyor ama çaylaklara günde 5 giri sınırı koyuyor. berbat bu. başka sözlüklerde hesabı olanlar hemen yazar olabilir de diyor. ilgili varsa şeyapsın.

not: buradaki trollüğüme bakmayın, ulu burası. yazacak sözlük kalmadı piyasada. bir de orayı deneyelim. ciddili giri kasmayı özledim hakikaten.
sol frame'i bilgi içerikli girdilerle dolu olan 5-6 aylık yeni sözlük. her sözlüğün açığını yakalamış ve kendine yeni bir yol çizmiş: sözlük klonluğuna soyunmayan güzide moderatörleri bulunan semantik bir çalışma.

http://www.metasozluk.com
trollerden ırak bir sözlük. hazır uludağ sözlük sözlüklükten çıkıp trolforum olmuşken, ilaç gibi geldi meta.
yazarlığımı 7. çaylak entrimden sonra onayladılar sağolsunlar.
güzel muhabetlerin döndüğü oluyor. yazar sayısı az olduğu için sol frame'de hızlı değişimler olmuyor. ekşiden sürekli copy-paste entriler girilmiyor. modlar da iyi çalışıyor. kategorileme hatalarında metabot hemen düzeltme mesajı atıyor.
henüz emekleme aşamasında olduğu için çok fazla bir beklentim yok şuanda. ama kalitesini bozmadan ilerlerse adını sıkça duyuracaktır.
iğrenç trollerden ve bel altı muhabbetten başka hiçbir bok bilmeyen gerizekalı ergen sürüsünden uzak güzel bir sözlük.
sanırım sözlükçü olduğumu anlayan bir yazarının twitter'dan beni takip ettiği sözlük.
3 5 kişi takılıyor kendi Çapında.
kategorizasyon özelliği ile medyayı sallayacak sözlük.

şimdi beşiktaş başlığına giriyorsunuz, hem spor kulübü olan beşiktaş'la ilgili entry'ler var hem de semt olanla ilgili. semt olan beşiktaş ile ilgili girdileri okumak için bir sürü spor entry'si + troll entry'ler okuyorsunuz.

işte meta sözlük bu sorunu kaldırıyor çünkü entry girmeden önce ''ilçe'' veya ''spor kulübü'' kategorisini seçiyorsunuz. böylelikle okuyan kişiye de büyük kolaylık sağlanıyor.

link: http://www.metasozluk.com/?r=girdi/index
Çaylaklara günde 10 entry girme sınırlaması getirmiş sözlük. Uzunca bir entry yazdıktan sonra "10 entry sınırı" yazısı çıktı. Ağız tadıyla bir entry giremedim yani.
orasi neresi amk dedigim sozluktur.
(bkz: şimdi reklamlar)

tnm: bi sözlük.
aynı nick ile kaydolduğum, kaliteli bilgi paylaşımını esas alan sözlüktür. şimdilik gidişat güzel görünüyor. uludağ'a dönmez umarım. bu arada tseven duy sesimi.*
hala beni yazar yapmamış sözlük. diğer sözlükte yazanları direk yapıyoruz dediler, meta botuna ve kurucusuna mesaj attım hala yanıt gelmedi. yazarlığınız 1 gün içerisinde onaylanmaz ise mesaj atın - yani normal şartlarda yazar yapıyoruz en geç 1 güne- dediler, tseven önceki mesajıma dahi cevap vermedi. tekrar atıcam ama takacağını zannetmiyorum. bir terslik de olmuş olabilir. günahlarını almayalım şimdi.
yarım saat kadar önce yine aynı nickle üye olduğum sözlüktür.
ya siktirip gidin orada yazın, sikerim propaganda çalışmalarınızı sizin ya yeter amına koyim.

tanım: sözlük işte.
Gereksiz bir sözlük.
az önce üye olduğum sözlük. şu anda troll ve abaza başlığı göremedim. umarım böyle devam eder.
başıma bir şey gelmeyecekse türkiyenin en kaliteli sözlüğü olduğunu iddia edebilirim. ekşi sözlüğün karizmatik zamanlarına benziyor. elit.
at sözlük reklamı yapılıyor sitede, kimsenin sesi çıkmıyor. biraz geniş adamlar.
hdplilerin kaynaşması, milliyetçi yazarların sessiz kalmasındandır.

uludağda birbirinizi eyleyeceğinize, metadakilere yardım edin o zaman.
boktan, göz yoran, bilgiden ve fikirden uzak ama cool bir sözlükmüş havası vermeye çalışan dandik bir sözlük. şaşırdığım ise bu kadar (her şeyi ile) boktan bir sözlüğün burada bu kadar çok reklamı yapılması. acıyorum.
Hemen hemen bir yıl önce açılmış olan semantik düzenli kurallı güzel bir sözlük. ilk açıldığı zamanlarda tesadüfen keşfedip uzun süre de yazdım baya. Hâlâ hergün giriyorum fakat belki eski hevesim yok belki bilgi içerikli girmeyince vicdan azabı çekmek istemiyorum değişikli. Yine de sevilir, samimi ve sahil köyü gibidir yalnız hissetmezsiniz kendinizi. Bir bayan olarak taciz edilmekten korkmazsınız. Saygılıdırlar.
(Zaten olmayanı direkt atıyorlar gözünün yaşına bakmadan ta ta ta.)
Mobil Sürümü yok sanırım.
Bazı yazarlara ve moderatörlere yalakalığın yapıldığı, moderatörlerin yazar kayırdığı bazen de yazarları dışladığı sözlüktür. ilk zamanlarında kaliteli yazarlara sahipti fakat kaliteli yazarların sözlüğü bırakması ile çekilmez bir yere döndü. Bir dönem, bilgi içerikli ve seviyeli girdilerin girildiği yerdi; şimdi ise çekilmez bir yere dönmüş, işsiz iki yazarımsıya kalmış. Gece gündüz yazıp duruyorlar. Nede olsa zamanları bol. işsizlik zor; demek ki günde yüz girdi girmek onları rahatlatıyor. Kötü niteliklere sahip pek çok yazarı bünyesinde barındırıyor. Çok kötü yanları olmasına rağmen ilk zamanlarında orada iyi zaman geçirip iyi dostlar kazandım ve hayata dair tecrübeler kazandım. Bana kazandırdıkları için teşekkür ederim. Yukarıda bahsettiğim bazı nedenlerden dolayı, sözlük bir arpa boyu yol alamadı.
Güzel bir sözlük.
2015 yazına kadar yazar olduğum lakin sürekli tarafıma getirilen yaptırımlar ve çaylaklık cezası almamla (süresiz) terk ettiğim sözlüktür, adam kayırıyor itneler.
güncel Önemli Başlıklar