bugün

sistemin insanoğlunu zorladığı hissiyat.
görsel
sözeli çok kötü ama matematiği harika olanın, matematiği kötü ama sözeli süper olandan, zeki kabul edildiği bir ülkede matematikten nefret etmek çok büyük lüks kabul edilir.
düşük almaktır.
her zaman aram kötü oldu matematikle, hiç aynı pencereden bakamadık hayata.

o çok hesapçıydı, bense hesapsız yaşayan.

o mutlak doğrulara inanırdı, bense her doğruyu sorgulayan.

onun havuzla problemleri vardı, benimse yoktu.

o kendine hafifti, banaysa hep ağır gelirdi.

x ve y gibi yalaka adamları vardı, bence kimse kimsenin adamı olmamalıydı.

ona göre 2+2=4tü, bana göre 4'ün tanımlanmak için başka birşeye ihtiyacı yoktu.

o aslında hayatın ta kendisiydi ama ben onun hayatın da değildim.

ışık ve sevgiyle kalsın.
akıl alır birşey değildir.
benim 12 yıllık eğitim hayatımda bolca kullandığım tabir.(matematiği bulan arkadaşada benden selam olsun).
Öğrenci olmaktır.
matematikte başarısızsan eğer, matematikle ilgili dersleri de yapamıyosan sonucunda oluşacak durumdur.
bir aşamadan sonra rakamların yok oldugu, rakamların yerini harfler alınca delirdiğim ders.
sözel dersler sağolsun demektir.
geometri yüzündendir.
görsel
Mühendislik zaten kafadan gider de tip da okuyamiyon bunu sevmeyince. Lan toplar doktorun üniversite sınavı dışında matematikle ne ilgisi olur. Geometri ve fizik ne sikine yarar tip okuyan kişinin. Biyolojisi iyi olanı al tipa tatava yapma. Alıyon sırf matematik çözüyo diye inekleyen hayattan kopuk tipleri sonra millet doktor dovuyo.
Matematik adalete sebebiyet verebilir. Matematiği olan milletler hesabı kitabı daha iyi bilir ve daha adaletli olurlar. Matematik eğitiminde Dünya'da son sıralarda yer alan Türkiye'ye bir de bu pencereden bakılmalı. bu yüzden matematikten nefret etmek aynı zamanda , ister istemez, adaletin milletin damarlarında tecelli etmesine karşı olmak manasına gelir.
Olağandır.
29 yaşındayım hala nefret ediyorum matematik denen saçma sayılar bütününden.
Hic sevmem. Onemsemiyorum.
normal insan eylemidir. matematiği sevebilmek imkansızdır.
Muhtemelen bu sizin değil matematikle ilk tanıştığınız (efendim toplamayı çıkartmayı kastetmiyorum) yıllarda size matematik dersini veren hocanızın başarısızlığıdır. Sonra türevi anlamadım e anlamazsın tabi canım kardeşim. Hocan ne olduğunu anlatmamış ki.
(bkz: ön yargı)
Ben de de olan gayet olağan Duygu.

Karnede tek 1'im hep bundandı.

Lanet bir ders ve bilimdir.

Ya ilkokul'da seversin,yaparsın, ya da bay bay dersin.
matematik her şeyin temeli, matematik çözemeyen adam açık ve net maldır, zeki adamın işi matematik.
sayısal zekası olmayan insanların söylemidir. lazeri kovalayan kedinin miyavlaması gibi.
Matematik güzeldir. Türkiyedeki eğitim sistemindeki insanı yanıltmaya yönelik hareketlerle dolu soru tioleri matematikten soğutabilir. Soğumayınız.
konuşmaktan nefret ediyorum demek gibidir. konuşmak zorundasındır. matematik de bir zorunluluktur. özetle aptallaşmayın veya aptallığınızı açıkça ifşa etmeyin...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar