bugün

macromedia nın insanlar programlama dillerini bilmek zorunda deil, biz şimdi onlar bilmiyor diye onları yüzüstü mü bırakalım, adam bi test mest de mi hazırlayamasın mantığıyla piyasaya sürdüğü fakat pek tutulmayan programı. dosya uzantıları sürümüne göre (bkz: a6l) , (bkz: a7l) şeklindedir.
macromedia' nın ders yazılımı hazırlamak için geliştirdiği program. her ne kadar programlama becerisi gerektirmese de programı kullanabilmek için algoritma mantığına sahip olmanız gerekir. alanında en iyisidir.
macromedia'yıadobe'nin satın alamsından sonra yeni versiyonu duyurulmamıştır. eğitim yazılımları ve e-learning uygulamları geliştirmek için kullanılır. kendine ait bir dili vardır. zaten etkileşimi başka türlü sağlamayamazsınız. ancak basit sunular kod yazılmadan da yapılabilir. internet uygulamalarında kullanmak için authorware player bilgisayarınızda kurulu olması gerekir. bu da acemi kullanıcılar için prolem oluşturuyor. beklentim authorware dosyalarının .swf dönüştürecek bir paketin adobe tarafından piyasaya sürülmesi. bu browser sorunlarını azaltacaktır.

aynı amaç için kullanılan programlar arasında: logo ve squeak gösterilebilir. ancak daha zengin media desteği sunar. özellikle flash sunuları ve captivate videolarını desteklemesi öğretim uygulamaları oluşturmada avantaj sağlar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar