bugün

(bkz: yolu bilmekle o yolda yürümek aynı şey değildir)
--spoiler--

görsel

--spoiler--
zaman kaybı. dandik senaryo doğal olmayan diyaloglar zorlama oyunculuklar.

--spoiler--

verasetle intikal etmiş bir gayrimenkulde varislerden sadece biri hakkımı almak istiyorum derse ve diğer varisler itiraz ederse mahkeme kararıyla o mülk satışa çıkartılır ve satış bedeli paylaştırılır. yani senaryonun dayanağı bile yanlış.

--spoiler--
izledikten sonra pizza getiren çocuğa bahşiş verdiğim film. çocuk da şaşırdı tabi her hafta geldiği evden ilk kez bahşiş almış oldu.

senaryo tutarsızlığı için şuraya bir bakınız. çeşitli ihtimaller dolayısıyla mümkün olabilecek hadise.

(bkz: izale-i şüyu)
verdiği mesajlarla insanı insan edebilecek potansiyelde filmdir. her senaryo iyi olacak, her diyalog mükemmel olacak diye birşey yok. orada verilen samimi mesajların kaç tanesini alıyorsun ? diye sorulur insanoğluna.
Sevgilimin bir çok şeyi yapmasına karşı olduğum için ben şuna karşıyım dediğimde bana verdiği cevap.
aykırı düşüncelerin filmidir.
peki bu kadar aykırı düşünceleri insanlara aşılamayı düşünen bu filmin yazarı, yönetmeni, yapımcısı, yayıncısı kısaca hangisi filmden ne kadar para kazanacağını düşünmemiştir türkiye çapında gişede kaçıncı olacağını düşünmemiştir. evet o kadar güzel şeyler anlatıyor ki güldürdükten 5 dk sonra insanı ağlatabilecek potansiyele sahip ama kaçı bir şeylerden vazgeçebilir veya kaçımız vazgeçebiliriz.
Egitici filmdir, filmden sıkılanlar bile dogru soyledigi seyler icin izleyebilir, tvde istanbulu veriyorlar, valla oda iyiymis, izleyiniz efendim, ikisini de izleyiniz.
Entryleri okuyunca cilgina donmeme sebebiyet veren film. Gercekten bu filme komedi, dram izlemek icin, gulmek ya da aglamak icin giden insanlar varmis. Oyleyse soyleyeyim. Bu film ne komedi filmi ne de dram filmi. Ne gozunuzden yas gelene kadar guleceksiniz,ne de aglayacaksiniz. Burada gerceklerle yuzlesiyorsunuz. Ya mesaji alamayacak kadar geri zekali insanlar burada yazarlik yapiyor ya da bu gerceklerle yuzlesmek cok koymus olmali ki filmi gommusler. Mesajlari bilale anlatir gibi veren ve aslinda bircok embesilin anlayabilecegi turden bir film. Yine de onlari ayfonlariyla yalniz birakalim. Su hayatta bilincli olarak yasayacaklari bir gun bile olmadan gitmelerini izleyelim.
buna gülen varsa siktiriniz gidiniz efendim.
yurdum insanının daha vizyona girmeden önyargılarıyla sıçıp batırdığı film.

entrylere bak film 4.4.2014'te vizyona girecek adamlar 3. aydan saydırmaya başlamış filme. neymiş türk filmiymiş de yazanı yöneteni belli kişilermiş. ne beklermişiz. abicim senin hayatında duyabileceğin en güzel sözler belki de bu filmde geçiyor. sen kabul edemesen de bu film seni beni anlatıyor. niye bu kadar vicdansız yaklaşıyorsunuz anlayamıyorum. hani saçma falan diyorsunuz, bir kalem de silip atabiliyorsunuz ya o bütün emekleri; işte asıl saçmalık sizin o kuş beyninizde. kimse kusura bakmasın.

hani farklı kişiliklerdiniz? hani eleştiren düşünen güruh sizdiniz? zorla dayatılana karşı çıkıp reddeden sizlerdiniz hani? o zaman niye fire veriyorsunuz olum? demek ki laftaymış hep o yansıtmaya çalıştığınız üstün kişilikleriniz. sizden bir bok da olmazmış.

hayallerimdeki hayatı sahneleyen filmdir. insan, insan gibi yaşamalı, robot gibi değil.

buraya daha yazacak çok şey var da değer mi diye düşünüyor insan.
2.sinde aynı siyah kazağı film boyunca giymesi kusturdu böğğk. koktun be adam zaten saç sakal robinson modundasın.
Filmde ilgimi ceken tek sey mukemmel ulkemin manzaralari...
şahanizm için yapılmış filmdir.
itici oyunculuk sebebiyle fragmanına dahi ön yargı ile baktığım filmdir.
görsel
Bu film komedi filmi değildir. Sadece düştüğümüz bu durumu hafif bir mizahi ile eleştirir. Filmin ana konusu çok daha güzeldir. Verdiği mesajlar .
görsel
Güzel film, ufuk açıcı film de.. O işeme sahnesi çok mu gerekliydi..
Spoiler on
--spoiler--
Ben bu hayata karşıyım
--spoiler--
Spoiler off
Saçma sapan bi film. Ağustos böceği gibi yaşamakla olmuyor o işler.
izlemedim ama hikayeyi en az 10 kişiden duydum. böyle bir haya mümkün mü? elbet mümkündür.

denizliye gidiyorum bir gün. bi hatun bi eleman gördüm çaat durdum. adetimdir, otostopçu görünce alırım. tipi, saat, cinsiyet ilgilendirmez beni zira ben çok otostop çektim. perişanşığı bilirim. neyse, biri litvanyalı öteki meksikalı imiş.

çocuk 7 yıldır ülkesinden, evinden uzakta. dedim ki "ben sana çok özeniyorum. sokakta şovlar yapıp para kazanıyormuş. "asla cesaret edemem" dedim. "ne kadar çok insan tanıdın, ne kadar çok ülke gördün, üstelik 5 kuruşa tamahın yok. gerçekten çok cesur adamsın". çocuk mesleğimi sordu, işi gücü falan, ondan sonra "asıl ben sizin gibilerin yaptığını yapamam. o kadar stres, ayak oyunu. kısacık hayatta bu kadarına cesaret edemem". "iyi ezdin bizi göt, in aşağı toynağını sikerim senin" deyip kovaladım. değil tabi, aslında adam doğru söylüyor dedim kendime, amk yok yere hayatımızı heba ediyoruz. neyse bunlar bana izmirdeki mülteci kampını sordular. "ya nabıcanız beeolumm" deyince ordaki çocuklara ateş şovu, hulahop falan sergileyip çocukları mutlu edeceklermiş. kalplerinin temizliğine bak aga.

velhasılı filmdeki şeyler birebir yapılamaz tabi. bi kere türkiyede o tarif edildiği gibi kıyı yok amk. 3 güne gelip çöker godomanlar. ama gereksiz telaşlara kapılmadan hayattan keyif almak diye bi şey var abi.
lan böyle hayat mı olr her şeyin hazırına alıştık 3 günde cinnet geçirirsiniz saçma sapan konuşmayın stress vs olacak o kadar zamanın gereği yapacak bir şey yok o doğaya karışma olayı 20 sene önce mantıklı idi artık yemez.
filmin konusu "kapitalizmin felsefi elestirisidir". mandira filozofu karakteri size sadece kisa bir felsefe tarihi sunar/anlatir. sanayi patronu vs mandira filozofu ikiligiyle de bu elestirileri somut hale getiriyorlar.

muge anli izleyen tv8 ile beyni eriyen bir nesil film nedir nasil izlenir anlamadigi icin gotunden elestiri yapar, normal.
adamın fikirleri tam derviş fikri.
hep hayalimde olan hayat
bir gün dahi yaşamadan ölürsem gözüm açık giderim.