bugün

recep tayyip erdoğan'dan kemal kılıçdaroğlu'na ilk uyarı.
(bkz: oy ile gelen oy ile gider)
(bkz: kömür ile gelen kömür ile yanar)
rte, kılıçdaroğlu'na böyle buyurmuştur.

zamanında ise atam demiş ki;
(bkz: geldikleri gibi giderler)*
anasıyla gelen de anasıyla gider!
(bkz: voleybolcu atasözü)
Akıllara ''ulan neymiş şu koltuk sevdası'' lafını getiren rte cümlesidir.
Arkadaş o kadar açık ki herşey. Eğer halk o adamı başa getirecekse ve ülkeyi onun yönetmesinde kanaat kılacaksa bu halkın tercihi olacaktır. Madem derdiniz bu ülkeyi iyi bir şekilde yönetmek o halde bu duruma üzülmek yerine sevinmeniz gerekecektir. Ama bu resmen ''burası benim yerim kimseye vermem'' edalarında bir serzeniş, bir tehdit, mahalle kadınların yaptığı boş muhabbetten başka bir şey değildir.
tutuşmuş akp'linin söylemidir.
acaba ellerinde kılıçdaroğlu ile ilgili belge veya görüntü mü var? sorusunu akıllara getiriyor.

(bkz: türkiye de siyaset nasıl siyaset yapılır)
başbakanın paniğini görünce iktidara gelmesinin şaka olmadığını anlama sebebi olmuş,cümledir.
henüz düzgün bir açıklama yapamamıştır akp tarafı kemal kılıçdaroğlu'nun başkanlığı için. halen sanırım yazmanları uğraşıyor ama bir sayfalık metin çıkartamıyorlar ki kemal adını bile ağzına almıyor recep bey.
tutuşmanın yarattığı enteredandik söylemdir.
2000 li yılların ilk demlerinde ismail cem için %60 oyla geliyor diyen medyanın %1 oy alındıktan sonra boyunun ölçüsünü aldığı gibi, kemal k nın da chp de en fazla birkaç puanlık katkı yapabildikten sonra gerçekleşecek söylem.
kişinin kendisini bilme cümleciğidir.
recep beyin son incisidir efendim. hem de tam inci sözlüğe layık olanlarından birisidir.

vakit gazetesinin internette yayınlanan malum görüntülerine atıfta bulunarak etmiş olmalı bu lafı. demin televizyonda hayretle izledim. göya gazeteler bu olaydan sonra baykal'ı istifaya zorlamışlar, kılıçdaroğlu da fırsattan istifade genel başkanlık koltuğuna oturmuşmuş.

onun da gidişi böyle bir medya komplosu ile mi olacak acaba? ne imâ etti şimdi recep bey dersiniz?

oysa görüntülerin internette yayınlandığı ilk bir kaç gün gazeteler bu olayla hiç ilgilenmediler. ancak baykal istifa ettikten sonra konu manşetlere taşındı. ardından parti başkansız kalmasın diye kılıçdaroğlu adaylığını açıkladı ve bu günlere geldik.