Seviyorsam gururumu bir kenara bırakıp yazarım. Yaptım da. Beni en zor zamanlarımda terk ettikten sonra bitmesin diye yalvardım. Sonuç; geri adım atmadı. Biliyordum sevmediğini de işte bir umut.
Bugün ise içim çok rahat. Çünkü, elimden geleni yaptım.
Fazla gurur göte vurur dediğim andır.
Ne gururu ulan?

Mesaj atsanız,
mesaj attığınız kişi gel önce ayaklarıma kapan, sonra eşek gibi anır, sonra da bir ömür boyu himayeme gir mi diyecek,
Neyin kafasını yaşıyorsunuz?

Seviyorsan atacaksın o mesajı, bitti!
ikilemde kalıp, üç beş gün sonra kafanı duvarlara vururken de gurur mu yapacaksın?

Gururunuzun aşkınıza galip gelmemesi ve asla vazgeçmemeniz dileğiyle!
Gurur,doğuştan bende yok sanırım daha önceden de yazdığım gibi.
Kafam takılı kalır illa ki mesaj atarım sorarım nasılsın,ne var ne yok falan diye.
Dargın mıyız yada artık konuşmamak mı gerekir,ayrılırken bile iyi bilinerek ayrılmak isterim biraz da bu sebepten gururu hiç sevmem.
Etrafta muhabbetimin az yada çok olduğu yazarlar var,bunu en iyi onlar anlar.
Haa unutmadan şunu belirteyim bazı insanlar bunu hak etmezler o zaman gurur yapın işte.
Ben attım ama mesajı kapalıydı. Zaten sonradan da hesabını kapatmış. insanın hiç tanımadığı birine sırf yazdığı yazılardan dolayı yakınlık duyması çok ilginç bir durum. Daha önce hiç başıma gelememişti ama demek ki böyle şeyler de olabiliyormuş.

Bilmiyorum belki de o çok kötüsü birisi. Belki de benim düşündüğüm kadar etkileyici birisi değil ama ne olursa olsun, ben yine de onu düşünmekten kendimi alamıyorum.

Bakmayın aslında acınacak haldeyim. Sevgilim de var ve de o bunların hiçbirisini bilmiyor. Sanırım kendisinden ayrılmalıyım. Çünkü bu durum sevgilime de ihanet etmek gibi bir şey oluyor.

Offfff daralıyorum.
Gurur konusuna bu kadar çok takılmamak lazım. Akıllı insanlarız, kocaman insanlar olduk.

Bence bir insan sizinle konuşmak istemiyorsa açık açık belli ediyor. Ne derse desin. insan anlıyor. Acaba rahatsız mı ediyorum düşüncesinin altında rahatsız ettiğinden emin olma hali vardır. Konuşmak istemeyen biri sevmiyor ya da hoşlanmıyor demektir ki bence olay basit. Ben sevdiğim insanın mesajına takla atarak koşuyorum çünkü. Bekletmiyorum çünkü bekletemiyorum. Bu insana mesaj atmamak özsaygıdır. Onur denilen durum ile ilgilidir. Karşı tarafın istemiyor olmasına saygı duymaktır. Burada mesaj atmayı yediremiyor olmayı anlarım.

Ama bir insanın sevgilisi ile tartışıp danalar gibi acı çekip, ortalarda delirmiş gibi dolaşıp özledim seni yazamıyor olmasını anlamıyorum. Henüz bir kez bile konuşmadığı insana mesaj atıp tanışmak istediğini güzel güzel anlatamıyor olmasını yine anlamıyorum. Neyin gururu bu? Sen kimsin? Neden kendini bu kadar önemsiyorsun?

Çoğumuz insanız. Bence insan olmayı öyle çok abartmamak gerekiyor. Böyle gururlanmaların altında kendini önemseyip karşı tarafı küçük görmek vardır ki bana sorarsanız sizi karınca kıvamına getirirler.

O yüzden napıyoruz? Gurur yapmıyoruz.
bir çok kadının başına gelen şey.

yapmayın, pişman olunuyor. kırk kere yaptım ordan biliyorum.
birçok erkegin basina gelen sey. Sonra niye sevgilim yok.