bugün

hunharca katledilen duyguların hesabını kimden sormalı insan....
geri dönüşümü olmayan kırgınlıkları....ne zaman baş karakterlerin dışında ki figüranlarından da duyguları ilham olacak bir yazarın kalemine.... öptü uyuyan pamuk prensesi prens hiç bir çaba göstermeden sahip oldu tüm güzelliğe (sizi bilmem ama bence prens olmasının payı büyük bu işte) ... oysa aşıktı yedi cücelerden biri pamuk prensese ama önemsenmedi hiçbir masal anlatıcısı hiçbir yazar tarafından bu ayrıntı.... katledilen duyguların hesabını kimden sormalı insan...
asırlarca aptal yerine konulmuş ikinci karakterleri...
düşündünüz mü hiç ali baba ve kırk haramileri... hiç birinin adı yokmuydu gerçekten de kırk harami diye geçen topluluktaki insanların... doğduklarında da harami diyemi geçiyordu hepsinin ismi....oysa hepsinin ayrı bir hikayesi var bence üstelik en az ali babanın ki kadar ilginç....
katledilen duyguların hesabını kimden sormalı insan...
ticaret malzemesi yapılan keloğlanın hakkını kim arayacak... aptal yerine konulan redkitin köpeği rin tin tini kim savunacak.... kim açıklayabilir bize.... büyüdüğümüz masalların ticarete taşınıp çizgi filme dönüştürülmesine... hangi yapımcı izin almış... pinokyodan.... beyaz perdeye taşırken bütün mahmeriyetini.... katlettik bütün duyguları.... tüketicek bir şey kalmadı muhtemelen... duygu sadece bir kadın ismi olarak kaldı litaratürümüzde.... yok dostum yok saçma bir önerim olacak benim... her bir haltın sendikası varda masal kahramanlarının hiç bir hakkı yokmu masal-sen kuralım diyorum ben...keloğlanın hakkını arayalı... pinokyonun hesabını soralım yapımcılardan... olurmu neden olmasın... belki alaaddinin sihirli lambasından çıkan cin yardımcı olur bize.... 40 haramiler hesap sorar... en güzelide ne katile çıkar balinaların adı nede kötü olarak öğretilir bize gargamel.... bırakalım hayal dünyamız da kalsınlar biz istediğimiz şekle sokalım onları herkes farklı hayal etsin yedi cüceleri keloğlanı bir kalıba sığdırıp tek bir tipe mahkum etmeyelim... her çocuğun zihninde farklı bir karakter uyansın ayakkabıcı cin denince hem böylece hayal dünyası gelişir çocuklarımızın belki dünyanın en çirkin kadınıdır sindrella birilerinin zihninde ne gerek var tüm güzellikler ona vermeye...