bugün

sırttan ziyade popo yaslanmıyor muydu ona?
vakti zamanında o demler yeni muzdarip olmaya başladığım soğuk ve burun kaynaklı başağrılarıma karşı yararlandığım item'lardan biri idi.
sırtımı yaslar bir sonraki sınavın konularını düşünürdüm.
simetrik olarak peteğe gelen bölgelerim cidden yanardı, uğultu ise paha biçilemezdi.
kışları kapalı yazları aktif peteklerdir.
Genellikle sallanır ve su kaçırır.
birde bunların tuvalet karşısında olanları var ve nedendir bilmem peteğin üstünde bir arkadaş grubu yaz/kış oturur.

not: kızlar tuvaletinin karşısındaki petekte erkek grubu oturmaz çünkü ayıptır. fakat erkekler tuvaletinin karşısında kızlar oturabilir...
tam popo yaslamalık.
Okuldaki her Götü görmüş kaloriferdir .
lisede ne kadar göt varsa alayının kalıbını çıkarmışlığı vardır.
Öğrencilerin genellikle birbirini kestiği, soğuk kış günlerinde totişlerin konulduğu ve cafe misali dedikodular yapıldığı şey.
bir de camin dibindeyse, okulun en romantik yeridir. hey gidi..
Okulun koridorlarında tam ''Üşüdüm lan '' derken karşımıza çıkan sıcacık yuva.
çok göt görmüştür.
popo dostudur.
okuldaki herkesin ne mal olduğunu bilen tek varlıktır. ama konuşabilme gibi bir yetisi olmadığı için bilinenler onunla beraber gidecektir.
bir çoğumuzun kıçındaki izlerden hala dilimleri sayılabilir.
Soğuk günler de koşarak popomuzu sıcacık tutan varlık olmasının yanında sınava çalışırken öğrencinin rahat ezber yapabildiği yerdir.
Dili olsa ' yeter amk götünü görmekten bezdim ! ' diyecek olan petektir , ama ne güzel petektir bi bilse .

Edit:küfür için ayrıyetten özür dilerim .
kızlar kıçlarını oraya dayar ve bir kızın etrafında 7 abaza olur.
varlığını hatırlayınca, kirlenmemiş ve mutlu günlerimi hatırlatıp tebessüm ettiren cisim.
nice aşkların başladığı yer.
dünyanın en ağlak peteğidir. ağlaktır işte lise koridorundaki petek. ağlar hep. ısınır arada. bizlerin çeşitli duygu patlamalarına şahit eder kendini. peteğin başına geçip, dışarda yağan yağmura, metal renklerine bürünmüş koca bahçeye bakar öğrenciler bazen. dört sene de ne çabuk geçmiş derler dışarıya bakıp. gözlerim ağrırdı her baktığımda. elimi koyduğumda o peteğe, okulun bütün sıcaklığını hissederdim. ne çabuk ağladın, ne çabuk ısındın sen kalorifer peteği!
uzerinde kitap olmazsa cekilmezdir, kıc yanar sıkıntı olur. sabahın korunde gittigin okulda kar yagarken ustunde uyundugunda rahatsız da olsa keyif verir,alttan ısıtmalı yatagım,ozledim...
Bazıları o peteğe oturmaktan çok o peteği almaya çalışır. o nasıl bi oturuşturtur arkadaş. sanki o *öt asırlar sonra bi yere yerleşmiş gibidir.
Sevgilelerin mesken tuttuğu lise hocaların garip gözlerle baktığı topraklardır.