bugün

Acuvue gibi doktorların önerdiği günlük lensler 120-150 lira civarındadır eğer iki gözünüzün numaraları birbirinden farklıysa-genellikle böyledir- iki kutu alırsınız. daha uzun süre gidecektir ama sonuçta her bittiğinde yine 250-300 lira vereceksiniz.
1. Gözleri çok küçük olduğu için takması zor oluyordur.(en az 20 dakika ugrasıyorum)

2. Lens 250-300 lira öğrenciyse her bittiğinde alamıyor olabilir.

3.uzun süre gözlük kullanan insanlarda göz tembelliğine bağlı hafif şaşılık olusabiliyor gözlükle belli olmuyor ama lensle özellikle fotoğraflarda cok belli oluyor.
Herkes lens takamıyor, göz kuruluğu kornea gibi durumlardan. insanların seçimlerine müdahale etmeyi bırakın
Gözüm fazla alerjik olduğu için ve aklınıza gelebilecek her türlü viral enfeksiyonu geçirdiğim için günlük lens kullanıyorum.

Gözüm çizdirmeye de uygun değil maalesef. Gözlük de takıyorum arada.
Camları % bilmem kaç inceltilmiş olduğu için şişe dibi gibi değil ama camlar gözlükten pahalı.

Göz bozukluğu hayat kalitesini düşürdüğü gibi bir de sürekli bir masraf...
jeremain lens ile ilgili şaka yapmayan sözlük yazarları ile gurur duyduğum başlıktır.
korneası incedir. göz kuruluğu vardır. alerjisi vardır. ve daha bir sürü şey.
lensi takacak becerisi olmadığı içindir. lens masraflı olduğu içindir.
Gözlük hakkında bir şey bilmeyenlerin insanları eleştirme yoludur.

Arkadaşım, cam kalınsa numara çok yüksek demektir. Numara çok yükseldiğinde lens uygun olmadığı için takamaz.

Lazer için ise göz numarasının gerilemesi ve ilerlemesinin durması gerekir. Numara dursa bile gözün uygun olup olmadığına bakılır. Eğer göz korneası inceyse yapmazlar, çünkü lazer demek korneayı kazıyarak inceltmek demektir.

Bu yüzden ömür boyu gözlüğe mahkum olan insanlar var. dalga geçmeyin sizin de başınıza gelebilir.
Küçükken en büyük isteğimdi gözlük kullanmak. Gayet severek kullanıyorum.

Siz tabi 500 liraya kalın çerçeveli simsiyah bir gözlük aldıysanız böyle entryler girmeniz normaldir.
cizdirmek varken lensi dusunun insanimsi.
(bkz: keratokonus)
Lens daha zahmetli olduğundandır.
Yaklaşık 2 ay öncesine kadar bu kişi bendim.
Ha akşamları yine gözlüğe dönüyoruz o ayrı.
Edit: ben nasıl kullanıyorum o zaman?
birde lensin takılma problemi olarak düşünmek gerekir olayı. adam gözünün birine lensi 1 saatte diğerine yarım saatte takabiliyorsa, ozaman işin en iyisi şişecama üye olmaktır.
(bkz: o numara lens mi var lan)
"çok ucuzlamak"terimi herkese göre değişeceğinden, devletin ödediği kısımla yetinip gözlükçü neyi verirse onu takan bi dolu insan, "aman lensler çok ucuzladı" diyemeyebilir!
lense alerjisi olan insandır.
lensın tedavi edici ozellıgı olmadıgını bilen insandır gözlugu daha kulanısılı oldugu için kullanıyordur.
lensı cıkarıp takma isinın zor olması nedenıyle gözluk kullanıyordur.
teknolojinin gelişmesiyle bu tip gözlük camları az kullanılmaktadır. inceltilmiş camlı gözlüklerle bu problem giderilmiştir. bu arada gözlüğün lensten daha kullanışlı ve daha sağlıklı olduğu doktorlar tarafından bangır bangır dile getirilmektedir. yahu lens yararlı olsa göz doktoru gözlük takar mı?
muhtemelen göz yapısı lens kullanmaya elverişli değildir.
lensin çok çok ucuzladığı günümüzde hala şişe dibi gözlük takarak, gözlerini hayvani boyutta gösteren insan eylemidir. yahu al güzel bir lens dünyaya çerçeveden bakma güzel insan. ne o öyle tüm güzelliğinizi kapatıyorsunuz koca koca camlarla?