bugün

bir süre sonra arkadaşının özgür iradesi ile fikir beyan edememesini sağlayacak kişidir.

cemaatin önde gelenleri kendisinden arkadaşlarını da getirmesini istemiştir.
misyonerlik görevini yerine getirmeye çalışan masum insan. yapmazsa, aralarından çıkarıyorlarmış.
birileri cemaate çeker, birileri ülkü ocaklarına, birileri lenin reyiz ocaklarına. her biride diğerini suçlar. hepsinin ayakları aynı boka basıyor.
beynini gerçekten kullanan kişiler tek bir amaca ve hedefe yönelmiştir. diyerek insanlarda saçma hedefler yaratma savaşına girmiş insanlar topluluğuna denir cemaat. çocukları da böyle kandırıp işin işine sokuyorlar. sen dini düşün, siktiret karı kızı diyerek; kendileri için 4 kadın almak caizdirden bahseden kişilerdir bunlar.
Edit: anlam kargaşı
(bkz: cemaat)
chp'ye çağırılmasıyla şoka uğrayan arkadaş da olabilir aynı zamanda.***
üniversite 1. sınıfta başıma gelen olaydır. perşembe akşamı (sanırım onlara göre ayrı bir anlamı olan gece) yemek yemek amacı ile evlerine gitmiştik. ben ve diğer arkadaşlarımızın aklında yemekten farklı bir amacın olduğunu söyleyemem ancak bir süre sonra ellerinde kitaplarla gelen bizlere öğütler veren kişileri gördüm. gerçekten çok gücüme gitmişti. insanları yemek için kandırmak ? bilimle, sanatla uğraşması gereken insanların birbirlerini yemek sözüyle kandırıp birşeylere zorlaması gerçekten zoruma gitmişti.
-aga ben abilere gidiyom gelsene sende
+yok olm gelmem ben abilere falan nabıyonuz siz orda hem
-aga napçaz beaa ders çalıştırıolar muhabbet falan işte
+he cemaatlik bi olay yok yani?
-ya varda aslında zorla değil yani istersen.
görsel

(bkz: sohbet var dediler geldik)
liseye yeni başladığım sene bir arkadaşım girdi koluma "olum seni abiler diye biyere götürücem, hem yemek yeniyo, hem de ders çalıştırıyorlar" dedi ve beraber gittik.
günlerden cumartesiydi, benim üzerimde metallica t-shirt'ü (master of puppets, bilenler bilir, üzerinde bir sürü hac vardır albüm kapağının) bulunmaktaydı.

-hoşgeldin metallife.
-hoşbulduk abi (tabi metallica olayı tam bir soğuk duş ortamda)
-neden metallica?
-abi ben isyankarım, düzene karşıyım, bence insanlar maddi manevi sömürüye karşı olmalı.
-hımmm.

ben orada içimi epey bir döktüm, anlattım dinlediler, bir zaman sonra da bana umutsuz vaka gibi bakmaya başladılar, ardından çektim gittim.
(bkz: adı üzerinde liseli)
ileride ;
(bkz: potansiyel liseli)
(bkz: abiler)
bu işin içine çoktan giren ve kendi dışında insanları da buna dahil etmeye çalışan beyni yıkanmış, girmeden önceki amacı derslerinde başarılı olmak olan, şimdiki amacı ise fetullah ve yandaşlarına güç vermek, fetullah yandaşlarının sayısını artırarak ülkeyi o nun kurtacağını sanan kişi. *
Evet benimde vardı böyle bi arkadaşım. Çok efendi, temiz yüzlüydü, yalan söylediğine hiç şahit olmadım, küfürü geçtim ağzından bi insanın lan kelimesi bile çıkmaz mı ya, dersler desen sınıfta bir numara o dereceydi. Biraz samimi olmuştuk. Bayada sevmiştim çocuğu neyse gel zaman git zaman. Bana dedi ki ya kardeş ben böyle böyle bir yerde takılıyorum gibilerinden şeyler söyledi. Bende acayip seviyorum çocuğu ama ben biraz karşı olduğumu söyledim. Bana biraz anlattı amaçlarını hayran kalmıştım. Sadece önemli olan Allah rızası dedi. Yani şahısların paranın ya da hiç bi menfaatin önemi olmadığını anlattı. Ben gerçektende beğenmiştim gittikleri yolu ama bulaşmadım.
(bkz: come to the dark side we have maklube)
+ kızım gittim bir sürü para bayıldım yine dershanelere falan ya.
- allah tan yok öyle bir derdim.
+hö?
-ablalara gidiyorum ya ben.
+ablalar?
-gelsene sende, pek de cicikler, çok da cicikler.

şaka maka ama anlamadım gitti şu ablalar abiler mevzularını.
her zaman olayın bir başı vardır ama onun da üstü sonra üstünün üstü. tren oluşturup yeni kurbanlar aramaya başlarlar insanların özgür iradelerinin yanında manipüle olmaya hazır ruh halleri vardır ve bir boşluk anında içeri sızılır.

-şşş,tamam gözünü kapatacaksın ve üçe kadar sayacaksın, hemen bitecek ve hiçbir şey hissetmeyeceksin.
+peki altta bir sıcaklık var. o ne?
- hah tamam, gözünü açabilirsin. sen de artık bizden birisin. kondüktörden biletini al ve arakaya geç.
+ nereye gideceğiz.
- soru sorma, salyalarını akıt ve yalnızca itaat et. tren gitmekte ama makinistimizin kim olduğunu henüz bilmiyoruz.
+ hass.. şimdi daha sıcak oldu.
Beş vakit namazın her birini ayrı bir şehirde kılıyoz la çoğ güzel valla!
büyük ihtimalle söyleneni yapıyordur bu yüzden arkadaşlıkları samimi olmaz , kullanma amaçlıdır.
* (bkz: ya sev ya terk et)*
kendi beyniyle hareket edemeyen insandır.
(bkz: topuk topuk topuk)