bugün

Kaleyi tam daraltırken gol yemek vardır bir de çok kötüdür.
her bir sinsilik beklenir,kötüdür,kurnazdır.
Küçükken herkesin yaptığı ama yaparkende 40 takla atmaya neden olan hadise.
farkedildiğinde taşı oynatmadığını sadece adımladığını savunur. nitekim bir çok buz gibi gol bu ve bunun benzeri emek hırsızları yüzüne hiçe gitmiştir ve gitmektedir.
askerde en güzel araziye uyan çocuktur.
rakibe geniş alan bırakmayın sözünü, kalesinde uygulayandır.
bu çocuk direğin (taşın)yanından geçen topu abi direğin üzerinden geçti diyerek, topu eline alır ve tekrar tekrar kendi eliyle pozisyonu tekrarlar.

sonra rakip takımdan bir çocuk "o kadar bezmiştir ki" tamam abi gol değil der ve bu çirkef çocuk hemen adamın gol değil diyor adamın gol değil diyor diye bağırmaya başlar.
sadece mahalle maçında mı, işte profesyonel bir maçta yaşanan olay:

http://www.youtube.com/watch?v=1tevOxIsXdQ
bu çocuk büyüyünce Ali Ağaoğlu olur, tehlikenin farkında mısınız?
başka bir uyanığın, adım ile sayarak olayı fark etmesi ile maçtan aforoz edilecek çocuktur.
(bkz: pic)
sonunu hazırlayan çocuktur. zira o çocuk imha edilecek ve tek kaleli müsabakaya dönülecektir.
arkadaşlar arasında kötü sözlerle anılacak olan çocuktur.
O çoçuğa dikkat. Eğer piç zekasını olunlu kullanırsa ilerde onu kimse tutamaz.
(bkz: o benim)
hiç bir işi hakkı ile beceremeyip hak yemeye küçükten alışan, tüm oyunları kazanma hırsı ile oynayan ve kazanabilmek için her yola başvurabilen çocuktur, ayrıca büyüdükçe, tabelaya karşı tarafın golünü yazmayıp yazdım deyip çıngar çıkartmayı, zar tutmayı, okeyde taş çalmayı, kağıt saklamayı da öğrenir hayatı yalan dolan olur, baş belası sevilmeyen arkadaş tipi olur.

a-bende geleyim mi ağa ya hadi,
b-olum zaten 5 kişiyiz arabada yer yok, başka zaman ilk sen gelcen

c-ee hacıvat tuncay nerde?
b-yer yok dedim postaladım uğraşamam denyoyla.
c-he iyi yapmışın valla.
uzak durulması gereken, 3 kuruş için seni satabilecek, ilerde kavga olursa karşı tarafa geçip seni tekmeleyecek puşttur.
'' adamın da oyle diyor '' repligi ile herkesi got edip susmasını saglayan pictir ayni zamanda.
gol yedikçe değişen kaleci olduğundan bilerek golde yer bu çocuk.
eline çarptığında çaktırmayan, faul olsa bile inkar eden, direk üstü mü yoksa gol mü tartışmalarında yalan söyleyebilen ve takımında dürüstlük yapanlara sert çıkışlar gösterebilen kişidir. sevilesidir.
-sizin kale niye küçük lan?
-ee zaten devrede değişeceğiz.

diyip kaleden çıkarken kaleyi büyülten çocuktur.
büyüdüğünde, ürünün fiyatını değiştirmeden gramajı ile oynaması muhtemel kişinin, altyapısıdır.
ALTI KARE KARE OLAN NAYLON (TUVALET ) TERLiĞiYLE ÇAKTIRMANDAN ÜZERiNE BASTIĞI MiSKETi HACILAR AYNI ZAMANDA.
az küçültmezdim... mahallede alman tekniği oynardık ben çıkarkende çakrırmadan genişletirdim ki gol atayım...
(bkz: o benim işte)
büyüyünce aramaya inanmaz bu çocuk.