bugün

ilk gün bahçede kesip kuşbaşı yapacağınız kızın sevgilisi var.
Bırakın sözlüğü falan,boş işler bunlar. Üniversitedeki abileriniz ablalarınız uğraşsın.
bırakın. türkiye'de eğitim ile bir bok olmaz. derdiniz paraysa okumayan adam, ticarete atılan adam okuyandan çok daha fazla kazanıyor. vallahi durum bu.

arkadaş mühendisim. 2bin liraya çalışıyorum. adam ortaokul mezunu aylık geliri 15bin lira. bu ne lan? okumayın .mına koyayım.

not: he hayatta her şey para değildir diyen çıkarsa gelsin de yerime işe gitsin, maaşımı alırım ben ama.
lise aşkınızla evleneceğinizi, hiç ayrılmayacağınızı falan sanmayın, hayalini dahi kurmayın.
adam olun it herifler !!!
uludağ sözlükte ne işin var amk, git kraloyun felan oyna.
Öncelikle başarılar olsun.

-Adam akıllı bir liseye başlamak en önce yapılması gereken şeydir.
-Mümkün olduğunca Anadolu liselerini tercih edin.
-Eğer yakınınızda bir yer yoksa, şehir merkez dışı liselerini de düşünün. Yeter ki eli ayağı düzgün olsun.
-Eğer kız arkadaş için, sigara için başlıyorsanız, gitmeyin bile, gidecekseniz de geleceğiniz adına bir planınız olmasın.
-Öğretmenlerinizi iyi dinleyin.
-iyice not alın.
-Öğretmenlerinizle tartışmaktan çekinmeyin, fakat sınırı aşmayın.
-Önlere oturun.
-Size inek diyebilirler üsttekileri yaparsanız, aldırmayın.
-Hayat zordur. Lise zordur. Kolay değildir. Fakat büyük başarılar büyük fedakarlıklar ister.
-Ailenizi öğretmenlerinize yakın tutun. Bu çok önemli.
-Kötü not almaktan korkmayın. Önemli olan hatanızı anlamış olmanızdır.
-Kız arkadaş yapmayın. Gerçekten. Bırakın oluruna, olursa üniversite de olsun.
-Lise hayatınızın en şak şak dönemidir bunun yanında da hayatınızın temelini oluşturur.
-Arkadaş çevrenizi iyi tutun.
-Mümkün olduğunca diğer liselerden bir kaç arkadaşınız olsun, akıllı uslu kişiler olsunlar tabii.
-Zorluklar karşısında canınız sıkılırsa, çıkın dışarı, temiz hava alın.
-Unutmayın hiç bir şey kolay değil.
-Sınavı geçmek için değil, öğrenmek için çalışın.

Başarılar. Yardıma ihtiyacınız olursa burdayım, yazın, sorun...
Tekrar başarılar olsun.
kızlar; makyajınızı sahne alcakmışınız gibi yapmayın hafif göz kalemi parlatıcı yeterlidir.
apaçi erkeklerle çıkma oldu ki çıktın okulun kapısında bekletme kapıda okul mevcudundan çok abaza topluluğu oluyor.
tuvalette sigara içme yakalanıyosun tecrübe var
her erkekle çıkma
bu bana yavşıyo diye kezban triplerine girme emi ablacım
hadi şimdi git arkadaşlarınla kaynaş.
lise 3e geçince gerçekten liseli oluyorsunuz hemen havalara girmeyin sikerun.
ilk haftadan gözünüze kız kestirip onun peşine koşmayın. Mallıktır.

Akışına bırakın. Okulda ortam oturunca, kimin kim olduğunu yavaş yavaş öğrenmeye başladığınızda zaten ortamdan dolayı biriyle mutlaka birlikte olursunuz.
sandığınız kadar büyümediniz arkadaşlar. önce burada bir anlaşalım.
oncelikle bu başlik altida size liseli ergen deyip alay etmeye çalişan geri zekalilara takmayin, onlar da liseli.

eger anadolu-fen lisesini kazandiysaniz ve baskici bir aileniz varsa haytinizin en berbat 4 yilina hazir olun. mumkunse dersanelere yazilmayin, evinizde internetten ders videolari indirip çalisin, dersanelerden bosalan zamanlarda da kitap okuyun. haftada en az bir kitap okuyun. israrla soyluyorum bol bol okuyun. bir de sakin gunde 2 saatten fazla ders calismayin, gencliginize yazik etmeyin.
aslında her yerde olan ama lisede epey hissedilen devrecilik olayını bitirin gözünüzü seveyim. yahu ne kadar gereksiz ve saçma sapan bir adet, alışkanlık, kural, her neyse. hep üst sınıftakiler alt sınıftaki öğrencileri özellikle de yeni gelen çaylak, çömez, fresh man olan öğrencileri hep ezerler. yemek sırasında, top sahasının kullanım önceliğinde, vs. niye size bitirin diyorum? bir yerden başlamak lazım. alt sınıftakileri ezen öğrencilerin mazereti hep aynıdır. onlarda çömez iken üst sınıflar tarafından ezildiklerini söylerler ve aynı şeyi uygulamayı mübah görürler. birilerinin bir yerden başlaması gerekiyor ve bunlar siz olun. yoksa lisede alt sınıfları ezen, onların hakkını yiyen, adaleti gözetmeyen, onların özgürlüğünü kısıtlayıp şimdi ise özgürlük, adalet nutukları atan abileriniz ablalarınız gibi olmayın. nedense bu ülkede herkes sıra kendine gelince adalet istiyor.
- ilk günden her lafa atlayıp espiri yapmaua çalışmayın.
- cool takılcam diye kimseyle konuşmamazlık etmeyin, diyalog kurun insanlarla.
- birkaç ay sonra bazılarıyla yakın arkadaş olacaksınız fakat diğer insanlardan da tamamen kopmayın.
- insanlarla kötü düşmemeye çalışın sonuçta o insanı evdekilerden fazla göreceksin ama anlaşamıyorsan da mesafeni koru.
- sosyal ve sportif etkinliklere katılın hem kafanızı boşaltır hemde sosyalleşirsiniz.
- derslere önem verin ve çalışın çünkü bazıları liseye gelince bir gevşemek kaplıyor aman ha bu sadece başlangıç daha üniversitesi var iş hayatı var bunun.
- hayatınızın tadını çıkarın. geriye baktığınızda güzel anılar olsun elinizde çünkü lisenin ve lise arkadaşlığının kendine özgü havası var o yüzden iyi arkadaşlar edinin.
yatın amk saat kaç oldu.
kantinde ford çekeceksiniz en az iki tane sağlam perdeleme yapabilecek güçlü ve cüsseli kanka edinin.

hem kimsenin görmesine imkan vermezler, hemde olur ya birisi delikanlılık yapar mevzu çıkarsa ağızlarına sıçarsınız.
7 sene olmuş bitireli ne bilim lan hayatınızı yaşayın ergenlik güzel dert tasa yok.
dost edinin o dostlar hep yanınızda oluyor çünkü çıkarsız arkadaşlığınız.
ilk yıldan ders çalışmaya başlayın. lütfen. öğrendiklerinizi unutma odaklı olmayın.
sözlükten defolun.
"+ ödevini yaptın mı?
- hayır hocam.
+ niye yapmadın?
- hocam beni yapmadığım şeyle yargılayamazsın."

bu diyalog eskidi, yapmayın artık.
hoca gelince ayağa kalkın.

(bkz: üniversite mi sandınız lan)
Lütfen sözlük kullanmayın canlar.
4 yıl disiplinli calismazsaniz lysde ilk 15-20 bini unutacaginizi bilin ve iyi bi liseye girdim diye salmayin toplayamazsiniz.
Buraya üye olmayın. Veya ne halt yersen ye.
ergenliği abartmayın, gerisi gelir.