bugün

şimdi kimse sanmasın mağaza görevlisi olmak aşağılayıcı bir durumdur. dünyanın en ağır işlerinden biridir mağaza görevlisi olmak. bütün gün ayakta, alışverişten kafayı yemiş insanların sürekli dağıttıklarını toplayarak, ordan oraya yardım etmek için koşturan ve bütün bunları asgari ücret karşılığında yapan azimli insanlardır onlar. lafım onlara değil zaten. lafım, mal ötesi alışverin insanlarına. bakın bütün alışveriş yapanlara demiyorum.
sürekli yanlış anlaşılmaktan korkan yazar moduna girdim bende iyice a.k.
Her neyse, işte o mal alışveriş insanları, siz sebepsiz sebepsiz gezerken, sağda solda ucuzundan bir t-shirt olsun, bi gömlek olsun bakınırken, ellerinde mal gibi bir montla misal, sizi hayattan tiksindirecek o sorularıyla rahatsız ederler; - siz mi ilgileniyor sunuz? kafa sallanır geçilir yanından ama, nasıl küfür edilir o insana. neler söylenir içten içe bi ben bilirim, bir de yaşayan. ulan üstümde mont var zaten embesil, bir çevrene bakın hiç orada çalışan birine benziyor muyum? gözler ve beyin reyonlara bakmaktan bulandığı için muhtemelen çıkar o soru ancak, sizi bilmem ama ben duramam artık orda. çıkar giderim alışveriş merkezinin koridorlarına. insanı hayattan anlık soğutur.
(bkz: mağazalardan nefret etme sebepleri)
(bkz: otobüs şoförü sanılmak)
MAĞAZADA HiÇ Bi EŞYA,GiYSi VS.YE BAKMADAN MAL MAL TAKILDIĞINDA SANILDIĞIN ACI VERiCi DURUM.
Eğerki yaka kartı taşıyan mağaza görevlileri ile aynı renkte tshirt giymişseniz, kaçamayacağınız bir olgudur.
içimde sanan kişinin suratının ortasına bir tane gömme isteği uyandırır.
(bkz: gözlük tak lan hıyar)