bugün

Yemin ediyorum yaşına başına bakmaz ağzını yüzünü sikerdim o yaratığın.

Ne ananın amına batıyor o kafasındaki bez parçası?

Bak nasıl ayar oldum şimdi.
Şortlu olsaydı kızılca kıyamet kopmuştu şimdi.
kadının sakinliğine hayran kaldım. yobazlık nasıl olur, eşarpla mı olur burada öğrendik. demek ki bazı kafası açık döl atıkları yobaz olabiliyormuş.
Yazarların altıda birinin içten içe helal olsun, oh ne güzel yapmış, yese de biz de yapsak diye düşündüğü, cesaretine hayran kaldığı, biraz daha genç olsa istanbul il başkanı yapacakları bunaktır.
Başkasının inancına saygısı olmayan herkesin anasını sikeyim. Amına kodumun yobaz köpeği! O eli elbet bi kıran çıkar.
(bkz: kemalist kişilik bozukluğu)
(bkz: mağduriyet loading).
Kafasını ittiriyor gördüğüm kadarı ile, şeçim yaklaştığı için konu bir anda türban çıkartmaya evriliyor.
Türbanlının yine şov yaptığı görüntüdür.

Hep mağdur hep mağdur bi bitmediler.
türbanı kutsal eşyaymış gibi görüp ciddi ciddi sinir krizi geçirip kendini sikene mi gülsem yoksa daha ayakta durmayı başaramayan akli dengesi yerinde olmayan kadının tuhaflıklarına mı gülsem bilemedim.
seçim öncesi klasik mağdur taht oyunlarının eskimiş göz boyama oyunudur.
Ben boyle durumlarda allah bilir karşı taraf ne yapmıştır demekten alıkoyamıyorum kendimi. Bir insan baska bir insana neden fiziki müdahalede bulunma ihtiyacı hisseder? Bunun baska ve her iki tarafında suclu oldugu bir sebebi olamaz mı? Olayı kilik kıyafete indirgemek acaba demagojinin ve sigirligin ta kendisi olabilir mi? hemen gaza gelip başörtülü bacım diye savunmaya geçmeden once bir düşünün derim.
bende gecengun atm onunde bir basortuluyle tartistim ama baslrtulu oldugu icin degildi. ama o da yine herzamanki gibi olayi turbana bagladi konu bambaskaydi halbuki atm onune gecti belki yuz kez o karti soktu cikardi dit dit dit reamen atari oynadi arkasinda kuyruk oldu insanlar soylenmeye baslayinca hanimefendi siranin arkasina gecip tekrar oyle deneyin isterseniz insanlarin acelesi var dedim eft saati geciyor. Donup ben turbanliyim siye atm kullanma hakkim yokmu dedi. sonra turban konusunu acinca aklima soktu dedim seni turbaninla yolarim bak kaybol.
olay markette değilmiş yalnız. sıhhiyede deniyor. yanlış bilmiyorsam burası hicaz pastanesi.
şiddete karşımıyız hala?
bu mal kadına oturup 10 saat konuşsanız fayda verir mi?
vermezse böyle olmasına göz mü yumulur?

sonuç olarak alıcan karşısında sigara içe içe çok sağlam dövecen.
Bir bitmedi mağduriyet arkadaş. Elin delisi gidip dükkandaki vatandaşa el kol yaptı diye nasıl siyasal görüşünü şılaps diye tespit edip gönül rahatlığıyla genellemeye varabiliyorsunuz hayret ediyorum.

Delinin birinin yaptığı hareketi mağduriyete dökebilmenin provokatif yoludur. Söz konusu davranış Akl-ı selim insan işi de değildir.
secimle falan alakasi yok. hangi sokak hatirlamiyorum ankara kizilaydayiz iki tam tesettürlü kadin askeri gazino var önünden geçtiler, az ilerde iki adam yanlarından geçtikten sonra bi tanesi döndü bagirdi sokak ortasinda "gözlerinizi de kapatin." diye. bundan 10 yil once yaşandı bu olay. secim filan da yoktu. bu günde sözüm ona sanatçı biri başörtülü kadinlara laf atmış. aşağılık insanlar, pis ellerini insanlarin inancindan çekmeyi öğrenecekler.
Kim ne derse ne söylerse söylesin kişisel olarak kimsenin böyle bir saldırıya uğraması hoş değil adice.

Haksızlığa uğrayan kimse onun yanında olmak doğru olandır.
Kimse , kimsenin “inancı ile uğraştığı Yok kim bundan prim yapıyorsa onun işidir .
Ya bu ülkede markette motorcunun kaskına sarıldılar, türban da neymiş. heheytt.
Bi tarafı kaşınan menapoza girmiş bir kokananın provakasyonu. Yolamamış ki bi tarafını çirkef karının.
seçim çırpınışları geçiniz. ah çok mağdur oldum ben yaaa !
yıllarca bu ülkemi sağcı-solcu, dinci-ateist, gerici-laik diye farklı kelimelerle aynı amaç doğrultusunda ayırdılar, birbirine düşürdüler. insanlık olarak, ırk olarak, fark ve kabul etmemiz gereken şeyler var; başkalarının da bu dünyada yaşadığı gibi...

kimse birisi istemedi diye inancından, yaşam tarzından, hayatından, karakterinde ödün vermek zorunda değil.

bu kadın belki kendince doğru olanı yaptı ama saygısızca... kadın kendisinin laik ve açık fikirli, ufku geniş birisi olduğunu düşünüyordur kesin.
fakat laik olmak demek bu değil. laik olmak başkalarının fikirlerine ve inancına saygı duyarak yaşamayı bilmek demektir.

çok alçak ve şiddetle kınadığım bir hareket.
sorunun dinle, imanla, başörtüsüyle, güya laiklikle veya açık fikirli olmakla bir alakası yok; insanlaıkla ve edeple alakası var.

sorun baş örtüsünde değil, kafanın içindedir.

bir insanın dini görüşünü beğenmemek ona bu şekilde hakaret edilebileceği anlamına gelmez.

insanlık olarak çölleşiyoruz, karakterimiz erozyona uğruyor. sahi neden? insan olarak ciddi ölçüde aşmamız gereken birtakım problemler mevcut.
Enteresan. Normalde köpekler insanlara saldırır. Demek ki bazen terside olabiliyor.
Videodaki mekan başlıkta yazdığı gibi market değil dönerci sanırım. Tabi bu farklı mekan algısının hanımefendiye fiziki saldırının vehametini azaltıcı hiçbir etkisi yoktur.
Şanslıdır. Bu hareketi benim yanımda yapsaydı gözleri yuvasından çıkardı. islamla zerre alakam yok ve satanizme yakınım ama dünyada en nefret ettiğim tipler bu zihniyetin insanlarıdır. Bu ülkede en çok bu pisliklerden nefret ediyorum. Siz siz olun benzer hareketlere girişmeyin. Yanımda türbanlı birine en ufak bir laf atanı görürsem doğduğuna pişman ederim.