bugün

gözünü para hırsı bürümüş , insanlıktan çıkmış firma sahibi davranışıdır.

bu yolda kanunları bile hiçe sayar.
hakkını aramayı bilmeyen ezik çalışanlar yüzündendir.

aman beni kovar, işsiz kalırım diye sesini çıkartamaz bu çalışanlar.
gözünü para bürümüş, e tabi sendikaları da kapatmış parababası pezevengin oluşturduğu yeni köle düzeni. kanun kim hacım? Üreten benim, çalıştıran benim, vergi veren benim; e tabi kanun da benim. Hükümetin anasını da düzerim; işçinin de imanını zikerim. Çalışın köleler....
bizim iş yerine, sgk'dan gelmeden önce olan durumdur.
patronlar hacidir.
mesai vermediği gibi bir saate mesai keserlerdir.
sabah 8, akşam 8 dir.
özel sektörün yavşaklığını göstermektedir.
18 saat çalıştırmaktan biraz daha merhametli uygulama.
"ortalık amele kaynıyor evladın seni çıkarsam başkasını alırım çok da fifi" demenin diğer bir yöntemidir.
malum türkiyede bir iş yerinin şartlarını beğenmediğinizde alacağınız cevap "araştırabilirsin, şartlar her yerde aynı" dır.
sanırım ramazanda daha çok olan kötü uygulamadır.

zira, saat 23'e kadar hizmet vermeye devam ediyorlar büyük avm'ler misal ve para verdiklerinden emin değilim personele.
vicdansızlıktır ancak bir türkiye gerçeğidir.

bu firmalar buna devam ettikçe çalışanlar da birilk olup sesini çıkarmadığ sürece devam edecektir.

12 saat personel çalıştırıp mesai vermeyen sektöre yeni giren bir firmanın aynısını yapmaktan başka çaresi yoktur. aksi halde rekabet edemeyecek batacak gidecektir. o yüzden toplu halde bir iyileştirme yapılması gerekiyor. tek başına bir patronun düzeltebileceği bir durum değil yani.
o işe ihtiyacı olan ve gerçekten istemeyerekte olsa mecburen çalışmak zorunda kalan işçinin hazin sonudur. isyan edemez. patronlar hiç bir zaman insan olmamıştır.
çalıştığım iş yeridir.

(bkz: mng kargo)
sözlük formatı dahil bütün kriterleri aştığım için rahatsız olanlardan özür dileyerek;
işçisini köle olarak gören bütün işletmelerin ta amına koyayım. köle sistemini devam ettiriyorlar.
bir de bu tür işverenler, göbeklerini kaşıya kaşıya '' aslında türkiyede işsizlik yok '' derler. niyeymiş efendim, çünkü beyzademiz asgari ücret karşılığında günde oniki onüç saat sigortasız çalıştırabilecek eleman bulamıyormuş. allah o şerefsizleri de o şerefsizlere bu imkanı veren devlet yönetimini de bildiği gibi yapsın. beter olsunlar inşallah.
aç gözlü işveren örneğidir.
Bunun yanında yıllık izninizi vermezler. Bunun yanında kıdem tazminatınızı vermezler. Bunun yanında üç kuruş maaşınızı zamanında vermezler.

Ama sor müslümanlığı kimseye bırakmazlar.

Oysa şu yaptıkları açıkça kanunsuzluktur. Bu ülkede çalışma bakanlığı diye bir kurum vardır. Ordaki memurlar ne iş yapar.

Bugün neredeyse bütün özel sektör asgari ücret üzerinden sigorta primi yatırır. Bunu denetleyecek olan memur ne iş yapar.

Bütüün bu durumlar ortadayken hala daha memurlar ağlar bu ülkede. Öyle de çivisi çıkık bi memlekettir.

Utanmazı, aşşağlığı çoktur.
(bkz: bodrum da turizm)
yeni torba yasasında bır kanun maddesinde, fazla çalışma ücreti düzenlenmiş bu ücretin haftalık 45 saati aşan kısmı için ödenebileceği belirtilerek, işçinin hafta içi bir gün fazla, bir gün az çalışmasına imkan tanımaktadır. Böylece işverenler işin durumuna ve yoğunluğuna göre bazı günler işçileri köle gibi çalıştırıp, bazı günler ise az çalıştırarak fazla çalışma ücretinden kurtulmuş olacaklardır. Bu şekilde dinlenme hakkı ile ücrette adalet ilkeleri göz ardı edilmiştir.

birileri sizin geleceğiniz ile oynarken, siz futbol takımı gibi parti tutmaya devam edin
insanların çok çalışması devletin yararınadır.
vergileri artar.
milletvekillerine gelince 'ekmek elden su gölden'
dinime küfredende müslüman olsa!
en yakın zamanda işyerinin kapısına kiliti vuracaktır. birilerinin sırtından bedava geçinmeye çalışırsa belasını da bulur. örnekleri de mevcuttur.
şerefsizliğin lügattaki tanımlarından biri. düzen devam eder çünkü işçilerde birlik duygusu yok. düzen devam eder çünkü işçilerde patron olsa aynısını yaparlar. düzen devam eder çünkü işçiler arasında ses çıkarma potansiyeli olanlara açıktan verilecek bir kaç kuruşla iş halledilir. ne sıkı eski komunistler biliyorum şimdi işçisini ezen.
kul hakkı yemektir.
Kapitalist isveren somurusu.
kölelik sisteminin günümüz temsilcilerinden olan bazı işverenlerin yapacağı hede.
çalışanların ses çıkarması lazım.
24 saat çalıştırıpta mesai ücreti vermeyen devlet kurumları varken insaflı davranmış özel şirket uygulamasıdır.

(bkz: öyle saça böyle tarak)