bugün

leyla ile mi mecnun ?
pazartesi günleri sendromdan bu sayede kurtulan nesildir.
(bkz: pardon ayol nesil demisim)
kıyas edilmez ama susam sokağı için başlatılan başlık formatı buralara kadar geldi mi yahu?
otu boku efsaneleştiren nesilsizlerdir.
arşiv yapıp ileride çocuklarına izletecek nesildir.
ota boka efsane demeyecek kadar çıtası yüksek bir gruptur.
efsane bir diziyi dünya gözüyle izlemiş efsane nesildir.
şanslı nesildir. bir daha böylesi gelmez. aynı ekip farklı proje yaptı lakin aynı tat aynı aynı duygu var mı yok.
arsız bela ve justin bieber i görmüş nesildir. leyla ile mecnun büyük bir teselli ödülü olmuştur.
farklılık yaratan bir diziydi. her bölümünü oturup saniyesi saniyesine izlemesemde yabancı dizilerin yanında izlenecek kadar potansiyeli olan bir diziydi. türkiyede son dönemlerdeki belkide en iyi bir kaç dizidendi.
trt ye olan öfkesi hiç azalmayacak olan nesildir.
hayatımdaki tek güzel şeydi belki de o samimiyeti aradık hep.
Türk televizyon tarihinin en iyi ilk 5 dizisinden birini izlemiş şanslı nesildir.
yıllar sonra 'bir zamanlar bir leyla ile mecnun vardı' diye düşünüp iç çekecek nesildir.
kaygısızlar dizisi gibi, asla unutulmayacak bir dizidir leyla ile mecnun. asla unutmayacaktır bu nesil.
uzun zamandır en iyi dizilerden biridir.
pazartesi sendromunu unutturan diziye hayran olan nesildir. günlük yaşamda diziden bi anımsatma yakalayınca anlaşılmamış bakışlar altında gülümseyebilen nesildir. esprileri düzenli izleyiciye has olan orjinal, orjinal olduğu kardar marjinal olan dizidir. dizide seslendirilen şarkılarla mest olmuş nesildir. her bölümü arşivliktir, külttür.
dönemini* iyi bilecek ve her zaman hatırlayacak olan nesildir. leyla ile mecnun bitince hayatta ne kadar yalnız olduğunu hatırlayacak olan nesildir. genel olarak 20 ila 30 yaş aralığında izleyici kitleyicisine sahip olup, 90'lı yılların o atmosferini çoğu zaman bu dizi ile yaşayan nesildir ayrıca!
Önce Leyla ile mecnun sonra işler güçler. işler güçler leyla ile mecnun'dan biraz alıntı.
Muhtemelen bütün bölümlerini arşiv yapacak olan efsane nesildir.
galiba ben bu nesile dahil olamayacağım. izlemedim şuana kadar hiç ama o kadar çok öven var ki acaba çok mu şey kaçırıyorum diye sormadan edemiyorum bazen kendime.
daha iyisi varken hala bu baymış oyuncuları bile terketmiş diziyi izleyen nesildir.

daha iyisi için;

(bkz: işler güçler)
ileride kendisine nasip olduğu için bu günleri gurur ve özlemle anımsayacak olan nesildir. Muhtemelen daha iyisi hiçbir zaman çıkmayacaktır çünkü.
20-25 yaş arası için en verimli dönemdir leyla ile mecnundan tat almak için. ne mutlu ki ben girdim o yaş aralığına. *
ilk leyla'ya aşık olmuş ve leyla ile mecnun'u modern bir aşk şiiri olarak niteleyebilecek kadar şiir bilen ve sevenleri mevcut olan nesildir.
muhtemelen anlaşılamayacak nesildir. torunlarımıza anlatsak "dedem yine başladı." derler kesin.
ne acı. onlar içinse ne büyük kayıp...
Türk televizyon tarihinin hiç şüphesiz en iyi dizisi ve dünya genelinde de çok önemli bir yere sahip olma başarısı göstermiş olan leyla ile mecnun dizisini izlemek kendisine nasip olmuş efsanevi nesildir. Sonraki nesillerin imrenerek baktığı, içinde haklı bir gururu saklı tutan nesildir.