bugün

türkiye komünist partisi'nin çağrısıdır:

Her istediklerini yapacaklar, her zokayı yutturacaklar, memleketi koca bir sirke, koca bir tiyatro sahnesine çevirip her oyunu oynayacaklar sanıyorlar.
Ortaçağa dönüşü eğitim reformu, kendi diktatörlükleri için göz boyamayı ileri demokrasi, keyfi ve hukuksuz yargılamaları adalet olarak yutturamazlar.
AKP'nin yalanları, yandaşları, emperyalist ağabeyleri ve kirli planları varsa, bu ülkenin Türkiye Komünist Partisi var.
Türkiye Komünist Partisi gençleri, kadınları, aydınları, işçileri, direnen halkı toplanmaya çağırıyor.
7 Nisan Cumartesi günü saat 14:00'te Türkiye Komünist Partisi Beyoğlu ilçe Örgütü önünde toplanıyoruz.
Paranın saltanatı varsa, halkın TKP'si var.
altına imza atmak ve katılmak için ille de tkp'li olmayı gerektirmeyen davet.

bu davet bizim.
halı saha da fark açıldıktan sonra stoper tarafından verilmeye çalışılan "beyler gerçek oyunumuzu oynuyoruz" gazı misali , sevenin allah'ı var kıvamında tkp açıklaması.

Edit: Kötüleyen arkadaşlar; elbet hür iradenizle istediğinizi yapabilirsiniz. Ama 70'lerin icraattan yoksun at gözlüğü takmış sloganik gaza dayılı siyasi söylemlerini kopyala yapıştır yapmanın haklı veya haksız davanıza bir katkısı olmayıp, aynı siyasi görüşe sahip dayıların toplanıp birbirini tasdik etmekten öteye gitmeyen muhabbetleri misali masturbasyon dan öteye gitmeyecektir. Hep gaz hep gaz nereye kadar mna koyim.
''atı alan üsküdar'ı geçmiş'' atasözünü hatırlattı..

edit: eksileyenler sandıkta göstersinler göstereceklerini, klavye başında değil..ülke elden gitmiş, siz oturup sadece benim yazdığımı eksileyin emi çocuğum!!

hey allahım yaa..
demeyle olmaz icraat lazım.
akp memleketi size bırakmaz tezatını oluşturur.
(bkz: memleketi hiç bir siyasi partiye bırakmayacağız)
açlıktan bağıran, kimi zaman parti binasında birbirinin kulağını ısıran parti yönetiminin halka serzenişidir. ser sefil durumlarından ancak iktidara gelince, çalıp çırpacak kurtulacaklarını düşünen bir parti olmaları ile beraber, akp ye sizin yediğiniz yeter az da biz yiyelim demek istemektedir.
şiddet yanlısı bir çığırmadır. seçin döneminde web sitesinde bizzat gördüğüm bir kare vardı. türbanlı bir kadının fotoğrafını almışlar altına da "ortaçağ karanlığına hayır" demişler. yani hem bunu yapıp halkı kendinden iteceksin, hem de ülkeyi ahlkın seçtiklerine bırakmayacağız diyeceksin. bu yaptığın tipik komünist kafasıdır sevgili tkp. "zorla gelmek için elimden geleni yapacağım" demektir. "kan akacak, devrimler için oylama yapılamaz" demektir.
http://www.youtube.com/watch?v=uC8rszdUAXQ&feature=player_detailpage
mevcudiyetlerini önce diğer tkp'den kurtarmadıktan sonra hiç bir geçerliliği kalmayacak çağrıdır.
(bkz: sen önce kendini kurtar)
kahkaha attıran tkp yellenmesidir. hani böyle küçük bir çocuk gelir de "bak döverim seni haa" falan der de, o çocuğa "hadi bakalım ehe ehe" derler ya o hesap. yazık lan.
akp'nin zamlarından, baskılarından, emperyalizmle işbirlikçiliğinin kitabını yazmasından, ülkemizi sıcak savaşın eşiğine sokmasından, gerici uygulamalarından bıkmamış, aksine daha fazlasını da isteyen sözlük yazarlarının varlığını görmemizi sağlamış çağrıdır.
diğer celladına aşık, dostuna güvensiz yazar ve okurlar için de şu şiiri yazmak isterim:

Ben tek başına ne yapabilirim
Diye düşündü biri
Ve hiçbirşey yapmamaya karar verdi

Diye düşündü bir öteki
Ve yalnızlığının kuytuluğuna çekildi

Diye düşündü bir üçüncü
Ve tek başına düşünmeyi sürdürdü

Diye düşündü yüzbinler
Ve tek başınalıklarını sürdürdüler

Diye düşündü milyonlar
Milyonlarcaydılar

Ve tek başınaydılar
Bu arada birileri
Onlar adına
Karar vermekteydi

Tek başına olduklarını sananlar
Topluca ortadan kaldırıldılar....
komünistler yüzyıllık gaflet uykularını bir yüz yıl daha uzatarak şaşkınlık yarattılar.
komiklik derecesinde duygusal bir çağrı olmuş.
sözlüğün tüm ilerici yazar ve okurlarının icabet etmesini umduğumuz çağrı.
12 eylül'le ve onun partisi akp ile hesaplaşmayı solcular akp'nin mahkemelerinde yapamaz. solcular sosyalistler alanlara inmeli, memlekette akp'den kurtuluş yolunun biricik adresinin sosyalizm olduğunu haykırmalıdır.

saat 14.00'da türkiye komünist partisi beyoğlu ilçe örgütü önündeyiz.
(bkz: bağırtmayın şunları)
kafasını bu ülkenin en karanlık en baskıcı dönemlerinde dahi dik tutmuşların çağrısı.

yüzde 50'lik oy sahibi dediğiniz parti, arkasında abd emperyalizminin desteği olmasa, fazla değil abartı değil 2 ay sonra yok olur.
elbette abd'ye "akp'den desteğini çek!" diyecek değiliz bu durumda.
biliyoruz ki akp'ye karşı mücadele aynı zamanda abd'ye ve ülkemizdeki işbirlikçilerine karşı da mücadeledir.
zamları protesto ederek başlanabilir. Benzin almış başını gidiyor milletin gıkı çıkmıyor. Kuzu kuzu gidip alıyoruz. Sindirildik, korkutulduk. Almayalım bir süre, protesto edelim. Sesimizi duyuralım. Ama nerde adam ben şirket arabası kullanıyorum beni etkilemiyor deyip geçiyor. Oturduğumuz yerden konuştukça sıra bize geliyor haberimiz yok.