bugün

Baklavaya benzeyen börek türü. Lezizdir.
ilk defa Ananemin yapmasıyla varligindan haberdar olduğum börek.önüme gelince şok oldum hatta bu nasıl börek bildiğin baklava bu dedim ama tadını çok beğendim. Çok hafif bir tadı var şerbetinin ve aradaki muhallebinin iyi ayarlanması çok önemli.
Hem muhallebili hem de şerbetli bir karadeniz tatlısı. Fazla ağır.
muhteşem ötesi tatlıdır.
Börek sanılan bir tatlı çeşidi.

görsel

Karadeniz'in resmi tatlısıdır.
Sevdiğim ilk 4 tatlı arasındadır.
Karadeniz'de bir yere gittiniz sakın ola ki börek niyetine almayın. Adı üstünde börek değil bir nevi tatlı türüdür.
börek deyince tuzlu hayal ettiyseniz yanıldınız. ters köşe yapan bir börek. tam laz işi.
fena değil.buralarda her çeşidi var.baklavayla değişmem.
Harika bir tatlıdır.
Börek denip tatlı olan yiyecek. Evet.
börek mi tatlı merak ettiğim börektir her ne haltsa olsada yesek vesselam.
sevdiğim bir tatlı türüdür. bunu yapabilen kızla gözün kapalı evlenebilirsin dostum....
güzel olduğunda oldukça hafif kötü yapıldığında oldukça ağır olabilen tatlı.

ya da benim için hafif olanı oldukça güzel olan tatlı.
Hayatımda yediğim en güzel tatlılardan birisi. Aç karnına bıraksan, beş porsiyon yiyip şeker komasından gitmemek işten bile değil. Kreması filan da hafif; şerbeti filan da rahatsız etmiyor, bulandan allah razı olsun!
soğuk yiyince hiçbir anlamı kalmayan tatlı. şerbeti döktükten sonra 1 saat bekleyip sıcak sıca yemeye başlayınız ertesi güne bırakmayınız.
allah'ına kurban olayım bunun. üstündeki karabiberinin.
tatlı ve tuzluyu aynı anda damağında hissetmene sebep olan harika lezzet.
herkesin damak zevkine hitap etmeyen sevenin çok sevdiği, sevmeyenin nefret ettti ortası olmayan börektir.
karadenizin harika tatlısıdır. yemeye doyum olmaz.
incecik yufkasından ötürü yemesi zor, üzerindeki pudra şekerinden ötürü yerken adama sakal bıyık çizen,

beni benden alan, dünyanın 8. harikası tatlı türüdür.
Bir börek düşünün içinde muhallebi olan ve bir muhallebi düşünün içinde karabiber olan. Heh işte budur laz böreği.
börek dendiğine bakmayın. şerbetli muhallebili bir tatlıdır.
muazzam bir tatlıdır. en güzelini çamlıhemşindeki bilindik restorantlarda yiyebilirsiniz. önce mis gibi dere alabalığı, hemen sonra bol tereyağlı muhlama, ardından laz böreği ve en son derenin sesiyle birlikte çayla sigara.
pek hoşuma gitmeyen tatlı, gariptir bir laz nasıl laz böregini sevmez, ama hep ev yapımı yedim, bir gün dışarda bunu yapan kaliteli bir mekanda yiyeceğim.