bugün

türkiye şartlarında ciddi yöneticilik becerisi isteyen durumdur. çünkü bu adam türkiyenin açık ara en iyi ön liberosudur. beşiktaş ve serdar adalı yine muhteşem bir iş başarmıştır. ayakta alkışlıyorum.
sadece serdal reis'in yapabileceği olay.
Başarıdır değildir bilmem ancak manuel fernandes ne ara türkiye'nin en iyi ön liberosu oldu onu anlayamadığım hede. yani son bir kaç hafta haricinde bu adam ne oynadı ki "en iyi oldu?" diyesi geliyor insanın.
yabancı sınırlamasının kalkması gerektiğini gösterir nitelikte bir transfer olmuştur.
otomatik fernandesi 2 milyon euroya transfer edememektir.
(bkz: yapma bunuu)
fenerbahçeli yazarların beşiktaş ismini duyunca çemkirmeye başlamasına neden olan olaydır. yukardan izliyoruz efenim.
(bkz: helal olsun)
ancak bir mal bu adamın futbol yeteneğini, oyunculuğunu sorgulayabilir. hadi beşiktaşta izleyemediniz, denk gelmediniz madem bu kadar futboldan anlıyorsunuz, sorgulayabiliyorsunuz valencia dada izlemediniz mi ?
hepsini geçtikte Manuel Fernandes ne zaman ön libero oldu ? Orta sahadır o.
hala anlamadığım durumdur.
fernanades, beşiktaş'a kiralandığında opsiyon hakkıyla 8 milyon euro fiyat konmuştu, nasıl oldu da dörtte birine transfer bitirildi?
(bkz: ilginç)
söz konusu serdar adalı olunca, oluyor efendim.
futbolunun olgunluk çağına yeni girmiş, genç yaşta la liga' da valencia' da forma giymiş bir yeteneği makul bir bedel karşılığında renklere bağlamaktır. transfer başarısıdır.
demirörernin cengaverler olarak andandırdığı serdal adalı ve cengiz zülfikaroğlunun başarısıdır helaldir.
mükemmel bir iştir. beşiktaş'ta oldukça başarılı bir yarım sene geçirmişti fernandes ama bu performansı valencia'da mehmet topal'dan formayı almasına yetmemiş anlaşılan.
bonservisinin yüzde 50'sinin alındığına dair söylentiler de vardır ancak böyle bir durum olsa kamuoyuna açıklanırdı sanıyorum.
eğer bonservisi alınsaydı büyük bir başarı olabilirdi ama 2 milyon euro'ya alınan fernandes'in üç yıllığına beşiktaş'ta oynama hakkıdır, yani üç yıl beşiktaş'ta kiralık gibi oynadıktan sonra valencia yine oyuncunun bonservisinin tüm haklarına sahip olacaktır.
2 milyon euro'luk adamdan hayır mı gelir lan?