bugün

malkara keşan
hoppala paşam.
komik bir isme sahip tekirdağ ilçesi.
(bkz: hoppala paşam malkara keşan)
tekirdağ'ın bir ilçesi.
Tekirdağ ilçesi.
Hortlatıyorum,
Trafik tutanağına göre geçirmiş olduğum kazada 32 metre takla attığım, sıfır km aracı Perte çıkardığım kötü anılarım olan ilçe.
Burada oturan yazarlar benle iletisime geçse güzel olur.
gidilmeden ne kadar boktan bir yer olduğu anlaşılabilecek bir yerleşim birimidir. en az bir tane malkaralı ile tanışmanız bile neden bahsettiğimi ve neler yaşayacağınızı anlatacaktır. Hayatımda gitmedim ve gitmek de nasip olmasın. bakın bu memlekette yaşayıp büyümüş insana ne kız verilir ne de bu insanlarla iş yapılır dost olunur uzak durulması lazım.
Dolu koyu...
yolları berbat olan ilçe.
askeri görevimi icra ettiğim yer. Hiç özlemeyeceğim bi şehir.
sosyal imkanlarla dolu fırsatlar şehri.
insanları samimidir.
keşana 15 dakikalık mesafededir.
başıyla sonu arasında çok az mesafe olan küçücük ilçedir. idari yönden 4 mahalle 3 belde ve 70 köyden oluşmaktadır.
kalabalık bir şehirden bu ilçeye göç ediliyorsa yaşaması zor bir yer. yapacak faaliyet sıkıntısı çekiliyor. gidilecek yerler sınırlı. ancak herkesin birbirini tanıması sıcak bir ortam oluşturuyor. çok sayıda köye sahip bir ilçe olması ve bu köylerde hayvancılığın yaygın olması ilçeyi süt ve süt ürünleri açısından zengin bir yer yapıyor.
Tekirdağ'ın kendinden ve yine ilçesi olan Şarköy'den sonra en güzel ilçelerinden biri.
sonradan gidildiyse garip bir memleket. fatma ya fatmee süleymana sülüman diye seslenilen bildiğimiz ayçiçeğini gödendi olarak adlandıran şalvarın moda olduğu dehşet marmelat yapmayı bilen kadınlarla dolu olan kırık şiveli insanların ikamet ettiği, ayrıca askerlerin çarşısında cirit attığı soğuk iklimli ama yazın kafa dinlenilecek ve yeterince sıcak olan yolda giderken bak mori sen .... nın torunu deilmisin selam süle annanene diyen yaşlı kadınları bol olan eve gidilince annane sana bi teyze selam söyledi ama tanımıyorum diye konusu geçmiş olan orda yaşayan bi arkadaşımın anlattığına göre adını ilk malıkara olarak alan sonradan malkara ya dönen tekirdağ yakınında bir kasaba.
Nüfusu 27.500 olmasına ragmen, gercek nüfüsu 15 binlerde olan, Yazın akın eden almancı kafileleri, köyleri ve askeri tesisler itibariyle hala bir nebze de olsa canlı kalabilen, küçük ve sakin bir Tekirdağ ilçesidir.. Bu ilçenin gençleri hep aynı modellerdedir.. Erkekleri bir broadway yada şahin'e 6 7 kişi binebilir. bir kolları sürekli camdan dışarı sarkar. ve geneli 2 3 biradan sonra Malkara'nın sahibi gibi davranır. Kızlar ise; götleri oldukça yere yakın ve esmer güzelidir.. bir kız, bütün malkara gençleri ile çıkabilir ve böylelikle popüler olduguna inanır!.

hep aynıdır malkara' da yaşam.. Her kişi yaşıyamaz. ilk fırsatta kaçar.gider. (bkz: ben)
bildim bilesi hep aynı hiç değişmemiş güzel trakyam ilçesi.
geceleri terk edilmiş kasaba görüntüsü içinde olan, güzide tekirdağ ilçesi.
son paragrafa dikkat lütfen,
(bkz: http://en.wikipedia.org/wiki/Malkara)
güzel insanları olan, muhabbetlerine doyamadığım arkadaşlarımın memleketi.
tanışma ve arkadaş olma sebebi olarak bile görülebilir.
güzel tekirdağmın güzel bir ilçesi.
nüfusu 27 500 olan ilçe.