bugün

makine, elektrik-elektronik ve mekatronik mühendislik bölümlerinin karşılaştırmasıdır.
27 yaşında kurumsal bir yerde çalışan bir ağabeyiniz olarak elektrik mühendisleri hepsinin eline veriyor.
puanın tutuyorsa elektronik mühendisi olursun, tutmuyorsa makina, mekatronikten uzak durun derim, gereksiz bölüm.
Makine mühendisliği olmasa idi alt kolları olan elektrik elektronik ve mekatronik mühendislikleri olmazdı. Bunun yanında imalat, enerji sistemleri, endüstri gibi bir çok trışkadan mühendislik de olmazdı.
Mekatronik; mekanik, elektrik, elektroniği içine alan bölüm. gelecekte çok rağbet görecektir.
elektronik ve haberleşme mühendisliği diyorum.tartışmaya nokta koyuyorum.
elektrik olmadan makina bir hiç ise elektrik-elektronik mühendisliği ikisininde eline verir.
elektrik elektronik ve makine çok fark etmez ama mekatronikten uzak durun.
iş bulmakta zorlanmayayım derseniz elektrik mühendisliği* ama yok ben biraz mekanikle alakalıyım* yanında birazda elektrik, elektronik, bilgisayar, endüstri* de öğreneyim diyorsanız mekatronik mühendisliğini tavsiye ederim. makineyi zaten bilmeyen yoktur. kendinizi yetiştirirseniz sizden kralı yok piyasada.
özet: mekatronik hepsinin eline verir Türkiye piyasasında.*
edit: bilgisayar öğretmenliği mezunuyum.
Elektrik mühendisi dagitir hele bir de iTÜ Yıldız mezunusan toz yutturursun millete.