bugün

küçük çocuğumuz mahalle arkadaşlarından "çirkef" kelimesini duyup "baba/anne çirkef ne?" diye sorduğunda fotoğrafını göstereceğimiz insan.
bu adam fena halde busha benzemektedir. biri o kafayla abd yi yönetir diğeri ankarayı.
(bkz: 150 sayac 150 yatirim) *
profesyonel demagog. hastayım bu adamın demagojisine. öyle ki, küçük kuzenim bile bu adam konuşurken gülüyordu. o değil de, kendi kendine gülmek gibi bir huyu var sanırım sayın i.melih gökçek'in. bir kaç tahta eksik gibi.
kıvırma konusunda asena'yla yarışabilecek tek şahsiyet...
yetişkin bir ankaralı olarak korkarım ki süikaste falan uğramadığı sürece başımızdan defolup gitmeyecek olan bıyıklı kabus. bu adamı savunan değnek ankara'lıların da açlıktan nefesi kokmuyorsa adam değilim... ne meraklıymışınız be kazık yiyip, yolunmaya...
bir ihtimal tekrardan büyükşehir belediyesi adayı seçilmeyecek kişi.
ismini görmeye dayanamadığım ama hala reytingleri yüksekte seyreden belediye başkanımsı kişi.
'doğalgazdan parayı tırtıklıyabilirsiniz.' diyebilen adam. dünden sonra ankaralılar izliyorsa ve yine seçilirse bu herif; yuh!
düello'da ters köşeye yatınca yüreğini soğutmak için kanal kanal gezmeye başlamış olan kişi. şu anda da fatih altaylı'nın programında.

belediyenin çoğu geliri efendim doğalgazdan geliyormuş. onun dışında pek geliri yokmuşmuş. onları harcamayıp da ne yapacakmış. o zaman doğalgaz öncesi belediyeleri yöneten ve yatırımlar yapan belediye başkanlarını tebrik etmek lazım.
kendisi milyon dolarlarca doğal gelirlerine rağmen hala borçlu bir şehir bırakıyorsa, peşinen başarısızlığını ilan etmiştir.aklını da karayalçın'la bozmuş. meydanı boş bulmuş, sallıyor. galiba baya baya korkuyor bu karayalçın'dan.
ah bir de bir lokum bir lokum, yumuşamış adeta bir yumoşcuk olmuş valla. danışmanları agresif olma diye uyarmışlar anlaşılan. yemezler!

ankara belediyesinin akçalı bir çok işinin devletin kurumları tarafından soruşturularak usulsüzlükleri belirlenmiş. bak bak bilmiyorduk hiç bunları.

rekabet kurulu belko'nun tek satıcı olduğu dönemde fahiş fiyatla kömür satıldığını belirtmiş.

enerji kurulu abonelerden fazla para alındığını ve geri ödenmesi gerektiğini bildirmiş. 16 milyon falan tutuyor ha bu para da.

botaş neredeyse ankara belediyesine borçlu çıkacak gökçek'e bakılırsa ki mahkemeyle haciz koymak zorunda kalıyor botaş.

bunlara melih gökçek yok öyle değil mik mik yapmaya başlayınca, altaylı:

enerji kurulu haksız
botaş doğru haksız,
rekabet kurulu haksız,
bir tek melih gökçek mi haklı diye yardırmıştır bu durum üzerine.
ankara ya uzun yıllardır satın aldıgı evin içini yaptırıyormuş muamelesi yapan amca. zira buyuk bi kızmı ona ve ogullarına ait ve pek bir gösterişli.
Düelloda eline alan şahsiyet.

Fatih Altaylı'nın programında düelloya atıfta bulunarak "Allah razı olsun siz söz veriyorsunuz" gibi bir laf söyleyerek 2127. kere altıma s.cmamı sağlamıştır.Düello da daha bi komikti parformansını aratıyor bu programda.Bir de çok güzel konu değiştirir, olayları uzun uzadıya gereksiz bir biçimde anlatarak kendini haklı göstermeye çalışır.

(bkz: ben senin sorduğun soruya değişik cevap verebilirim)
Siyasette yükselmek için eğitim, kültür, insanlık, haysiyet gibi meziyetlere sahip olmak gerekmediğinin göstergesidir.
kemal kılıçdaroğlu bir şeyler anlatmaya çalışırken onu susturmak için "ya bırak şimdi ankara halkını" demiş, diyebilmiş ankara'nın belediye başkanıdır. halkı bu kadar umursamaktadır kendileri. maalesef bizim halkımız kraldan çok kralcı olunca bazı şeyleri hala algılayamamaktadır. üzücüdür...
üslup tanımı, dinleyeni sandalyeden düşürebilecek kimse...

kılıçdaroğlu* ile yüzleşmesinde, aynen şu diyaloglar geçmiştir:
(kk: kemal kılıçdaroğlu, mg:melih gökçek)

kk: 168 dolara sayaç aldınız

mg: az önce 168 euro dediniz şimdi dolar diyorsunuz; demek ki milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyorsunuz. şerefli olan, yalan söylemez (resmen "şerefsizsiniz" dedi adama)

..
(3-5 dakikalık bir zaman geçer)
..

kk: sayaç alımlarındaki yolsuzlukla bu kadar para hortumlanmıştır.

mg: üslubunuza dikkat edin. ahlak kuralları içinde konuşun.

sanırım, başka söze gerek yok!
ankaranin basina

- iliginize kadar almayan/soymayan kisi sereflidir.

tanimini yaparak gelmis kisi. soyan/alan kisi serefsiz oluyor bu durumda ama kendisi asla soymamistir bizi!..

(bkz: yazarin formata uyayim derken kendiyle celismesi)

alin size birkac melih gokcek icraati;
epdknin orataya cikardigi uzere fazladan aldigi sayac paralarini geri vermeliydi ama vermedi.
once gozleri zevkini bozdu, etrafa bir suru gerekli/gereksiz alt/ust gecit yaparak.
sonra komurle boyaya boyaya gozleri kor etti. simdi sira akcigerlerimizde.

o ne komurudur oyle ya? hava kirliligi tavan yapti. acaba bunun farkinda misiniz sayin baskan?

70'lerde hava kirliliginden okullar tatil olurmus ankara'da. gene mi o gunlere donuyoruz?

bir aksam saat 9 da evinizin balkonuna cikin, istirham ediyorum!
her şey bir yana akp'deki tayyip erdoğan karizması nasıl alt-üst edilir diye fason anket şirketine araştırma yaptırtmış şahsiyet. adam öyle acayip biri ki bağlı bulunduğu partiyi ele geçirmek için onu o makama layık gören, yol veren kişilerin bile kuyusunu kazmak için dümen çeviriyor. ayrıca, "ailecek bizim çok paramız yok" deyip de oğlu için oran sitesinde 1.5 milyon dolara aldığı villayı da unutmadık. nasıl parası yoksa artık?
eski ankara anakent belediye başkanı. *
öğlen saatlerinde kanaltürk' te nereye sataşacağını bilemez halde uğur dündar' a bok atan siyasetçi.
uğur dündar yönetimindeki açık oturumda sergilediği mide bulandırıcı tavırlarıyla intihar etmiş ankara büyükşehir belediye başkanı.kanımca onun da sonu gelmiştir.
bugünlerde iyiden iyiye saçmalamaya başlamış ankara büyükşehir belediye başkanı. kemal kılıçdaroğlu ile tartışmasındaki üslubunu hiç ama hiç beğenmedim. kılıçdaroğlu haklıdır ya da gökçek haklıdır demiyorum. ben körü körüne taraftarlık yapacak zeka yaşını geçtim çok şükür. ama üslubu dolayısıyla eksi oy butonuna bastım kendisi için. bugün yaptığı basın toplantısı da işin tuzu biberi oldu. baloncunun birini zengin etmiş belli ki! gereksiz, saçma sapan bir şov! tayyip erdoğan, kendisini bir kez daha aday gösterirse ankara için, büyük hata yapar. Ki zannetmiyorum. zaten gökçek'in son günlerdeki saçmalamasını da buna veriyorum. erdoğan'ın kendisini gözden çıkardığını biliyor sanırım.
artık bitmiş adamdır. hadi hayırlı traşlar.
söylediği yalanlar milyonlarca insan tarafından anlaşılmış, geçmiş olsun belediye başkanıdır.

söylemlerini bir kaç gündür dikkatli şekilde tv'den takip edenler, gözlerini kaçırarak konuştuğu ve pancar gibi kızardığı anlarda yalan söylediğini rahatlıkla farkedebilirler.

melih gökçeğin bu şekilde fişini çekenin, gene kendini temiz göstermeye çalışan ak parti olduğu varsayımına inananılmaktadır; çünkü istanbul için ak parti adayını açıklamışken ankara için adayını halen açıklamayışı kafalarda nedense soru işaretleri oluşturmaktadır???
bugün ilk defa beni umutlandıran bir olaya şahit olmamı sağlamış düzenbaz kişilik. otobüste ilerlerken melih gökçek vs kemal kılıçdaroğlu tartışmasını konuşan iki genç kıza sinirlenen orta yaşlı bir adam "siz kimsiniz ki melih gökçek hakkında böyle konuşursunuz? o bu şehrin belediye başkanı haddinizi bilin!" diye çıkıştı. bunun üzerine önce kızlar "sen ne diyorsun be adam?" falan dedi, ardından çevresinde ki bir iki kişi adama çıkıştı. adam tekrar birşey söylemek için ağzını açtığında arkalardan biri ıslıkla onu susturdu ve konuşturmadı. ve bunun üstüne otobüsteki herkes (evet istisnasız herkes ki adım atacak yer yoktu neredeyse) ıslık çalan adamı alkışlamaya başladı. rahat bir dakika süren bu alkışlama sonrası adam ilk durakta indi. bense "en azından" bazı seslerin yükselmeye başladığını görmenin huzurunu yaşıyordum.
bugünkü basın toplantısında onbir adet balon patlatan efsane.