bugün

mesaideyken namaz kılmakta zorlanan mümin(e) kardeşlerimiz için yapılması uygun olacak düzenlemedir.
temennimiz odur ki insanlar hem özgürce ibadet etsin öteki alem 'çün, hem de bu dünyaya çalışsın sağlıkla sıhhatle.
inşallah hayırlısı olur!
müslüman ülkelerde uygulanması gereken husutur, namaz kılınmayan işletmelerde bereket olmaz, namazlar kazaya kaldıkça insanlar dinden çıkar, yaptıkları işten hayır gelmez.
hangi kurumda namaz kılman için vakit ayırılmıyor ki ?

babam devlet memuru bi kurumda çalışıyor öğle ikindi her vakit orda kılamyı bırak camiye gider .tek bi kez sorun oldugunu duyup görmedim.
Cuma günleri gerek üniv gerekse liselerdeki dersler cuma namazına göre ayarlanmalıdır. Laiklik din ve vicdan hürriyetiyse ve ben cuma günleri fakülte dersleri yüzünden namaza gidemiyorsam nerde kaldı hürriyet?laiklik sözcüğünü sadece din düşmanlarına maletmemek gerekir.
resmi tatil sadece cuma olursa kabul etmeyeceğim ama cuma da resmi tatil olursa en önde destekleyeceğim önermedir.
din devleti olmaya doğru adım adım gidiyoruz amk. demektir. hayır mesai saatleri namaz vakitlerine göre ayarlansa kaç kişi namaza gidecektir o da ayrı bir konudur.
Öğle namazı hiç de bile öğlen arasına gelmemektedir, bu yaz saati uygulamasında. çoğu memlekette saat 1'den sonra okunuyor öğle ezanı ve bu da öğlen tatilinin bitmesi demek.
Mesai saati 9-6 olan bir insanın yazın öğlen namazı, kışın hem öğlen, hem ikindi hem de bazı zamanlar akşam namazı sıkıntıya girmektedir.

Savunduğunuz argümanlar mantıklı olsun az. Ha Ayarlanmalı&ayarlanmamalı o konuda istediğini söyle tabi ki.

Şahsımca onay verdiğim, ama gayrimüslim insanları da düşündüğümüzde onların tepki göstereceğini düşündüğüm, onların da haklı sebepleri olan bir fikir.