bugün

bir yüzük vardır ve herkes buna sahip olmak ister. uğruna savaşlar yapılır insanlar ölür.cüceler, elfler hatta paralı askerlerde. yüzüğe sahip olan herkes onu takmak ister. sahip olmayıp görenler bile ister onu. en can alıcı kısma geçiyorum. yüzüğü takınca görünmez olurlar ve etraf bulanıklaşır. zaman geçmiyo gibi ya da çok hızlı akıyo gibi olur ve taktıktan sonra bi an önce onu çıkartmak isterler. sonra tekrar takmak. bu böyle uzar gider. yüzüğü takan olunca nas,felak okuyanı görmedim ama belki o bile olmuştur. yani işin özeti J R R tolkien'in madde bağımlısı olup bu kafayı en iyi yaşayan insanın peter jackson olması. yüzük; bağcılarda bonzai, etilerde lsd dir. (bkz: morfin etkisi)
ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg tara kauluk agh burzum ishi krimpatul.
meger butun orta dunya keşmiş gandalf ile saruman torbaci. lord sauron kacakci.
dokuzlar ise narkotik polisidir. herkes onlardan kaçar.
Yüzük saurona geçerse kötülüğü tamamen ortaya yayıcak güçtür çok önemlidir.
sauron başta herkese azar azar bedavaya veriyo sonra hepsi müptezele bağlıyo. galadriel bacının bile kafası geliyo bi ara.
diğer bütün yüzüklere hükmedebilecek tek yüzük. yüzük saouron'a geçerse diğer yüzüklere hükmedebilir ve hikayede bize anlatılmayan ''çok kötü'' şeyler yapabilir. 250 küsür yıl gollum da kalması da tam bir vefasızlık örneğidir. hem de goblin yuvasının yanı başında bu gollum. sefil goblinler saouron efendilerine bulup getirememiş mi yüzüğü.
Nikâhtır efendim.

Sauron kendine yâr aramakta ve diz çöküp yüzüğü ona göstererek "benimle evlenir misin?" Demek istemektedir.

Sauron'un aşk hayatından hiç bahsedilmez ama içten içe galadriel'e yazdığı söylenmektedir.
kara büyü veya paranormal bir durumu gösteriyor olabilir. halka(ring) diye de bir film vardı. orada da halkanın ne anlama geldiğini anlamamıştım. sadece yaratığın gözünde beliriyordu diye hatırlıyorum. lotr filminde bundan başka subliminaller de var.
Yüzük aslında yokmuş.
sauron dünyanın ilk kuyumcularından, bilenler bilir.
eski ankara esnafından ama tabii o zamanlar oralar hep dutluk.
adam altını bulmuş da nerden bilsin bu kadar değerli olacağını, formülünü de yüzüğün içine yazmış.
herkes de o formülün peşinde. (au=79) *
yüzüğü takınca kaybolmalar falan da hep ankaralı cinci hocanın işi.
sauron yüzüğü ona okutmuş.
yüzük içinde sauron'un ruhunun bir kısmını barındırıyor ve o bu yüzüğe kötülüğünü ve acımasızlığını da ekliyor. yüzük yok olmadan sauron yok edilemez. bu aynı harry potterdaki hortkluklar gibi, bedeninin bir parçası hala yaşamaya devam ediyor.

neyse yüzüğün görünmez yapması olayı bir kenara, takanın çıkartmak isteme sebebi, sauronun baskısı. frodo özellikle taktığı her vakit bir taraflardan sauronun gözü çıkıyor ve onu ciddi rahatsız ediyor. yoksa bilbo ve gollum taktığında aynı durum söz konusu değil çünkü sauron o vakitler daha çok güçsüz.

yüzüğü kullanabilecek güce sahip kimselerden herhangi biri yüzüğü kullanırsa, yüzüğün kötülüğü nedeniyle o kimse kötü biri olup çıkar.

savaşların sebebi yüzük değil canısı. savaşların sebebi hakimiyet. ee sen kapına kadar gelen düşmana söyle ben senle savaşmak istemiyorum de bakalım ne yapacaklar sana.

o yüzük kardeşliğinin başlarındaki savaşın adı dagorlad dı galiba. neyse işte. o savaşı kurtuluş savaşı gibi düşünebilirsiniz. son kez bir araya getirilen kuvvetler kötülüğe karşı direniyor. ve kazanıyor. üstelik karşı tarafta çok daha güçlü silahlar, techizatlar olmasına ragmen...

herşeyi saçmalığa vurmak amacındaysanız, vurabilirsiniz olağandır.

lakin o saçma dediğiniz şeylerin 1 tanesini siz dünyaya asla kazandıramazsınız, çünkü siz olsanız olsanız o hiçbirşeyi beğenmeyen, çok bilen yarak kafalı bir kimseden öteye gidemezsiniz.

işte yüzük varmişta herkes peşindeymiş. hı öyle evet.

ateyizler için, işte tanrı varmış felen, saçma. peki mantıklı bir dayanak söyle ?! yok mantıklı dayanağım.

gerizekalıların herşeyden emin, zekilerin ise hiçbir şeyden emin olamadığı bir devirde yaşıyoruz.
2 aylık sevgililerin alyansı olduğu için çok anlam kalmamak gerek. içinde isim tarih yazıyor lan.
aslında sauron şizofrenmiş. gandalf tuzlukmuş.

lan olum fantastik kurgu işte amk niye anlam yüklemeye çalışıyosunuz.
kültürsüz kültür mantarı.
iki dakika eğlenememişim.