bugün

tamamen saçmalıktır. lig tv mi aldı bu kararı, federasyon mu bilmiyorum ama ben bu kadar saçma bir karar görmedim açıkçası. ya ben trt'deki o bayık adamları izlemek zorunda mıyım? %100 futbol'da görüntülü analiz göremeyecek miyim artık veya ntvsporu her açtığımda süper lig özetlereni göremeyecek miyim? maç özetlerini izlemek için illa pazar gecesi trt'ye mi bağlı kalacağım? nerede bu basın özgürlüğü?

bir de açıklama yapıyorlar utanmdan. bu sene süper lig maç görüntüleri sadece trt'deymiş de başka bir yerde göremeyecekmişiz de bilmem ne. iyi bok yediniz mına koyayım. trt'ye zaten kıl oluyordum geçen seneki kupa maçlarından dolayı, * * şimdi daha da gıcık oluyorum.

inşallah lig tv veya federasyon bu işe bir el atar da biz de kurtuluruz, ahmet çakar'la erman toroğlu da. o değil maç görüntüleri olmayınca başka konulara sarıyolar. adamlara da yazık*
(bkz: telegol/#9127798)
lig tv ve federasyonun el atamayacağı bir konudur. çünkü sene başında yapılan yayın ihalesinin diğer paketlerinden birisi de bu özet görüntüler içindi. bunu da trt aldığı için böyle bir durumla karşı karşıyayız. yani özet görüntülerin satış hakkı trt'de. ntvspor'un falan özet görüntüler için gideceği yer lig tv değil bizzat trt'dir. ama cidden ntvspor bu durumla birlikte büyük bir yara almıştır, o da bir gerçek.
trt nin değere bindirilmesiyle alakalıdır. binsin tabi para kazansınlar da bizden vergi düşsünler biraz. ama amacın bu olduğunu hiç zannetmiyorum. trt, maçları şifresiz olarak yayınlamak için satın alsa bence o zaman evet güzel iş diyebiliriz. bir devrim olurdu.
o haftanın özet görüntülerini maçtan sonra sadece trt yayınlayabiliyorken haftanın bütün maçları bittikten 12 saat sonra diğer kanalların da bunu yayınlama hakları var. tabi ki bir maçın özetini 2 3 gün geç izlemek ne kadar büyük bir zevktir onu da bilemiyorum.
(bkz: maç özeti trt de izlenir)
artık oda yok.
kapitalist düzen işte. milletin bir maç zevki var onu da tv şirketlerine peşkeş çekiyorlar işte. ilginç olan yanı ise hala takım tutmaya devam ediyorlar.
Parasal konulardaki hukuksuzluğu kapitalizme mâl etmeyin. Kapitalizmde tekel yoktur. Arz talep çerçevesinde seçme hakkı vardır. Seçme hakkı size verilmiyorsa bu komunizmdir.