1. 1.
  tam adı; Luis Walter Alvarez (San Francisco 13 Haziran 1911 – 1 Eylül 1988) Amerika Birleşik Devletleri fizikçilerinden ve mûcitlerdendir. Uzun profesyonel kariyerinin neredeyse hepsinin Kaliforniya Üniversitesi'nde geçirmiştir.

  1980'de Alvarez ve oğlu Walter, asteroit çarpma teorisini taktim ederek Kreates çağ sonuna âit katmanlardaki aşırı yüksek iridyum yoğunluğunu açıkladı.

  On yıl sonra ilk önerisi olan ve Chicxulub adı verilen büyük çarpışma kraterinin Meksika açıklarında bulunmasıyla teori doğrulanmış oldu. Böylece Dünya dışı bir cisimle dinazorların yok oluşu, bugün bilginlerce kabul edilir bir açıklama olarak görülmektedir.
  1 ... gigantic
 2. 2.
  tam adı bilinmemekle beraber, en çok "çakal lui" lakabıyla tanınır.

  meksika kartellerinin duayeni ve kokain'in mucididir. organize suç ve kaçakçılıktan mütevellit kariyerinin tamamına yakını ciudad juarez banliyölerinde geçmiştir.

  1991'de çakal lui ve zalım yardımcısı patos critos gaddarez, soğuk savaşın bitişiyle kendisine saran usa yetkililerine savaş açtığını açıkladı.

  on yıl sonra, *ilk icadı olan ve çeşitlenip meth adını alan büyük bir kristal havuzunda overdose'dan kaymış vaziyette bulunmasıyla uyuşturucunun agd'ye yol açtığı doğrulanmış oldu. böylece bok işlere bulaşanların sınır ötesi bir tokatla yok oluşu, bugün bilginlerce kabul edilir bir açıklama olarak görülmektedir.
  ***
  1 ... preston