bugün

allah tarafından insan denen mahluktan çok önce yaratılmış bu yardımcılara yapılan en büyük saygısızlık. sen kalk yaratıcının her dediğini eksiksiz yerine getir, ibadetini dört dörtlük yap, sonra ne idüğü belirsiz balçıktan yaratılmış aç gözlü insana secde et. neyse ki aralarından şeytan denen delikanlı isyankar bir devrimci çıkmışta imtihan sınavını başlatmış.
(bkz: iblis in melek olduğunu bilmeyen ateist)
(bkz: iblis in ibne olduğunu düşünen fransız)
meleklerin hz.adem'e secde etmeleri mes'elesi,aslında onların hz.adem'e değil,Allah(c.c.)'a secde etmeleri anlamına gelir.nitekim eğer haddimi aşmaz isem şöyle izah edeyim;Rabbimizin "Adem a.s'e secde edin"deyişi ekstra bir emirdir,çünkü sadece Allah c.c. 'a secde edilir,Allah'ın "Şuna secde edin"dedikleri müstesna.
(bkz: iblis in cin olduğunu sanan yazarlar)
(bkz: iblis in iclerinde oldugunu bilmeyen yazarlar)
(bkz: iblis in satanist olduğunu bilmeyen yazarlar)
(bkz: iblis in sözlükte yazar olduğunu bilmeyen yazarlar)
(bkz: akıllı olun)
(bkz: iblisle kanka olan yazarlar)
müthiş edebi bir gösteri olsa gerek. filmi çıksa da izlesek.
(bkz: iblis e hala cin diye direten sözlük yazarlari)
melekler allah'a secde etmişlerdir, kıbleleri hz. adem olmuştur.
(bkz: bsg diyen yazarlar)
(bkz: seri eksi oy veren iblis)
(bkz: içine iblis giren yazarlar)
kurban olduğumun düz mantığı, koyun kellesi, çift tırnağı. tamam anladım mübareksin de çitleri geçme.* kabede secde eden adamı beton tapıcısı , post modern totemci mi sandın sen? en ibtidai totemistler bile sen gibi çarpmadı beni.

"Ve Alleme Âdeme'l-Esmae Külleha" (Bakara, 2/31) demiş kuran'ı kerim. yani: "allah ademe eşyanın isimlerini öğretti" diyor. şimdi sen bundan da adem haşa : koltuk, sandalye, misket, çamaşır makinesi öğrendi sanırsın.

hadi gir koluma da iki lafın belini kıralım. ne gerek var bu kadar ağaç olmaya ?
bakara suresinden:

31-ve adem'e bütün isimleri öğretti. sonra o isimlerin delalet ettiği şeyleri meleklere gösterip: "haydi davanızda doğru iseniz, bana şunları isimleriyle haber verin!" buyurdu.

32-melekler: "seni bütün eksikliklerden tenzih ederiz ya rab! bizim için, senin bize bildirdiğinden başka bilgi mümkün değildir. o her şeyi bilen hüküm sahibi sadece sensin sen!" dediler.

33-"ey adem, bunlara onları isimleriyle haber ver!" buyurdu. bu emir üzerine adem, onlara isimleriyle bunları haber verince buyurdu ki: "size demedim mi ben her halde göklerin ve yerin sırrını bilirim! ve sizin açıkladığınız ve gizlediğiniz şeyleri de biliyorum!"

34-ve o vakit meleklere: "adem için secde edin!" dedik, derhal secde ettiler. ancak iblis dayattı, kibrine yediremedi, zaten o kafirlerden idi.

şimdi anlamak çok basit. neymiş : allah ( cc ) hazreti adem'i ilmini meleklere göstermek için bir vesile olarak kullanmış. ardından da bak diyor ki: "size demedim mi ben her halde göklerin ve yerin sırrını bilirim! ve sizin açıkladığınız ve gizlediğiniz şeyleri de biliyorum!"

bundan sonra adem'e secde edin demesinden yola çıkıp melekleri putperestlikle itham eden şaşırmıştır, dümbelektir, tek tırnaklıdır, gırtlaklanası ama yenmeyesidir. *
dövmelerde sıkça işlenen bir konudur.
(bkz: dinle kafayı bozmuş yazarlar)
(bkz: ateizmle kafayı bozmuş yazarlar)
nereye doğru secde ettiği de önemlidir, zira pek çoğu dişi olarak bilinir.
(bkz: bana eğilsin melekler madem ki ben bir insanım)
http://www.youtube.com/watch?v=xEJqtccqDQI