bugün

Şüphesiz ki bir takım din simsarlarının zımbırtısı. amaç ne peki? hiç. yılbaşı kutlayanlara huzursuzluk vermek, alternatif kutlama ayağına insanların yeni yıla girme coşkusunu soğutmak. tipik bir dincilere insanların mutlu olmasının batması sendromu. ayrıca mekke'nin fethi'nin tarihi 11 ocak 630'dur. evet.
Bize ne mekkenin fethinden arkadaş onu araplar kutlasın. Kutlu doğum haftası değil ki bu.
Bırakın eğlensin çocuklar ne var bunda? Yılbaşında herkesin kutlama yapacağı ortak bir payda bulmuş oluruz.
Ben de kendi çapımda "4 Nisan Mayın Bilinci Geliştirme Gününü" yılbaşında kutlayacağım...
napsak da kıskançlığımızı bastırsaktır.
bu kadar osuruktan nem kapmayın.
Mevlid kandilini her yıl farklı zamanda kutluyoruz öyleyse belli bir dönemde kutlayalım olmaz mı? Ha?

Arkadaşlar bunu acizlik olarak görüyorum, bakın her ne kadar davanızda haklı bile olsanız gündem yılbaşı olacağı için siz onların eğlencesini çekemeyip, alternatif arayışında olan bir kesim olarak görünürsünüz. Ben türk halkının batı gelenekleriyle asimile olmasından yana değilim ama sizin yaptığınızda ses getirecek bir eylem olmuyor malesef. Başka zaman yapsanız, taksimden kız düşürme hevesiyle gitmiş adamı ikna edebilirsiniz ama o gece istediğinizi elde edemezsiniz, üstüne bir de onların geleneğini var kabul edip, sesinizi yeterince duyuramazsanız, onları üstün kabul edecek bir çok insan var.

#noelyılbaşıkutlamam
yılbaşı diye bir kafir geleneğine kapılıp zabahlara kadar birbirinizin çatalından koko çekip sevişiyorsunuz.

kültürümüzde var mı böyle bir şey? yok.

yapmayın amına koyim.

kim kiminle sevişiyor, kim kafirlerle senkronize eyleniyor diye düşünmekten işe güce vakit ayıramıyoruz.

sizin yüzünüzden geri kaldık.
kutlu doğum haftası nasıl 23 nisan'ın olduğu haftaya sabitlendiyse, bunu da bugüne sabitlediler. bizim bir şeyleri kutlamamız birilerine batıyor ama dur bakalım. tamam biz de müslümanız ama hicri takvime göre olan tarihler kayıyorsa, hepsi kayacak, bazılarını kaydırıp bazılarını işine öyle geliyor diye sabitlersen içine edersin o işin.