zengin değilseniz gitmeyin, sürünürsünüz amk. aç kalırsınız, ölseniz kimsenin sknde olmaz, sakın öyle bir maceraya kalkışmayın. gerektiğinde mezbahada, inşaatta çalışabilecek hatta para karşılığında dövüşebilecek kadar daşşaklı değilseniz hiç gitmeyin.
Sanirim denendi calisiyor diyorsun tommy.
Yanınızda bayan varsa, alkolik ingilizlerden uzak durun, ne bok yiyecekleri belli olmaz. Böyle ortasından nehir geçen şehirlerde şehri görmek için ilk yapacağınız şey nehir turu olmalı. Parklarda Sincaplara elinizle kek falan yedirmek, meraklı iseniz porto bello denen antika pazarını, harrods mağazasını gezmek adettendir. En pahalı yer değildir ama pahalı bir yerdir ayrıca.
karanlık ve kasvetli havaları sevmiyorsanız yılın 11 ayı, sıcak kanlı olmayan ukala dübük hödük karışımı insanlardan haz etmiyorsanız, ingilizce bildiğinizi zannediyorsanız * gitmeyin.

yok ben illa gideceğim diyorsanız, yanınıza şemsiye alın, buradan alacağınız şemsiyeye boşuna 100 lira vermeye gerek yok, gezmeye başlayacaksınız kuzeyden başlayın, iskoçyayı görmeden o adadan ayrılmayın, bir hafta sonu kesin amsterdama geçin. *
gitmeyin. Roma'ya gidin amk.
Londra Castle, Hyde Park, Madame Tussoud Müzesi'neiMellenium Wheel * mutlaka metroyla gidin.
toplu taşıma ankaradan bile pahalı lan bence araba kiralayın.
kural 1: (bkz: mind the gap)

onun dışında:

- dünyanın en güzel müzelerini görme fırsatını kaçırmayın. (british museum, national gallery, victoria and albert museum, tate museum, tate modern vs)

- piccadily ve çevresinde bir yürüyüş yapın. (oxford street, Leicester Square, soho)

- hyde park, regent's park, green park gibi büyük parkları görün, hatta yaz günüyse güneşlenin.

bir de mutlaka metroda kaybolun, londra'nın altında ayrı bir şehir olduğunu fark edeceksiniz.

iyi eğlenceler.
1-Tottenham tarafına özellikle geceleri tek başınıza gitmeyin, sikertebilirler.
2-Şehrin göbeğinde değil de mahallelerin içindeki ufak publara gidin, biranızın yanında mutlaka salt&vinegar'lı cipsinizi isteyin.
3-Eğer amaçlar arasında hatunlarla takılmak varsa güzel giyinin, bir cluba gidin. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok, sizi beğenenler gelir sizi bulur. Unutmayın ingilizin no'su no'dur, naz yapıyo falan demeyin.
4-trafalgar square'de takılın, ama cool olun japonlar gibi her boku çekmeyin ingilizler sevmez o tipleri.
5-Futbol düşkünüyseniz tottenham veya west ham maçını izleyin, taraftarları çok eğlenceli.
6-Paranızı idareli harcayın, londra çok pahalı bir şehir. Merkezdeki mağazalardan uzak durun.
-kasvetli havaları sevmiyorsanız uçak biletini bir an önce iptal ettirin, belki üç beş bir şey geri alabilirsiniz.
-tepede güneş olması yağmur yağmayacağı anlamına gelmez. orası londra. orada güneş batmadığı gibi doğmaz da. o gördüğünüzü sandığınız güneş yanıltmacadan ibaret.
-ben hiç bir şeyden korkmam diyorsanız london dungeon'a gidin. (çıktığınızda görürüm ben sizi)
-yaşlı teyze, amcalarla ingilizcemi geliştiricem ayağına konuşmayın, inanılmaz kitliyorlar.
-metroda yere torba, çanta vs. koymayın, size terörist muamelesi yapabilirler.
-durakta bekliyor olsanız dahi, eğer gelen otobüse el, kol yapmazsanız asla durmaz. ''amaaan yolcu indirir zaten'' mantığıyla bakmayın.
-piccadilly circus'a mutlaka gidin.
-publarda fish&chips+bira keyfi yapın.
-bi istanbul değil bekletinizi düşük tutun.
Beklediğim tavsiyelerdir. (bkz: hayırlı forumlar)
Londra'da keyifli vakit geçirmek için kayda değer önerilerdir.
1-market alışverişi: poundland+tesco
2-tüm devlet müzeleri ücretsiz hepsini gezin (british museum, science muesum, natural history museum vs...)
3-totthenam court road'da takılınabilir mekanları, farklı kültürlerin yemekleri, birçok teknoloji mağazasının olduğu yer.
4-ücretsiz turlara katılın ama en sonda bahşiş vermeyin pound 4.6 oldu sıvışın. Döviz baba...
5-stratford queen elizabeth olympic stadyumunda türk üniversitelerinin de katılacağı otomobil yarışı var ona katılabilirsiniz(shell eco marathon). Tremolo da katılacak şanslısınız hadi gene iyisiniz.
6-her çeşit bar bulabilirsiniz. Üniversitelilerin takıldığı mekandan plaza çıkışı beyaz yakalıların, hollandalı teyzelerden motorcu dayılaın takıldığı mekanlardan istediğinizi seçebilirsiniz.
Güzel giyinin muhabbete açık olun onlarca arkadaşınız olabilir takılabilirsiniz.
7- fish and chips yiyin. Irish puba gidin avustralyalılarla bilardo oynayın.

edit: Emniyet müdürlüğü ve pasaport şubenin içinde çalışan memurların kıçından iş yapması ile pasaportumda hata çıkması dolayısıyla gidemedim; artık türkiye'deki arkadaşlar hadi gene iyisiniz.
ingilizlerin prizleri turkiyedekilerden farkli, yaniniza priz dönüştürücü gibi bir sey alin. neyse adi bilmiyorum onun.
Beni de götürün.

Pasportum yok yalnız çıkartmam için biraz beklemeliyiz. Tsk.
Publara gidin ve için.
Arkadaslar londra da saat Türkiye saatine göre 2 saat geri.
cuma namazına gitmek için buna dikkat edin. allah affetsin saat farkı yüzünden gidemezsiniz falan. dikkat etmek de fayda var.
https://seyler.eksisozluk...ya-gideceklere-tavsiyeler