bugün

lazlar iyi insanlardır, kürtler kötü insan değillerdir.
lazlar adamın hasıdır.
bunları suriyede şehit olan tsk icindeki laz ve kürt çocuklarınin yüzüne söyleseydin keşke..
lazlar candır!
Lazların kim oldukları bilinerek işe koyulmalıdır. Her karadeniz şivesine sahip kişi laz değildir.
Laz'lardır efenim. Zira Askerde bile En sağlam silahları Lazların eline verirler. Adamlar sağlam bir kere ..
lazlar vatanseverdir. gerçekten türkiye vatandaşıdır. kürtler s.kertilerek türkiye vatandaşı olmuşlardır. şimdi efenim ben ırkçı mı oldum. hayır! çünküm ben bu vatanı severim. ben benim toprağıma göz koymuş bir ırkı neden seveyim ki.

fakat öyle gözü kapalı ahmaklardan da değiliz. kurtuluş savaşı'nda damat ferit atatürk'e suikast planını hazırlarken benim kürt paşam bu oyuna gelmemiş ve mustafa kemal'e karşı gelmek ha! diye yanıtlamıştır... ingiliz binbaşı ajan noel'in uşaklarını.

adam olun sevilin ulan. taş atmayla olmuyor öyle. oyuna gelmeyin... ingiltere çok da istemiyor sizin de bir vatanınız olsun diye. hedef belli. ırak petroller.

ha bir de yazmadan geçmeyeyim. bağımsız ırak'ı gördünüz.

http://www.youtube.com/watch?v=4ENhZZPg5cc

bu gidişle sonunuz bu olacak.
lazlar cidden tek vatan tek bayrak uğruna can verebilecek şahsiyetlerdir, yediği ekmeğe nankörlük etmeyenlerdir, lakin bunun aksine kürtler hepsi olmamakla birlikte vatan hainidir.
Lazlar candır kürtler heyecan bile değildir.
saçma-yanlış bilgi.

lazlar, megreller köklü bir halktır. en az 3000 yıllık -kanıtlanabilir- bir tarihleri vardır (bkz: colchis).

sanılanın aksine gürcülerle etnik bir bağları yoktur. güney kafkasya bölgesinin otokton halklarındandırlar. eski dönemlerde komşu olan abhazlarla beraber krallıkları birçok mite de konu olmuştur (bkz: altın post).

bilip bilmeden bir şey yazmayına artık şu sözlüğe.

not: laz değilim.
hoş olmayan bir karşılaştırma olmuş. zira kürtlere, türkiye dışında hiç bir ülke vatandaşlık hakkı dahi vermiyor. bir bildikleri vardır elbet.
laz, türk, kürt deyu isimden yorum yapmak yerine "insan"ın bireysel değerlendirilmesi gereken durumdur.
hepsinin iyisi de kötüsü de ayısı da magandası da beyefendisi de hanımefendisi de var...
Milliyçilik vs etnik bölücülük.
Lazlar alır.
lazlar devletinin güçlü olmasını ister, kürtler güçlü kimse onu destekler.
eğer ikisi de silahlı ise laz kazanır. silahsız ise kürtler grup halinde gezdikleri için lazın pek şansı yok.

edit: lazım ve bununla gurur duyuyorum bazılarının zoruna gitmiş. onlarada şunu hatırlatıyorum pkknın barınamadığı tek bölge karadenizdir.