bugün

menemen kesinlikle soğanlı yenmelidir.diğer türlü haşlanmış domates tadından başka bir şey gelmez ağzına.
kesinlikle sogansiz yenilecek bir yemektir.

soganli yiyen koyune donsun.
Normalde menemen soğansız olur. Biz soğansız yaparız ama soğanlı da denedik güzeldi.
Köylüler ve yoklukta büyüyenler soğanlı yaparlar.
Nr alaka diyorum öncelikle üstteki yazara . Kimin damak tadına nasıl uyarsa oyle yer. Bna göre tabi soğanlı ama herkesi n zevki damak tadı farklı .
Soğansız tadı birşeye benzemez ki.
Tabi ki soğanlı.
o soğan bi yemeğe de girmesin be kardeşim.
menemen ince cizgimdir bu konuda cok icim rahat konusacagim.
sogansiz yenmelidir tabii ki orjinali de budur. bakmayin siz vedat milor a falan. ideali sogansizdir. aksini iddia eden zevksizdir net ama ona da saygimiz var elbette.
sogan cok keskin bir tat ne domates tadini aliyorsunuz ne yumurta. domatesin tadini alamadiginiz bir seye sadece menemen diyebilmek ne kadar dogru olur? soganli menemen diye bir alt kategori olmasi bile sadece menemenin sogansiz olmasi gerektigi anlamina gelir.
58 liralık tereyağı nerden aldın mına koyim? komple ineğin ciciğini mi kestiniz? evet.
Valla soğanlı da soğansız da menemen menemendir. Soğanlı yaparsan soğanlı yenir soğansız yaparsan soğansız yenir. Çünkü menemen kral bir yemektir.
Yemek olayında mevzu sadece gerekeni yapmaktır. Evet bu kadar basit sadece gerekeni yapmak. Basit düşünmektir yemeği lezzetli kılan. Ay daha güzel olması için şunu da atayım bunu da atayım denirse daha güzel olmaz. Biber, domates ve yumurta menemenin has tadı için yeterlidir.
Ben soğansız yaparim ve yerim.fakat dileyen dilediği gibi yapar.
soğansız menemen yiyen dünya ahiret bacımdır.
nasıl yenir bilmem ama Samsun-Çakallıda yenir.
Soğan fiatlarından bi-haber yazar sorusu.
Soğansız menemen mi varmış.
soğanlı da soğansız da severek yerim. tartışmaya girmem.
menemen patatesli yenir soğan ne.
Hiç farketmez, her türlü yerim. Ulan yemek ayırt edilmez, millet aç. Yemek buldun giriş, dayak buldun kaç.
şu sebze fiyatlarıyla "nah" yenir.
Soğansız yiyeyim ben irfan pey, diri bırakıyorsunuz ağzım kokuyor yhaa.s
ben menemeni yumurtasız seviyorum. daha güzel kokuyor.
Menemen biberin aromasını alır. böyle de tadı kalmıyor denenmiştir.
Bütün sözlük olarak birleşip kafa yormamız gereken önemli meseledir. Bu hayatta yaptığım felsefelerin hiç birinde sonuç elde edemedim ne de olsa felsefe yolda olmaktır. Yoldayım yolda kaldım o kesin. Bari menemenin sırrını çözeyim. Bu arada felsefeyle menemeni nasıl birleştirdim gerçekten şoktayım.
SOĞANIN/DOMATESiN/BiBERiN/YUMURTANIN FiYATINI BiLMEDEN YAŞAYAN iNSANLAR VAR ARAMIZDA.

MENEMEN YAPMANIN MALiYETi DIŞARIDA KEBAP YEMEKTEN YÜKSEK. SOĞANLI SOĞANSIZI GEÇELiM. MENEMEN YOK YOK.