bugün

ilerde hatırlanmayacak olan mezuniyet balosudur.
Yabancı Korku filmleri klişesidir. Bu baloda sınıfın/ dönemin en mıymıy, en sünepe, dörtgöz tipine -genellikle cinsel içerikli- çok kötü bir şaka yapılır. Çocuk delirir kafayı yer.

Forward on yıl later. Balodaki bütün parlak gençler artık mezun olmuş, işe başlamış, sevgilileriyle başarılı bir şekilde sikişerek güzel bir hayat sürmektedirler. Aralarından biri eksiktir ama. Bingo bildiniz: Şaka yapılan sünepe. O ahmak delirdikten sonra önce akıl hastanesine girer, orada insanüstü güçler kazanır, çıkar ve bizim eşek şakası yapan sikişgenleri intikam için bir bir öldürmeye başlar.

Sonunda da en az sikişgen, hatta bakire kız (en namuslu kız- toplum burada bile seksi kötülemekte) artık sünepe olmayan sünepeyi öldürüp maskesini bir indirir ki ana o da ne yıllar önceki gerizekalı. Genelde bu kız çığlık kraliçemiz Jamie Lee Curtis'tir.

Sonra da jenerik yazıları gelir.
Gitmediğim balo, pişman değilim. ilerde olacağımı da sanmıyorum.
kızların en taş olduğu etkinlik.
Genelde kızların en yapmacık olduğu gündür. Birbirini hiç sevmeyen kızlar bile o gece birbirleriyle yakın gibi davranırlar. Hele o fotoğraf fasılı. Tüm samimiyetsizliğin olduğu an. Sene içerisinde samimi olmadıkları erkeklere bile yanaşırlar çünkü o gece illaki bir erkeğin eşi olması lazımdır. Ve gece sonu dedikodunun ırzına geçerler
Saçmalıktır. Alt tarafı b*klu bir liseden mezun oldunuz bittikten sonra işsiz kalacaksınız. Ben gitmemiştim zamanında hem niye gideyim boş tatava.
lisenin bitişini kutlamak amacıyla sınıfça veya o devrece yapılan etkinlik.
şahsen gitmediğim mezuniyet törenidir. aynı şekilde üniversite için düzenlenen baloya da gitmemiştim, hiç bir şeyi de kaçırdığımı düşünmüyorum.

ne kaçırmış olabilirim ki? lisede de üniversitede de en güzel kızları zaten elde etmiştim, e görüşmek istediğim insanlarla da zaten iletişim halindeydim, o halde neyi kaçırdım ki? çalacak aptal müzikleri mi, daha önceden 18343204329 kez yaptığım boğaz turunu mu, yoksa içip ayarı kaçırıp sağa sola kusan insanları mı?

neyi kaçırmış olabilirim?
lisede yapılan son toplu ritüeldir.
Hakkaten de liseyle ilgili hatırladığım güzel şeylerden biri de o baloydu.
gitmemiştim. hâlâ da pişman değilim.
Biz meslek lisesi olduğumuz için öyle bir balo gerçekleşmedi bizde sınıfı alıp komple Arap Şükrü’ye içmeye gitmiştik.
gidip deli gibi eglendigim balo. tekrari olmasini isterdim ya. en azindan daha guzel giderdim a ve q.
Gitmediğim balo. Kızlar kaşar erkekler piçti. Zorunlu olmadıkça öyle bi ortama neden gireyim.
Sabaha kadar eğlenme sözü verilip 12 de herkesin evine dağıldığı gecedir.
haftalarca ne giysem acaba diye kafa patlatılan her şeyiyle mükemmel bi o kadarda yorucu olan balodur.
Hiçbir halta yaramayan şeydir efendim. Kızların teyzeler gibi boyandığı, erkeklerin arabayı alıp seks hayalleri kurduğu gecelerdir. Fakat gece sonunda takım elbiseye verilen paraya pişman olunur.
Hadi liseyi anlarım da (bkz: kreş çocuğuna mezuniyet töreni yapmak) nedir?
şuan düşünüyorum olmasa da olurmuş ama o zamanlar hevesliydik tabii ki.
(bkz: boş hayaller bunlar)
"Bak mutlaka görüşelim tamam mı" cümledinin en çok kullanıldığı zamanlardan biridir. O halay çekilmezse olmaz, o misket oynanmazsa hiç olmaz.

Not: görüşmediler.
çoğu gencimizin çağdaş ve modern yaşamla ilk tanıştığı vesiledir, ilk içki, karşı cinsle ilk dans hatta ilk cinsel ilişki kısacası bir gencin gençliğinin ve laik, çağdaş bir ülkede yaşamasının değerini ilk keşfettiği olaydır.

üniversitelerimiz daha laik ve çağdaştır tabi üniversite mezuniyet baloları üzerine brazzers te bile özel katagori mevcuttur.
Zamaninda katilip pisman olunan balo????
surekli oyun havasi calinan balo mu olur?
asla katılmayacağım şeydir. hayatında çırağan sarayının yanından geçmemiş tipler "ayy çırağanda yapalım bence baloyuu" derler ve ben düşünürüm; bu kadar salakla neden bir günümü daha harcayayım ki?
ankara daki herhangi bir düğünden hallice.