bugün

öğrenciliktir, eğer hakkını vererek öğrencilik yapıyorsanız tabi o mesai eve gelince de bitmez tek sorun şu kimse size maaş vermiyor.
Cinayet masası.
Şoferlik.
Askerliktir.
Altın işçiliği ve imalatı olabilir.
Rekorum 32 saat.
Ben bu kapitalizmin amk.
Kahrolsun pkk.
Winter iz kaming.
Tırcılık.

Ulan bi çıkıyosun haftalarca eve dönemiyosun.
polisliktir efendim. saat olayı diye birşey yok hele çevik kuvvet yada özel harekatsanız 1 hafta boyunca yatak görmediğiniz bile olabilir. allah polislerimizin yardımcısı olsun.
sex işçiliği. gece gündüz demeden, zor iş vesselam.
Mimarlıktır. Ne gecen belli ne gündüzün.
hamallıktır. gündüz milletin eşyasını taşı gece kendi dertlerini.
(bkz: denizci)

Uzun yolda gemidesin. Tamam 2 vardiya şeklinde dönüyorsun da gemide bir durum olduğunda ya baba benim vardiya bitti banane diyemezsin. Gemide hem sıhhiye hem itfaiyecisin her an her dakika.

(bkz: polis)
(bkz: asker)

Rütbesi kıdemi farketmez devletin bu iki silahlı gücü ne zaman görev olsa gider. izinler iptal olur, fazla mesai ücreti yoktur. Nöbeti boku püsürü bitmez. Angarya iş kitlenirde kitlenir. uzun vardiyalardan dolayı aile yaşantısı sıkıntılıdır, toplum tarafından gerekli saygı gösterilmez. Saatlerce günlerce it kopuk hainle uğraş, sanal ortamda linç edil, sosyal hayatta bulunduğun ile göre çoluğun çocuğun bile tehlikede yaşar. Amirinden güçlüsünden siyasisinden baskı yer. işi bitmez vardiyası bitmez.
Ceo yardımcısı.

Bakmayın adının güzel durmasına.isminden uzundur mesai saatleri. Sabah akşamı bilmeyen telefon görüşmeleri, evraklar, toplantılar. Ceonun götünü kurtarma çabaları falan. Tüm gününü alır.

Birde sağlıkçılar. Hemşireden tut doktora, radyolojiden tur, laboranta. Günde 12 saat net. 48 saat çalışma saatleride mevcut.
net otopsidir.
Kendi mesleğim olan, özel guvenlik. Zaten 12 saat çalışıyorsun, bir de mesai çıkıyor başımıza.
tabii ki doktorluktur. (deri ve zuhrevı hastalıklar harıc)
Önce annelik sonra polis, doktor , hemşire , asker.
Acil müdahale sağlık ekipleri çevikçiler ve özel harekat. Olağan üstü bi durumu söylemiyorum sırf mesai bitimine 1 saat kala görev çıktı diye 32 saat mesai yapmıştır bu bünye.