bugün

istatistik olmazdı.

(bkz: açıköğretim)
mhp'nin 40. yılı hesaplanamayacaktı...
uludağ sözlük olmayacak bu başlık açılamayacaktı.
benden de bir bok olmazdı. 2 satır düz metini ezberlemek için kendimi paralar durur, sonunda yine unuturdum.
öğrencilik ve sınavlar daha kolay olurdu.
tabiki de bir dönem ufacık dillere pelesenk olan efsane şarkı vuku bulmayacaktı. Hatırlayalım:

o piti piti,
karamela sepeti
terazi lastik jimnastik
son dersimiz matematik
tiki tiki tik.
matematik, doğada var olduğundan hatta doğanın kendisi olduğundan, olmama durumu olamaz. ya da ben olmazdım ne bilim *
A şehrinden B şehrine giden o otobüs olmazdı bi kere.
üniversitedeki sözelcilerde doktor mühendis pilot olabileceklerdi.
eğlenceatik.
fizik olmazdı en güzeli.

lisede az çekmedim...
elektronik abaküsümüz olurdu.
hayat daha basit olurdu.
bilgisayar dahil birçok icat gerçekleşmezdi.
bir havuzu doldurabilecek musluk sayısını kimse bilemezdi. sayının ne olduğuna hiç girmiyorum bile.
başka bir bölümde okuyor olurdum. hoş, o zaman diğer bölümler de olmazdı ya neyse. bir mantıksızlıktır gidiyor.
şu an kullandığımız teknolojilerin %90 ı olmazdı ve ben calculus 1 ve 2 yi 5. kez, diferansiyel denklemler 'i 3. kez almak zorunda kalmazdım.
Ben kesin mühendis olurdum *
ergenlerin çoğu "matematik öğrenmek zorunda mıyız yaeeeee?" diye bir soru soramazdı. iyi ki varsın matematik.
sosyal bilimler dahil pozitif bilimlerin çoğu gelişemeyecekti. matematik başarılı olduğum bi alan olmasa da bilimlere ve düşünceye katkısının çok büyük olduğu gerçek.
hayatın ritmi eksik olurdu. hiçbir şeye hakim olamazdık.
2 ile 2 4 etmezdi.
Bahçeli, istifa edip bahçıvan olurdu.
bir çok bilim dalı günümüzdeki şekline ulaşamazdı. çünkü matematik doğadır, herşeydir.
devlet bahçeli matematik öğretmeni olurdu.
matematik var diye mhp genel başkanı oldu.