bugün

aslında darbükatör bayrammış da, arasıra müjdat gezen rolü yapıyormuş sandığım şopar abi. süper de reklam çeker kendisi.
yazdığı kitapların edebi değeri sıfırdır. yalnızca kafa dağıtmak ve bir muhabbete kulak kabartmışcasına iyi vakit geçirmek adına okunabilir.
70lerin sonunda tercüman çocukta yazardı, ehe, yazar imiş bu 'müspet insan' düşmanı büyük oyuncu. bir gün 'hadi yoldaşlar biz de alternatif bir özel okul yapalım' diye bir sürü çağdaş(!) insanı toplayıp bir dayanışma gecesi 'tertip' etmiş. yardım sandığından bir domates, iki adet hıyar ve bir okul kurmak için gereken paranın onda biri çıkıvermiş. aa.. yazık tabii. üzüldük cümleten. zat-ı ordinerlerine, 'hadi bakalım amca, devam et sen böyle' diyor, kendisini saygıyla selamlamıyor, şaka, nötralen, hafifçe 'baş' selamı veriyor, bir de, türk insanının gücünü görmeye davet ediyoruz...
sinema adına pek bir şey verememiş olsa da, özellikle gençler ve de onların tiyatroya karşı sevgisi için yaptıkları ve de yapacakları yadsınamayacak derecede büyük olan, 29 ekim 1943 istanbul doğumlu, müjdat gezen sanat merkezi'nin sahibi olan, ayrıca tiyatro oyunculuğunda da, Türkiye'nin bir numaralı isimlerinden usta sanatkar...
oyunculuğun tavanını tekrar düşündüren insan
bir laf söylerek bin kez düşündürme gücüne sahip tiyatro oyuncusudur.
türkiye'De hak ettiği değeri bulamayan tiyatro adamıdır.
guldur bakalım adlı yarısmada juri uyeligi yapan tiyatrocu.
arapşükrü'de mustafa alabora ve bir kaç oyuncuyla beraber oturup güle oynaya konuşurken sanat düşmanı bir arkadaşımızın ''- lan nejat uygur değilmi şu'' demesi üzerine bizim de büyük bir gaflet ve dalgınlıkla ona doğru dönerek ''- aa harbiden nejat uygur lan'' dememiz ve kendisininde bunları duyduktan sonra gülmekte olan surat ifadesinin bi anda bozulup ''-Allah ıslah etsin şu serserileri'' şeklini alması sonucu büyük bir rezalet yaşadığımız sanatçı.
burnunun estetik olduğunu düşündüğüm başarılı tiyatrocu.
genç oyuncularının başrollerde olduğu "artiz mektebi" adlı oyunda küçücük bir rolle sahneye çıkan usta. oyun sonunda herkes selamını verdikten sonra bir süre sahnede kalıp seyircilerle dertleşmiştir. * savaş dinçel ile anılarını, neyzen hikayeleri anlatmıştır. bir kaç fıkra patlatmıştır arada.

"bana soruyorlar neden başrolde değilim diye. bundan * sene önce * oyuncum 'umut vadeden genç oyuncu ödülü' aldılar. asıl ben şimdi başroldeyim." konuşması ile beni benden almıştır. *
nickimin ilham kaynağı usta sanatçı. sagolsun varolsun.
türkiye'de en iyi çingen rolü yapan kişi, üstad.
Bu adamdaki ilginç anılar asla bitmez...*
kim ölse arkadasından o bir konuşur. ne çevresi varmış ne çok anısı varmış şaşırmamak elde değil. belli bir dönem işlerine yaşlar akıtarak gülsemde son dönem işlerindeki cıvıklığını anlamak mümkün değil. en son reklamlarda gördüm. show tv'de roman star yarışması gibi bir programda jüri üyesi. ey müjdat abi. sen naptın ya?!
ille de roman olsun adlı show tv programında zeki alasya, hüsnü şenlendirici gibi isimlerle birlikte juri üyeliği yapan tiyatrocu. bu işi sevdiği için mi yapıyor, popülerite yahut para için mi hiç bilmiyorum.
gırgıriye nin kavuşamayan aşığı ve mükemmel bir ritm ustası.
kemalist değil, sıkı bir komunisttir. ayrıca ateist olduğunuda açıklamıştı bir zamanlar. ancak eğer cennet varsa, allah'a inanıpta halkı soyan insanların aksine, huzur evi yaptırıp bunun basına yansımaması için ismini kullanmayan, açtığı ve malvarlığının büyük bölümünü yatırdığı tiyatro okulunu öğrencilerine ücretsiz hibe eden bu adam gitmelidir.
http://img371.imageshack....1/3323/mujdatgezenst0.jpg
bir röportajında "başbakanın en komik yanı hiç komik yanının olmaması" diyen tiyatrocu, tiyatro insanı.
http://www.internethaber....news_detail.php?id=175822 haberdeki beyanları ile sonunda patlamış tiyatro sanatçımız.
yakında vakit sür manşetten verip cuntacı laik diye günlerce saldıracağı kişidir ayrıca.
24.dalgada da ergenekoncu diye içeri alınıp, nirvanaya ulaşacak kişidir ek olarak.
Sevdiğim, çok sevdiğim bir oyuncu. Sırf tiyatrocu yetiştirmek için varını yoğunu bu yola dökmesinden dolayı bile sevip sayarım, geçtiğimiz senelerde yaşı kemale ermiş tiyatrocu ve oyuncular için kendi deyimiyle bir dinlenme evi açmasıyla hala takdir ederim. kendisi büyük bir oyuncudur, nazarımda bu yaptıklarını ve kendisiyle ilgili düşüncelerimi hiç bir şey değiştiremeyecek tabi ki. Kendisi solcudur, bütün ihtilal dönemlerinde askeri cuntanın tokadını yemiş bir yazardır aynı zamanda ama bugün o askeri cunta karşıtı solcu büyüğüm, o büyük usta, ergenekon hakkındaki çıkışıyla, özellikle üstü kapalı "allah sonlarını 1960'a benzetmesin. benim dileğim o" gibi bir çıkış yaparak kendisini ne derece kaybettiğini ortaya koymuştur. eğer sen solcu olarak darbenin sadece onların başına geleceğini düşünüyorsan. sen yıllara büyük yazık etmişsin be usta. eğer buna inanıyorsan bugün çıkıp ergenekon siyasidir, bu dava akp hükümetinin muhalif temizleme operasyonudur diyorsan ancak arkasından bak başlarına darbe gelecek diye üstü kapalı bir tehdit savurup, her ne olursa, her kim olursa, hangi suçu işlemiş olursa olsun ben bir hükümetin bu şekilde yıkılmasına seyirci kalamam diyemiyorsan, hakikaten yıllara yazık etmişsin, yazdıklarına, davana yazık etmişsin be usta.

http://w9.gazetevatan.com...ku_siyasi/219594/1/manset`
29 mart yerel seçimlerinden sonra star tv'ye konuk olmuş ve uğur dündar ile birlikte yardırmıştır.

mg: başbakan izmir'i, eskişehir'i istiyorum diyordu... aldı...
uğur dündar'la birlikte tarafsız bir yorum programı yapmıştır dün gece. usta oyuncudur.
4 mayıs pazartesi günü saat 14:30'da itüfest 2009 organizasyonu dahilinde, hasta olmasına rağmen itü maslak kampüsünde söyleşi yapmış usta sanatçı.