bugün

l o k m a l a n d ı n.
Lokma bedavadır. ayrıca evde de yapabilir ve şerbet dökmeden pişi ismi verilen hali ile peynirle domatesle yiyebilirsiniz.

görsel
parasıyla değil mi kardeşim herkesten bi farkımız olsun basarız parayı yeriz ama ben genelde 5 liralık alıyorum 20 lira ne la kıtlıktan mı çıktınız.
üç kuruşa ay sonunu getirmeye çalışan fukaraya dert olmuş kişidir. Kardeş adam isterse 100 ton alır çöpe atar sanane.
ilginçtir.

"Param var veriyorum"cular da parayla, kerizliğini örtmeye çalışıyor sanırım.

Olm lokma gibi biseye para verilir mi lan!? Değil çikolata, çeyrek altın olsa nolur içinde, hamur yani sonuçta.
Çikolatanın kilosu kaç para, nutellanın kilosu kaç para, dondurmanın kilosu kaç para, fıstığın kilosu kaç para hesaplanıp onları da içine katılarak bi hesap yapılmalı. Sırf lokmaya kimse 20 tl vermiyor.
Gene kurtarmaz diyorsanız 9 liralık biraları dışarıda sırf ortamı için 20 liraya içenler varken ilk sorgulanması gereken bu lokmacışar olmamalı her yerde insanlar mekana, servise, hijyene emeğe vs. Para veriyor.
(bkz: kefenin cebi yok)

isteyen istediğini yesin bize ne dediğim başlık..
iskandinav ulkeleri icin normal olsada turkiyede sasirilan bir durumdur. bu ne lüx duskunlugudur yigidim. 20 liraya lokma. üfff
gerizekali demiyelimde; ulkede ki firsatcilar sagolsun ,kizarmis serbetli hamuru o fiyata verir oldular.
Popüler kültür köleleridir. Adım başı lokmacı oldu sizin yüzünüzden.
Bunları siksen teşekkür ederler.
yeni nesil lokmacıların işi bu. içine çikol basıp 7-8 tane lokmayı 20 liraya iteliyorlar.

ben bunu şey sanıyordum, yine şerbetli ama içine ekstradan çikolata basıyorlar. bak öyle olsa belki hakederdi o parayı.

ama şerbetsiz afedersiniz tırt. bir defa yedim daha da yemem.

zaten muhtemelen 1 seneye kalmaz çoğu kapatır kepengi.
izmir'de her sokak başında bedava dağıtıyorlar.
Kuşkusuz 20 lira verip yemek değil, 20 lira verip atmak mı lazım anlamadım...