bugün

herkesin gözünü sizin üzerine dikmesi sonucu ortaya çıkan gerginliktir. bir türlü açılmaz bu poşet siz de "ulan bozuksa demek ki" diyip yenisini alırsınız. onu da açamazsınız. bütün market size kitlenir. müdüründen kasiyerine hatta alışverişe gelen yan komşunuz muzaffer abla bile gerilimin amn-koyar. en sonunda baskılara dayanamayıp poşeti kafanıza geçirir ve kendinizi öldürürsünüz.
arkada sıra varsa kasiyer azarlanacak "yardım etsenize bu kadar insan bekliyor" denir, kasiyer de içinden küfrederek dediğinizi yapar ama olsun sizin gerginlik minimuma iner. akabinde ortam müsaitse kasiyerin yanağından makas alabilirsiniz. tabii kimi neticeleri olacak, ne yani olmayacak mıydı?
Uzun süre açılmama durumunda, etrafa o masum ve çaresiz bakışların atıldığı andır. Adrenalin zirve yapmıştır.
Poşettekı ufak detayı bilenlerin yaşamadığı gergınlık.
Marketler bu problemı farketmişler ve poşetlerini daha rahat açabilmek icin ufak bır detay eklemişler. Poşetin bir yüzünün kenarı diger yüzünden 2-3 mm daha dardır. O kenardan parmaklarınızla ezersenız poşet hemen açılır.
koronavirüs sonrasında daha da artan gerginliktir. poşeti açamıyorum, parmağımı yalayıp açmaya da çalışamıyorum...
güldürürken düşündüren gerginliktir.
market posetinin kulaklarini iki yana dogru cektiginizde, icerisindeki katlama alaninin disariya ciktigini goreceksiniz. poseti artik acabilirsiniz.

tanim : anlamsiz gerginliktir. hepimiz insaniz.
üfleyerek açıldıktan sonra geçen gerginliktir.
kuyruk daha uzun ve arkandaki insanın aldıkları tüm tezgahı doldurmuş şekilde ve kuyruktaki insanlarla birlikte tezgahtarın da gözü elinizde ise gerginlik çok daha artar.
aceleniz varsa gerilmenize sebep olur.
Anlaşılan bugün birisi markette pek çok anı yaşamış. sabahtan beri market sırası, ödeme, poşet açma gibi entryler görüyorum
Var böyle bir gerginlik. Utangaç insan işi olsa gerek.