bugün

mehmet cihan ercan tarafından canlandırılmaktadır.
ilk geldiğinde geçici bir karakter olarak geldiğini düşündüğüm, zamanla kendisine alıştığım oyuncudur, iyidir hoştur, anadolu insanıdır.
masum ama bi okadar da seytani yuz ifadesi vardir.
gün geçmiyor ki bir leyla ve mecnun ieyen ergen daha peydah olmasın.
bir arda degildir. Eskiden mecnun un rakibi saglamdi simdi ne bu? adamin biyigi var. Saka bir yana ezikligin, dislanmisligin, silikligin somutlasmis halidir.
--spoiler--
-ya bak nabıyorum bak, yapma insanları üzüceksin diyorum bak hiç dinliyo muyum bak.
--spoiler--
Canlandıran aktörü Yiğit arı ya benzettiğim leyla ile mecnun karakteri. (bkz: yiğit arı)
bi arda değil.

(bkz: leyla ile mecnun arda)
Bir türlü ısınamadığımdır. Leyla ile mecnun'a ait gibi bir karakter değil. Aynısı yeni leyla ve babası için de öyle. Başka dizi izliyormuş gibi bir hisse kapılıyorum.
tırsak bir karakterdir. bu yüzden hep kaybetcek.
tıpkı melis birkan'ın bir ezgi asaroğlu olmaması gibi Hidayet de bir arda değildir.
--spoiler--
yardım edin bana
--spoiler--

asıl mecnundur.
son bölümlerde öne çıkmaya başladı.

karakter hakkında şunu söylemem gerekiyor:

karakter baştan çok ezik girdi ancak hidayet'in kültürü, konuşma tarzı şunu bunu bu ezikliğin sırıtmasına yol açıyor. ya adam gibi kendini toparlayacak mecnun'a rakip olacak, ya da ezikliğine yakışır şekilde davranacak.
Ayşen gruda ile güzel bir ikili oluşturdular. annesinin etkisinden kurtulamayan ve bundan bir sürü espri çıkan ve de gerçek hayattan bir karakter.

bir bölümde leyla ya annesi Ayşen gruda ile ilgili tavsiyelerde bulunmuştu da epey güldürmüştü.

"dövmeye kalkarsa sakın kaçma çünkü kesin yakalıyor"

hepimizin annesi böyleydi bir zamanlar, arkadaş, gardolap üstüne sıçramışlığım vardı da orada bile dayak yediydim. nasıl oldu artık hatırlamıyorum.
Jest ve mimiklerini itici bulduğum karakterdir. Hidayet'in olduğu sahneleri zar zor izliyordum. Diziye yakışmıyordu. Tıpkı annesi suna turna gibi.