bugün

nacizane 3 5 yazmak istediğim şey var yine. öncelikle şunu belirteyim, çılgın pro bir oyuncu değilim, ancak turnuva ve streamleri düzenli takip ediyorum. bu yüzden çok çok iyi bir oyuncu değilsem bile, oyun yapısına hakimim.

bu oyun öyle bir oyundur ki, ranked oynuyorsanız, daha pick ekranından kazanıp kazanamayacağınızı anlayabilirsiniz. ( burada iki takımın oyuncularının da aşağı yukarı aynı seviyede olduğunu varsayıyorum. yoksa; çok iyi bir oyuncu safi noobların karşısına düşerse, pickin önemi kalmıyor.)

yeni metada, takımınızda etkili bir tank ( en azından tank buildli bir bruiser ) yoksa, late gamede rakip gerçekten noob değilse, şansınız yok. mid kha, jungle elise, top rengar , bota da adc ile beraber sona zyra gibi tutunca ölen bir sup alırsanız, rakipte bir tane shen olması bile yenilmenize yeter.

pick ve build bilmek önemlidir. az önce verdiğim kombinasyonu yenemezsiniz demiyorum bu arada. ama kha ilk eşya brutalizer yaparsa ( buildi o, heronun suçu yok), rengar life steal alır ardından bf sword alırsa, daha ilk tf de tek shen tauntuna 3 adam verirsiniz.

kısaca, rakibin picklerine bir bakın, oyunu kill için oynamayın, heronun buildini iyi bilin. ( çok bir değişiklik olmadıkça, kennen, fiddle gibi herolara zonya yapmak gibi).

benim kişisel tavsiyem, bir tank mutlaka alın. jarvan, shen,hatta gareni bile sayabiliriz, amumu, tank buildi yapmış bir vi. bu tarz bir hero takımınızda mutlaka bulunsun. çünkü sizin ne kadar damage yapabildiğinizden ziyade, damage yapacak ne kadar süre ayakta kalırsınız, asıl soru bu.

türk serverının gelişmesi için, elimden gelen yardımı ben de buraya yazarak yapıyorum.

ayrıca bir not daha: kill alan junglerlar artık pek kullanılmıyor, junglerlar daha ziyade cc ve 2. sup görevi görmeleri içi varlar şu anda. tabi ki siz master yi jungle, tryn jungle oynamak isteyebilirsiniz. ancak, iyi takımların hepsinde junglerlar killleri lane'e bırakıyor ellerinden geldiğince.
Eu westte 2000 eloluk hesabım perma ban yediği için ara vermiştim. Şimdi döneyim dedim türkiye serverina açtım yeni bir hesap denilenin aksine tr serveri avrupadan daha iyi. Arada bir denk geliyor troller fakat ortam fena değil. Duo atmak isteyen scalentorn eklesin.
Tanım: dota benzeri sürükleyici oyundur.
Yarı final maçında Avrupamızın kalan son temsilcisi Fnatic 2-0 geride. Son şansını nasıl değerlendiricek bakalım. izlemek isteyen için http://www.twitch.tv/riotgamesturkish.
sezon 3 dünya şampiyonası çok zevkli. asyalılar yine bitirmiş olayı yalnız. harbi level asian yani. royal club kazansın ya çeyrek finalde omg ile olan maçları enfesti. bulup izleyin rolay club-omg maçlarını.
gerçekten tam anlamıyla insanı tuzağa düşüren oyundur. sıra maçlarında özellikle kendini belli eder, sizi oraya kadar rahatça tırmandırır ve sonrasında 20/0 da oynasanız, takımınıza hatta ve hatta feedlenmesi adına junglerınıza, adc inize, solo top oyuncusuna kill bıraksanız dahi yeniliyorsunuz. üstüne üstelik sıra maçlarından düştüğünüz takdirde lose streak a bile götürebiliyor sizi. win streak yaptığım zamanlarda şöyle bi düşünüp baktığımda gerçekten ya karşı takımda aptal saptal oynayan adamlar oluyor, ya da takım gerçekten iyi oynuyor ki kazanıyorsunuz. mesela mid oynadığınız oyunda solo toptaki adam şahane oyun çıkarıyor ve sizinde aşşağı kalır bir yanınız yoksa, ikiniz beraber rahatça oyunu taşıyorsunuz. bu gibi durumlarda win streak i yakalıyorsunuz.
ama gel gelelim sıra maçları ve o 80-100 puan arası oynanan maçlar gerçekten şans, artık hangi faktöre bağlı ise şans bile diyemiyorum aslında, oyun isterse yukarı çıkarsınız, yoksa mahkumsunuz. ha duo mu girersiniz, eloboost mu yaptırırırsınız bilemiyorum. eloboost a da çokça şahit oldum, ben dedim kendi emeğimle çıkmalıyım olmaz öyle ama gel görki w/l oranım yüksek olmasına rağmen olmuyor. duo girme işine de pek sıcak bakmıyorum fakat yinede win rate i arttırabilir, karşı takıma da duo verdiği için ona göre de bi ayar vermişlerdir diye düşünüyorum, sistem aynı yani.
artık takıma da kızmıyorum, 1-2 ping atıyorum iki kelam ediyorum adam hala aynı şeyi yapıyorsa takmıyorum, takımda feedleyen olursa hiç küfür falan yüklenmiyorum, alıştığımdan olsa gerek.
velhasıl bu akşam gerçekten oturup dedim ben napıyorum, sen kalk beni sıra maçlarına çıkar tekrar tekrar ve kaybedince sonraki maçlardan -15 -20 puan götür, kazanınca +5 ekle. yok öyle iş, akşam yatarken bakıyorum 10 maç atmışım, 7 win 3 lose ama gel görki 90 puanla açtığım oyunda seri maçını da kaybetip 58 puana düşmüşüm. sildim attım oyunu, bana 7 kilo verdirdi ve sporu da aksattırdı, iyi de yaptı ders oldu bana, oyun alemine dalayım canım sıkılıyor diyordum al sana oyun, hiç gerek yok.
aram oynarken, ks ks diye tutturan, anaya söven, yedi sülale bırakmayan orta okullulardan oluşan oyun. hatta oyunun en başında "pentamı çalarsanız yedi sülalenizi skym!" diyeniyle karşılaşılmış ve sırf puştluğuna penta verilmemiştir.
gözler staples center'da.
Son hızla, çok güzel şekilde finali başlamış oyundur.
turnuvanın ve finalin özeti : #thingsfakerdoes
görsel
sezon 4'le beraber siktir olup herhangi başka bir server'a geçeceğim oyun.
gold 5 adama bronz 1'den eşleştirme yapılan, haftasonu ve okul çıkış saatlerinde oyun oynamak peygamber sabrı isteyen bu serverda daha fazla kalarak sinirlerimi yıpratamam.

bunun ne riotla alakası var ne oyunla, bu tamamen bizim ırkımızın genel yapısıyla alakalı. elalemin 15 16 yaşındaki veletleri yaş yüzünden dünya şampiyonasına gidemezler, bizim veletlere bak.

oyundan zevk almaz oldum, giriyor, öfkeleniyor, çıkıyorum.
her level 30 olanın ranked oyuna girmesine izin vermemeliler, oyunun anasını sikenlere bakıyorum oyun bittikten sonra lolking'ten, neredeyse hepsi sezon 3 oyuncusu.

ben istemiyorum abi tecrübesiz adamla aynı takıma düşmek, olan emeğime oluyor.

allah aşkına bir söyleyin, en son türk serverında ne zaman bir oyunu, karşılıklı güzel focus, bol ward, oracle, doğru item dizilimi, yüksek farm sayısıyla oynayıp kaybettiniz? ya da kazandınız?

ya wardsızlıktan kazanırsınız, ya tanka focuslanır rakip veya sizin takım, ya adc bush'a facecheck atar da ölür, wardlamadan barona başlanır, lvl 18'de etrafta 1 tane rakip yokken sizin apc karşı taraftan buff çalmaya gider.

tamam, hatalar insanoğlu içindir. mesela ezreal ile q tutturamamak hatadır, yapılır, öğrenilir ileride, ama q ları amumuya atmak ( tf için bahsediyorum ) salaklıktır.

tanım: en kısa zamanda west'e east'e na'ya kaçıp gideceğim oyun.
benim gibi online oyun sevmeyenlere bile bağımlılık yaptırır. oyunun bokunu çıkaran takımınız varsa karşı base'e en çabuk gitme yarışı yapabilirsiniz çok eğlenceli. adc oynayanlar için caitlyn çok iyi.
jinx nerflenmesi gereken oyun.su anda sikertiyor.

Ayrıca oyunun su andaki en buyuk sorunu gündüz okul çıkış saatleri ve akşam saatlerinde konusmak yerine kufurlesmeyi secen insanlarin cok olması
facebooka ekran görüntüsü koyup kendini kanıtlamaya çalışan işsizlerin de oynadığı oyundur. ha birde riot türkiyedeki şirketiyle ilgili kariyer planları oluyor ya o çok komik oluyor. hiç bir teknlojoide tecrüben yok. sırf o oyun oynamakla oyunun önemli bir parçası sanıyorlar yazık.
dotanın şımarık çakmasıdır. oynayanlar bu tür oyunun en babasının dota olduğunu bilmelidir, bilenler de dota'ya saygısızlık etmemelidir. Tamam kendi çapında iyi oyundur, ama tarihini bilmeyen bi bok olamaz...
dotadan daha zevkli bir oyun. (bkz: katarina)nın hastasıyız
yaşınız kemale ermiş biri iseniz geceleri 1-2 oyun atmanın yeterli olduğu oyun. jungle akar canım. (bkz: jarvan)
en sonunda same hero modunu da dotadan araklayan çakmalar ligi.
15 gündür oynadığım idare eder oyun...
iyi oyun hoş oyun da, merchandise olayı biraz zayıf galiba. lan hangi etkinlik videosunu açsam tek gördüğüm ürün teemo şapkası. türkiyede taklit yarışması yapılıyor ödül ne; teemo şapkası. lcs maçlarında seyircilere bakıyorum kafalarda yine teemo şapkası. teemo bu oyunun tanrısı mı amk başka bişey üretin/verin görmekten bıktım şu şapkayı.
öğrenci evlerinin vazgeçilmez oyunu olmuştur.
her dereceli oyunda mutlaka
kassadin
malphite
fizz
amumu
blitzcrank
shen
adlı heroların banlandığı oyun. ne var bunlardada banlıyorlar anlamış değilim. türkler salak salak birşeyleri kalıplaştırmaktan vazgeçemediler bir türlü.
ve birde oç lerin hep bana denk geldiğini düşündüğüm oyun. derecelide tam yenecez biri afk kalır.
devamlı ha bire konuşan biri varsa bilin ki o takımın ağzına sıçacak olan kişidir.
devamlı herkesin birbirine sövmesi de cabası.
insanı sinir hastası eden oyun.
derecelide bile beni bulan beyinsiz insanlarla oynamaktan sıkıldığım oyun. benim gibi düşünen uuserlar varsa bir mesaj uzaklıktayım.
dereceli oyuna girdiğimde ya 1 afk olur ya 1 takıma karşı gelen oçlar olur ya da yeteneksiz olur hep te beni bulur hayattan soğutan bebelerle doludur.
Amerikan serverındaki TheAngryHoneyBadger nickli adam bir harika.

http://www.youtube.com/watch?v=GOTnvCTnPNM

http://www.youtube.com/watch?v=cLD4fh0k-Rk * *

http://www.youtube.com/user/TheAngryHoneyBadger
güncel Önemli Başlıklar